FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-12-16 20:31  [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Kartonik39 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 1

Witam szanownych forumowiczów.
Po rocznej "walce" ukończyłem model rosyjskiego pojazdu opancerzonego Car Tank Lebiedienko wydawnictwa WEKTOR. skala oczywiście 1:25. Na początek okładka by nie było żadnych wątpliwości.

Jako, że nie znalazłem dotąd tego modelu na forum pozwolę sobie na garść refleksji z budowy (przepraszam za brak relacji - w przyszłości się poprawię). Model sprawia wrażenie prostego z uwagi na bryłę ale to tylko pozory. Naprawdę jest dość pracochłonny (no i duży: dł. 78 cm, wys. 36 cm i szer. 28 cm). Do retuszu używałem dwóch kolorów: zieleń to HUMBROL MAT 159, siwy to PACTRA A39 PS 36270. Generalnie model bardzo dobrze spasowany, wszystko składa się bardzo dobrze. Elementy są dobrze przemyślane i nie ma problemy ze składalnością. Wszelkie błędy wynikają zapewnę z mego niedoświadczenia. Mimo lakonicznego opisu rysunki "dają radę". Niewielkie niedokładności nie wpływają na budowę:
- szkielet cz. 1 jest o ok. 2 mm krótszy od oklejki
- brak dwóch cz. 14a (komora zamkowa ckm)
- przy klejeniu tylnych kół należy zmniejszyć grubość podklejeń ponieważ w przeciwnym wypadku nie da się ich okleić siwym paskiem cz. 17f
- cz. 18l jest o ok. 3 mm za krótka, podobnie cz. 18n o ok. 7 mm
- cz. 23k (poszycie kół głównych - siwe) jest w dwóch odcieniach (co stwierdziłem po niewczasie)
- ckm-y są do wykonania w pełnym zakresie (co zrobiłem) choć po zamontowaniu w modelu nie widać nic poza wystającą chłodnicą.
To tyle z głównych uwag.
Od siebie dodałem pewne modyfikacje, a mianowicie:
- oś kół głównych wykonałem naklejając cz. 21 na odpowiedniej średnicy i długości wałek drewniany
- na osi głównej dodałem nitowane imitacje zakończeń tejże osi (moim zdanie wygląda ciut "ładniej")
- ponitowałem hełm głównej wieży (skopałem ją, wyszła niezbyt okrągluśnie i wypukle a nity to trochę maskują)
- w górnej i dolnej wieży dla ckm dorobiłem podstawki, inaczej ckm-y nie miały by się na czym utrzymywać
- koła są sklejone na stałe ponieważ nie zamierzam czołgusiem jeździć a z uwagi na rozmiar obawiałem się ich stabilności
- nity kadłuba to średnica 1,2 mm, obręcze kół 1,8 mm, obręcze kół 2,1 mm
- nitów niestety nie malowałem (nie bardzo nawet wiem jak by to zrobić nie malując całego modelu (a nitów jest kilka tysięcy)
- szprychy (240 szt.) wykonane są z drutów od kwiatków z kwiaciarni, które otrzymałem wraz z modelem od wydawcy za co bardzo dziękuję
- model budowałem "kawałkami" a dopiero na końcu złożyłem w całość
A teraz dość gadania, przedstawiam garść zdjęć skończonego modelu, który dedykuję mojej kochanej Żonie, która ewoluowała od eksmitowania mnie z pokoju do pomocy przy budowie.

Na linii produkcyjnej

szprychowanie kół

zdjęcia gotowego modelu
(w tle za ckm rosyjski sołdat)

--

Post zmieniony (29-12-16 20:32)

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-12-16 00:48  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

O jak miło zobaczyć tego potwora :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

30-12-16 08:27  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 19
Galerie - 19

- 9

Rewelacja ! Świetne wykonanie ! Gratuluję !

30-12-16 10:59  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Sławomir Bloch 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 62

- 28

Także podziwiam i gratuluję!Też się do niego przymierzałem, ale chyba nie zmieści mi się na żadną półkę :-). Powinieneś go pokazać w porównaniu z jakimś innym, pancernym modelem w tej skali i wtedy byłoby widać ogrom tego przedsięwzięcia.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

30-12-16 14:03  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Ha, a ja zastanwiałem się, czy ktoś tę paskudę w ogóle weźmie na warsztat :)

Gratuluję Waszmości pięknie sklejonego modelu :) Uczepię się tylko szprych – widać różnicę w kolorze.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

30-12-16 18:27  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Kartonik39 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 1

Witam.
Wstawiam zdjęcia Car Tanka w porównaniu z innymi modelami w skali by można uchwycić wielkość modelu, który nie jest mały. Dzięki życzliwości Żony mam gdzie go postawić.

i w porównaniu z innymi modelami

Pozdrawiam!

--
Vivat czołgusie!

30-12-16 19:45  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Witam. Gratuluję bo świetnie skleiłeś to dziwadło :) Ogromne dziwadło :)

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 ,

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

30-12-16 21:39  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości

Najlepszym porównaniem był by FIAT 126p :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

30-12-16 21:45  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Halogen   

Świetnie sobie poradziłeś z tym modelem, jedyne uwagi to brak malowania szprych i sprężyn. I w sumie brawo ŻONA : ))))))
I oczywiście wielkie brawa dla wydawcy tego modelu, bo w dobie uciekania w druk cyfrowy, zmniejszania nakładów i ogólnego biadolenia, że to już koniec modelarstwa kartonowego wydanie takiego modelu może być uważane za wielką ekstrawagancję i spore ryzyko, że model się nie sprzeda... ale może właśnie niebanalny wygląd i wielkość tego modelu to atut.
W sumie dobre zioło musiał popalać konstruktor tego pojazdu, no bo weźmy taką sytuację - siedzisz w okopie popalasz faję, wychylasz się, a tu się toczy Car Tank Lebiedienko ; ))))))))

30-12-16 21:48  Odp: [G] Car Tank Lebiedienko - WEKTOR 1:25
Kilminster 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 12

- 2

Świetne wykonanie, porównanie z Tigerem jest niezłe. Ale ich poniosło z tym dziwadłem...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spitfire Mk. Vb Trop, Petlakov Pe-3, F6F-3 Hellcat, Curtiss Tomahawk Mk. IIb, Łavockin Ła-5, Hawker Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, Mitsubishi A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb"

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016