FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-12-16 12:26  [G] [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli skleiliśmy niesklejalne :-)
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 53

- 19

Witam
Jakoś mnie strasznie na klejenie naszło, więc po 3 dniach nic-nieróbstwa modelarskiego wziąłem się za Spitfire'a z wydawnictwa Super Model - nr 2/98. Miał być Twin-Mustang, ale Chopin wspomniał o tym samolocie, więc to ta maszyna cięta będzie.

Okładka bardzo na "+" bo fajny malunek i żywe kolory.
Środek - na pierwszy rzut oka, też jest nieźle - ładne barwy, cienkie linie podziału. Instrukcja co najwyżej słaba (prosty rysunek złożeniowy bez wdawania się w szczegóły), ale za to bardzo bogaty i ciekawy opis konstrukcji.

Po sklejeniu pierwszych elementów na jaw wyszedł duży mankament papieru - rozwarstwia się na elementach zwijanych i na krawędziach. Trzeba uważać, aby nie zadrzeć przy obróbce.

Jak na razie budowa bez problemów - kamuflaż się zgadza części pasują. Zobaczymy dalej.

Pozdrawiam
Adam

--

Post zmieniony (01-01-17 21:10)

Odpowiedz na tę wiadomość 

29-12-16 13:09  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
FloggerB   

Śmieszy mnie to narzekanie na dawne niesklejalne modele - to co sklejali obecni 60-50 latkowie ?!?

29-12-16 13:28  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 53

- 19

FloggerB nie chodzi o narzekanie czy psioczenie tylko o zabawę w modelarstwo.
Sam doskonale wiesz, że są wydawnictwa, autorzy czy same modele przy których od razu wstawia się łatkę"niedklejalne"
Ja osobiście bardzo lubię kleić takie niszowe modele jak choćby Walrus czy ten Spit.
Czy gdziekolwiek widziałeś choćby relację z ich budowy?
A ze tytuł wątku dałem trochę zadziorny to po to, aby bardziej zainteresować czytaczy.
Z modelarskim powdowieniem
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

29-12-16 13:39  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Chopin 

Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 48

Ha... Ha... Dał się namówić ;-)

Eeee... Tobie to jakoś wychodzi. Ja pamiętam, że części ogonowej za Chiny Ludowe nie mogłem spasować z tą kabinową. Kabina była niesymetryczna i trzeba było trochę docinać, żeby spasowała się z poszyciem zewnętrznym. Później oprofilowanie przejścia skrzydła/kadłub wlazło mi na kokardę. Ze statecznikami coś walczyłem nożyczkami. I centropłat chyba średnio pasuje w to wycięcie w kadłubie. Wlot powietrza do gaźnika to jakieś SF ;-) Da się skleić ale Mk. XVI to przypomina z nazwy tylko ;-) Kleiłem go zaraz po wydaniu, i niestety nie dotrwał do dzisiaj.

Aha! Szablon oszklenia to od razu wywal i szukaj czegoś gotowego. Ja chyba dopasowałem z blistra 4paku lizaków Chupa-Chup's.

Będę regularnie podglądał, bo fajnie popatrzeć jak obrasta w piórka ten nielocik modelarski. A pamiętam jak skakałem, jak się pokazał i jak gnałem z nim do domu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

29-12-16 16:53  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Od komentarza się powstrzymam. Fakt, iż całkowicie niesklejalnych modeli nie ma: również lubię takowe zagwozdki. To tylko kwestia czasu i cierpliwości. Tudzież "ingerencji w projekt".

29-12-16 22:21  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
air_22 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8

- 1

Haaa!!! Skleiłem ten model 15 lat temu. Nawet kroplową owiewkę próbowałem wytłoczyć, już nie pamietam jak, ale była. Fajny modelik. Wtedy nic wiecej nie było trzeba

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat,

Na warsztacie:
PWS-3b

30-12-16 01:31  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5

A ja poczekam na "czarną wdowę" i BF 410;-)
Dzięki takim relacjom, zaczynam się wkręcać w klejenie modeli z przeszłości.
Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

30-12-16 18:01  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Perez69 

A czy gdziekolwiek ten model można jeszcze dostać? To jest zdaje się Spit z silnikiem Griffon?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

30-12-16 19:06  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
Adam Cook - bomb 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 53

- 19

Na olx popatrz był za 20

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

30-12-16 19:37  Odp: [R] Spitfire Mk XVI Super Model 1:33 czyli kleimy niesklejalne :-)
megami 

Na Forum:
Galerie - 1

Przepłaciłeś, czasem na alledrogo bywa poniżej 10 zł :). Stare modele mają swój klimat, akurat w tej chwili lepię UHU Halińskiego z 96 roku na kredzie.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016