FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-12-16 21:01  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Chopin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 48

Perez69 nie. Ten Spitfire to, w prostej linii, zmodyfikowana wersja Mk.IX, czyli z silnikiem Rolls-Royce Merlin Mk.XX. Wersja z silnikami Rolls-Royce Griffon miała zupełnie inną konstrukcję i tylko układem i sylwetką była zbliżona do wersji z silnikami Merlin. Dla przykładu: wersji Mk.IX i Mk.XVI z garbem prawdopodobnie byś na pierwszy rzut oka nie rozróżnił. Ale Mk.XIV i Mk.XVI już nie miał byś najmniejszych wątpliwości który jest który, nawet patrząc na wersje z kroplową osłoną. A zawiłości i koligacji, z wersji na wersje, jest znacznie więcej. To długa i bogata historia rodziny samolotów Spitfire.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Odpowiedz na tę wiadomość 

31-12-16 20:06  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 15
Galerie - 52

- 18

No i tak mi się to klejenie Spitfire'a spodobało, że niechcący przez dwa dni zrobiłem owiewkę kabiny, skrzydła i skompletowałem ogon.
Problemem konstrukcyjnym jest mocowanie płata w kadłubie. Są tak jakieś wycięcia bardziej lub mniej kanciate, ale nijak nie byłem w stanie tego "zgrać", więc po prostu wziąłem nożyk - wywaliłem to wszystko i wkleiłem na wikol. Bardzo słabo pasują elementy przejścia skrzydło/kadłub, ale da się to zrobić.
Na ostatni dzień roku model prezentuje się tak:

Pozdrawiam sylwestrowo
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

01-01-17 21:10  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 15
Galerie - 52

- 18

Witam w galerii gotowego model Spitfire Mk.XVI.

O ile opinię o tym modelu przed klejeniem miałem dość niskich lotów, to po skończeniu budowy zdecydowanie wywindowała w górę. Nie jest to model jak od Halińskiego, ale porównywalny jakościowo z Małym Modelarzem.
Co do spasowania części, o których pisałem wcześniej - da się to wszystko bez problemu obejść.
Papier za to jest na prawdę koszmarny - miękki i gruby jednocześnie, łatwo się rozwarstwia i zawsze tam, gdzie nie trzeba.

Zobaczycie na zdjęciach, że ten model da się skleić i to z całkiem fajnym efektem.
Budowa - bezstresowa i radocha gwarantowana.
No i znowu mam model, którego ciężko szukać u innych :-)

Dziękuję za podglądanie i komentowanie.

Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

01-01-17 22:39  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Uuuuhhh! - Wspaniałe! Praca przy takiej karykaturze ma również swój urok!
GRATULACJE.

02-01-17 07:49  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
ABC 

Na Forum:
Galerie - 14

Czemu karykatura , fajnie wyszło. No i cook bomb ma jednak tempo klejenia poza zasięgiem wielu modelarzy.

02-01-17 08:49  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
kari   

Adam Cook - bomb, gratki za wytrwałość, upór i samozaparcie ;-) ... za ukończenie przede wszystkim.

... co do samego modelu to ... nie wiem z jakich planów korzystał autor projektu,
ale jak na mój gust ... z żadnych :-)
... jedyne co mogę napisać to to, że to coś jest podobne do samolotu (kadłub, skrzydła, stateczniki, śmigło i takie tam ...).
... dla mnie nie jest to nawet "wyrób spitfajeropodobny" ;-)

Takie "kfiatki" powinny znaleźć się na indeksie modeli zakazanych :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

02-01-17 09:35  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
Viking_BB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11

Nożeszkurdelebele! Chylę czoła, wiecej nic nie powiem.

--
Pozdrowienia z Beskidów
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

02-01-17 11:36  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
FloggerB   

No i kolejny niesklejalny- "wszyscy wiedzieli" a jeden postanowił sprawdzić albo nie wiedział :)
to już wie.

gratulacje

Post zmieniony (02-01-17 11:37)

02-01-17 13:44  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

... karykatura albowiem. Okropna. Zbyt dużo uchybień, by wszystkie wyliczyć. I nie chodzi tu o wykonawstwo. Wykonawstwo nie jest złe. Chodzi o projekt...

02-01-17 14:04  Odp: [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
MARIUSZ 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9

- 10

Grupa: ŁSM

Pokazałeś nam kawałek dobrej,modelarskiej roboty. Co innego sam projekt...
Jak to stwierdził jeden z przedmówców- produkt spitfajeropodobny ;-)
Chociaż jakby zadbać o właściwy profil oszklenia kabiny, to wielu dałoby się nabrać ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

GG 7100924

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016