FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 113Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 
21-08-17 14:27  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn F.   

Malowanie wybrane przez autora modelu dawno temu, ale jest jak najbardziej prawidłowe. Kolory wg schematu DS, Tak na marginesie - brytyjskie samoloty w ramach SEAC latały we wszystkich możliwych kamuflażach. Zdarzały się Hurricaney w schemacie pustynnym, europejskim lub seac.Podobnie Spitfire, z tym, że były nawet dwa pomalowane w kolory maltańskie, czyli błękity. Podobnie z innymi typami maszyn. Regulacje regulacjami, a rzeczywistoś to druga sprawa. Te Hawki były montowane w Indiach, chyba w Bangalore, i malowane czym popadło.

Post zmieniony (21-08-17 15:13)

 
21-08-17 17:05  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Mmmmm... Sexton - to bardzo ciekawy i dziewiczy w kartonie temat. Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się nieco więcej o tym tajemniczym projekcie!

 
21-08-17 19:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Jarpen   

Seweryn-Jeżeli chodzi o Hurricane czy Spitfire to masz racje.Wiązało się to z częstym transferem maszyn z Afryki na Daleki Wschód.,gdzie latały w starym kamo.Nie były przemalowywane,chyba że po remoncie.Natomiast Mohawki nie były używane bojowo przez RAF w Afryce,jedynie bojowo używał je 3sqn.SAAF jednak w kamo zielony/brązowy.Nie można jednak wykluczyć pojedyńczych maszyn w schemacie DS.Tylko foto tej maszyny by coś wyjaśniło.Ja takiej nie znałazłem.
Pozdrawiam.

 
21-08-17 19:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn F.   

Ależ proszę uprzejmie. To jest z artykułu o Hawkach w Indiach.
Polecam ostatnie zdanie w podpisie pod zdjęciem. Zresztą po kontraście plam kamuflażu widać, że to nie jest standard :)

przepraszam za jakość, ale nie mam skanera pod ręką więc strzeliłem fotkę telefonem.

Post zmieniony (21-08-17 19:49)

 
21-08-17 20:13  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Jarpen   

Ano teraz to zgadza się.Dzięki za foto.Swoją drogą ciekawe czy maszyna poza 1 OTU latała bojowo w jednym z dywizjonów.

Pozdrawiam

 
21-08-17 20:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Nowość z GPMu - C7P: link -> https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/wozy-bojowe/1/25/c7p

--

 
21-08-17 20:43  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawe czy w najbliższej przyszłości GPM wyda Iła 76, skala 1:50
http://only-paper.ru/forum/6-23480-1
Autor chyba ten sam co Mi 6 i An 12 już wydane.

 
21-08-17 21:14  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Bardzo ładna okładka tego C7P. Widać, ze zbliża się wrzesień: TKS, Vickers, 7TP, C7P...a Citroeny Kegresse czekają pewnie za rogiem.

--

Post zmieniony (22-08-17 07:21)

 
22-08-17 07:24  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Pojawiła się jeszcze w GPM nowość architektoniczna - znaki nawigacyjne ze Świnoujścia https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/latarnie-morskie/latarnie-modele-kartonowe/stawa-mlyny-swinoujscie-skala-1/150-i-1/50
BTW Prośba do GPM o większą dbałość o pisane treści bo taki tekst mocno razi: "STWA MLYNY ZNAK NAWIKACYJNYNA ZACHODNIM NA ZACHODNIM FALOCHRONIE"

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
22-08-17 08:00  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja tu jeszcze raz w sprawie tego V2, żeby zrobić cały zestaw w czeskiej skali. Tzn. ten Meillerwagen i ciągnik Hanomag, bez tam jakichś superdatalizacji, tylko poziom czeskich modeli też wystarczy w zupełności. I to by był fajny model że hej. Te Meillerwageny były też w wersji z ceowników a nie tylko rurkowe. Tak że tą rakietę wydać w 1:32 lub 1:35 i dorobić w drugim etapie przeczepę , w trzecim etapie Hanomaga SS100. Albo od razu wszytko razem w jednym zeszycie osczędzi się na okładkach. A jak częsci będą upchane na arkuszach tak gęsto jak w czeskich wydawnictwach to już trudno. Jakoś daje się wyciąć.

Post zmieniony (22-08-17 11:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 113Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024