FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 64 z 113Strony:  <=  <-  62  63  64  65  66  ->  => 
12-09-17 23:37  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Inaczej po co to pudełko?

Obecnym modelarzom pewnie po nic, ale może faktycznie uda się zwrócić uwagę nowych klientów, szczególnie na zachodzie. Wszystko w myśl zasady że klient kupuje opakowanie a nie zawartość ;-) Nawiasem mówiąc brak kabinki może takiego klienta bardzo rozczarować, więc sugestie żeby w komplecie w pudełku była kabinka wydają się sensowne. Co do ceny to nie jest jakaś zaporowa ale jednak model Answeru kosztuje tyle ile Corsair z GPMu w komplecie z wręgami.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
12-09-17 23:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nawiasem mówiąc na stronie GPMu pojawiły się modele austriackiego wydawnictwa IPMS, np. Eurofighter Typhoon. Ktoś miał kiedyś z tym styczność i może coś napisać? Typhoona bym chętnie wziął, ale GPM podaje że to druk cyfrowy. Co ciekawe, w sklepie producent napisano "professional offset-print", ale może po prostu oni co innego rozumieją przez "offset-print" niż my?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
12-09-17 23:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn F.   

Kabiny do modeli Answera (większości, w tym i tych wydanych wcześniej) będą od nowego roku.
Co do ceny Corsaira II, to zwracam uwagę, że ma dwa razy więcej części i arkuszy niż ten z GPM, w tym jest i opcja skrzydeł złożonych. Pełne zdetalowanie. Model bardzo szczegółowy.

 
13-09-17 06:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@killy9999 - odnośnie modeli IPMS to są to austriackie wydania modeli znanej firmy GELI wydane pod innym szyldem.

http://ws-kartonbau.blogspot.com/search?updated-max=2017-05-04T09:02:00%2B02:00 kilka postów z klejenia "surówki" Eurofighter'a (że to blog, trzeba się cofać posty wstecz)

też mi się rzuciły w oczy, zwłaszcza cena, ale gdy pogrzebałem w necie, wyszło, że i tak to jest tanio, bo "normalnie" chodzą po 25€ za srebrny i ~29€ za tygrysi

[e] jeszcze jedna relacja, bardziej szczegółowa:
http://www.sc2web.net/GeliForum/viewtopic.php?f=6&t=894

Post zmieniony (27-09-17 21:23)

 
13-09-17 08:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
henrykk   

...Co ciekawe, w sklepie producent napisano "professional offset-print", ale może po prostu oni co innego rozumieją przez "offset-print" niż my?...

Na stronie „Modellsercice der kartonmodellshop“ piszą „druk cyfrowy najwyższej jakości”...

--
Pozdrawiam
Henryk

 
13-09-17 09:14  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Co do ceny Corsaira II, to zwracam uwagę, że ma dwa razy więcej części i arkuszy niż ten z GPM, w tym jest i opcja skrzydeł złożonych. Pełne zdetalowanie.

Słusznie, zapomniałem o tym. Czekam więc na drugie malowanie.

> kilka postów z klejenia "surówki" Eurofighter'a

Dzięki. Nędzny ten model prawdę mówiąc. Pod względem opracowania (detalizacja, czy też jej brak, i oprawa graficzna) przypomina F-18 z Małego Modelarza z 1999.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
13-09-17 09:15  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

na okładkach napisane jest:

Digital print


Digital-Metalic Print

 
13-09-17 09:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn F.   

Miałem w rękach kilka modeli kartonowych IPMS Austria. Zetknąłem się z nimi na stoisku tegoż IPMS właśnie. Są dość prymitywne pod wzglądem konstrukcyjnym, bardziej wycinanki dla dzieci niż modele typu 'polskiego'. Zaznaczam od razu, tego Eurofightera nie widziałem, bo go jeszcze wtedy nie było.
Swoją drogą IPMS Austria to nie jest wydawnictwo modeli kartonowych jako takie, tylko stowarzyszenie, które firmuje swoją marką różne produkty, często amatorsko fabrykowane w krótkich seriach przez swoich członków lub konfekcjonowane produkty innych firm z dołożonymi kalkomaniami austriackimi lub - modele plastikowe, żywiczne etc. Od pewnego czasu kilku modelarzy z IPMS Austria zaczęło również kartonowe modele wydawać. Na początku to były takie stricte dziecięce, składające się z kilku części dosłownie, a od niedawna również takie konkretniejsze, acz dalej dość proste, jak ten Eurofighter czy Saab 105.

 
13-09-17 10:11  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@killy9999 "Nędzny ten model prawdę mówiąc. Pod względem opracowania (detalizacja, czy też jej brak, i oprawa graficzna) przypomina F-18 z Małego Modelarza z 1999."

poziom opracowania typowy dla modeli GELI - sporo uproszczeń, przez co modele bardziej nastawione na sylwetkę, niż detalizację.

 
13-09-17 11:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mnie się z tych IPMS-ów niezwykle spodobała ta latająca cegła Short Skyvan. Tylko prawdę mówiąc bardziej mnie interesuje przy samolotach druk ofsetowy a na stronie sklepu gpm podane że wysokiej jakości druk cyfrowy. A tu piszecie że znalezliście że to ofset print. I teraz zgłupiałem jaki to w końcu druk.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 64 z 113Strony:  <=  <-  62  63  64  65  66  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024