FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
03-01-17 11:17  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Weteran   

Co do Halnego to pamiętam że w "Modelarzu" z lat 80. można było znaleć zdjecie tego modelu z info. że został rzeczywiscie przeskalowany. W necie wyskakują tylko te dwa zdjęcia, ale to tylko ułamek tego co kiedyś było w obiegu. Tamta epoka mineła.

 
03-01-17 14:50  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Andy, mam całkiem spory zbiór takich modeli./ Wpadnij kiedy do Wrocławia to sobie obejrzysz.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
03-01-17 17:14  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
mondo   

Taaa,to była firma Koki model z tymi opracowaniami p.Sobczaka,modele były naprawdę ciekawe,kilkoma jak Panzer III,Star 266,Topas 2AP,Generał Grant,Su 27 wygrywałem lokalne konkursy na początku lat 90-tych,kilka jeszcze gdzieś w piwnicy mam:)...

 
03-01-17 20:37  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

MarcinekZ - chętnie bym znowu zawitał na piwko i pogaduchy o modelarstwie i nie tylko. Chętnie, lecz mieszkam znowu w Irlandii i jakoś mi nie po drodze. Narobiłeś mnie smaku tym sporym zbiorem takich modeli. Może kiedyś znajdziesz chwilę i pstrykniesz foto choć okładek, tak dla wglądu bym oczy nacieszył. Bardzo jestem ciekaw tematów.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
na marginesie, fajnie że piszecie, choć trochę nakreśli to wizerunek modeli z undergroundu, że tak powiem. U mnie także zachowały się takie wynalazki , na niektórych widnieje napis - opracowanie Daniel Lachman. Zagadkowy jegomość.
Pozdrawiam wszystkich uczestniczących w odkrywaniu nie do końca odkrytego.
Czytających również, może i oni coś sobie przypomną .....
Andy.

Post zmieniony (03-01-17 20:47)

 
03-01-17 21:08  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Cypis2012   

andy dziękuję za potwierdzenie , właśnie o pana Daniela Lachmana mi chodziło , miałem kilka modeli przez niego opracowanych. Tak samo nazywa się właściciel sklepu modelarskiego Martola. Może to tylko zbieżność osób , a może ... to ta sama osoba .

 
03-01-17 22:03  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Cypis2012 - napisałem wiadomość do sklepu Martola, sam ciekaw jestem czy to ta sama osoba. Mam jeszcze kilka takich modeli sygnowanych tym nazwiskiem, zachodzę w głowę
skąd w tamtych czasach brali takie fajne tematy lotnicze jak choćby SAIUN , SUISEI , TENZAN ? Wszak na rynku wydawniczym tamtych lat to tematy spod lady.
Pewnikiem jutro się coś wyjaśni.
Cypis2012 - jeśli pamiętasz jakie to były modele , napisz proszę. Może pozostały okładki ?

Post zmieniony (03-01-17 22:05)

 
03-01-17 22:48  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Cypis2012   

niestety andy , dwie przeprowadzki i po modelach nie zostało ani śladu. Z tego co pamiętam to miałem 3-4 sztuki Bf-109 w różnych schematach malowania, Fw-190 i chyba Ju-88. Ale lista jaka otrzymałem wtedy od pana Daniela była bardzo długa (coś koło 30-40 modeli nie tylko Niemców).

 
03-01-17 23:22  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Sukces, jest już odpowiedz, Pan Daniel napisał, cytuję,
- - Witam,
Dziękuję, tak to ja. Sam mam do nich sentyment. Cieszę się że i komuś innemu
sprawiły przyjemność.
Rysowałem to czego nie było i co chciałem sam skleić. Ech, to było wieki
temu. - -
wiadomość otrzymałem na email.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co do listy, długiej listy to pewnikiem te maszyny niemieckie / Me , Ju , Fw / mogły być
przerysowane z wydawnictwa GELI , które wydawało w tamtych czasach modele
tematycznie u nas nie dostępne. Ale to tylko przypuszczenie , mając choć jeden arkusz
z częściami można by było porównać .

Post zmieniony (03-01-17 23:28)

 
04-01-17 00:04  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Cypis2012   

andy , a może pan Daniel ma coś jeszcze z tamtych lat w swoim archiwum i można byłoby to pozyskać , choćby kserówki ? Może ma spis ?

 
04-01-17 00:14  Odp: [P] czy ktoś z Was pamięta ....
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ja mam takie w zbiorach :)
HURRICANE - IIC

Dornier 215

PZL-3 skala 1/66


--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024