FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-01-17 08:56  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
ABC 

Na Forum:
Galerie - 18

Tak wydrukowany - karton kreda do pudełek opakowaniowych. Sam chciałem robić tego twina ale właśnie struktura tego kartonu jest niezbyt równa co na błysku się rzuca z bliska w oczy. A tak jak by był na równym kartonie to nie było by aż tak tragicznie. Na Walrusie naprzykład jest kreda ale równa.

Odpowiedz na tę wiadomość 

17-01-17 13:56  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 55

- 19

Witam w ostatniej odsłonie przed galerią końcową. Do dodania pozostały tylko bomby i zbiorniki na paliwo.
To, co rzuciło mi się w oczy przy budowie:
-brak zaznaczenia miejsc przyklejenia goleni i osłon podwozia
-nie wiem co autor miał na myśli tak projektując śmigła
-nie wiadomo gdzie przykleić belki uzbrojenia
-niestety nie dałem rady z tego papieru ukręcić rakietek, dlatego dorobię zbiorniki paliwa
-ale jest też i plusik: bardzo dobrze zaprojektowano wszystkie listki przy osłonie radaru i kołpakach - dobrze i równo pasuje

Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

17-01-17 15:33  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
kari   

... no i fajnie. :-)
... kolejny z cyklu "samolotopodobny"; tu: "twinmustangopodobny". :-)

... ogólnie ok. ... sądzę, że wszelkie niedoróbki to raczej zasługa projektanta;
Ty wycisnąłeś z niego wszystko co się dało wycisnąć ;-)
Zdaje się, że te śmigła to jakaś "podróba" (zresztą nieudolna) ;-) Hamilton Standard,
a jeśli dobrze pamiętam F-82 winien mieć wyrób Aeroprop.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17-01-17 16:34  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
wasia 

Na Forum:
Galerie - 8

Gratulacje. Chyba pierwszy sklejony Twin Mustang z SM w sieci.

17-01-17 17:59  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Endrju 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Fajny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17-FT , T-70, BRDM-2

17-01-17 19:09  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

To dopiero było WYZWANIE!
Moje wielkie uznanie za cierpliwość i umiejętności.
A mówią, iż: - "nie pomogą dobre chęci; - z goowna bata nie ukręci"...
Ty dałeś odpór temu powiedzeniu.
BRAWO!

19-01-17 12:44  Odp: [R] Twin Mustang ze stajni Super Model 1/99
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 55

- 19

"To jest już koniec. Nie ma już nic" jak mówią słowa pewnej piosenki.
I tak jest z tym samolotem.

Skończyłem.

Model pełen błędów, jakościowo słaby, w dodatku wydrukowany na pancernym kartonie. Najważniejsze jednak jest to, że da się go skleić - i to z naprawdę fajnym efektem końcowym.
Na pewno, wiele części mógłbym przerobić czy zrobić od nowa, ale ja chciałem zrobić ile się da z tego, co proponuje wycinanka. Domyślam się że, jakby ktoś za ten model wziąłby się poważnie, to ilość przeróbek spowodowałaby wymianę większości części, dlatego warto chyba sięgnąć po modele Twin Mustanga z GPM lub Modelik - dla oszczędzenia czasu i nerwów. Jeżeli jednak ktoś po ten model sięgnie i dotrze do końca budowy, to będzie w elitarnym klubie posiadaczy tego modelu w wersji sklejonej.
Warto tez się z tym wydawnictwem zmierzyć, aby móc fajnie się pobawić w modelarstwo kartonowe, gdzie kombinowanie i myślenie nad każdym dosłownie elementem jest dodane w gratisie.

Z modelarskim pozdrowieniem
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

19-01-17 13:06  Odp: [G] jak gotowy :-) i [R] jak ratunku - buduję Twin Mustanga ze stajni Super Model 1/99
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Kombinowanie i myślenie? - stosuję to przy KAŻDYM modelu. Modele ze stajni pana Halińskiego, czy podobne pozbawiają mnie radości właśnie kombinowania, chociaż myślenie nie jest moją najmocniejszą stroną...
GRATULACJE. Teraz to ty już ELYTA...

19-01-17 13:16  Odp: [G] jak gotowy :-) i [R] jak ratunku - buduję Twin Mustanga ze stajni Super Model 1/99
Kilminster 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 12

- 2

Szczere gratulacje ! Mam ten model i sam karton może kompletnie zniechęcić do zabawy. Ale Twoje wykonanie jest fantastyczne i w sumie całkiem fajnie "zagrała" tutaj farba, jaką model jest wydrukowany. W życiu bym nie pomyślał, że z tego projektu da się TYLE wyciagnąć. Brawo !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spitfire Mk. Vb Trop, Petlakov Pe-3, F6F-3 Hellcat, Curtiss Tomahawk Mk. IIb, Łavockin Ła-5, Hawker Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, Mitsubishi A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb"

19-01-17 13:43  Odp: [G] jak gotowy :-) i [R] jak ratunku - buduję Twin Mustanga ze stajni Super Model 1/99
Grzecho_W 

Na Forum:
Galerie - 1

Gratuluję ukończenia samolotu. W sumie to fajny cykl założyłeś "Elitarne Modele Inaczej" ;)
Czekam na kolejne wyzwania.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016