FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-12-16 20:33  [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

W końcu przedstawiam Wam tutaj pierwszy skończony model. Nawet nie miałem myśli prowadzić relacji bo to prezent dla przyjaciela który jest wielkim fanem Gwiezdnych Wojen.
Miało być pod choinkę, ale się nie wyrobiłem.

Części w PDF zostały pobrane z internetu.
Projektantem jest Jinjatoes.
Przerysowany przez Loenf.

Części drukowałem na kolorowej drukarce laserowej na papierze technicznym 170g/m3
Wydrukowane kartki pokryłem uniwersalnym lakierem bezbarwnym w sprayu.
Gotowy model został jeszcze obficie pokryty tym samym lakierem.

Wczoraj wręczyłem model przyjacielowi niespodziewanie. Jego radość jest nie do opisania :)
Samodzielnie wykonałem podstawkę pod model. Zapomniałem zrobić zdjęcie, dlatego jak prześle mi zdjęcie to Wam pokażę.

Galeria:


 
28-12-16 20:57  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Super. Też go kiedyś popełniłem i zaiste robi wrażenie. Moim zdaniem jeden z lepszych modeli Star Wars dostępnych w sieci.

--
Vivat czołgusie!

 
28-12-16 22:24  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ciemna strony Mocy rządzi!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-12-16 23:22  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Pięknie wykonany model. Mógł byś podać link do pobrania. Znalazłem stronę w sieci ale ni jak nie mogę pobrać plików.

 
29-12-16 00:09  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Od długiego już czasu chodzi za mna coś ze SW poczynić. Motywujesz :) Fajowy model, gratulacje!

--
54323031

 
29-12-16 08:50  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Kartonik39 - Masz rację, szukałem długo żeby trafić coś porządnego.

StuG - Nie rządzi, bo planuje X-Winga skleić też :P

Roderyk - Dziękuję. Przyznam szczerze, że mógł być wykonany lepiej, ale śpieszyłem się z nim. Chciałem wysłać Ci informacje na maila, ale chyba Twój mail jest nieaktualny. Podaj maila to Ci wyślę linka.

Petrov - Dziękuję Ci :) Pochwal się jak już coś posklejasz!


W tym modelu chciałem wykonać jeszcze otwierany właz z góry, ale czasu nie było :P
Zrezygnowałem też z kilku części które dużo by nie zmieniły a roboty z tym by było wiele.
Mimo wszystko model skończony i ładny jest, jakby to Yoda powiedział :P

A oto projekt podstawki którą samodzielnie zaprojektowałem i wykonałem:



W połączeniu z modelem:



A tak się prezentuje u przyjaciela na szafce:

 
29-12-16 10:11  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Podoba mi się, nawet bardzo i też go mam zamiar popełnić, dokładnie tak jak Ty na prezent. Mam jednak wątpliwości czy Tie fightera czy Tie Interceptora... ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-12-16 12:54  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

https://starwarspapercraft.com/portfolio/tie-fighter/

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
05-01-17 21:12  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To znowu ja. Tak jak pisałem zabrałem się niezwłocznie za Tie Interceptora (bardziej mi sie podoba). Pomimo, że wszystko idealnie pasowało, kulka kadłuba wyszła jakaś taka... :P ...i raczej zaraz nim trzasne w kubel niż go skończę. Dlatego tym bardziej szacun, respekt i uznanie za taaakie wykonanie tego modelu :) Aha, na własnej skórze się przekonałem -- druk cyfrowy to kicha i nie mam kompletnie pojęcia jak można takie modele kleić.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-01-17 11:18  Odp: [G] Star Wars - Tie Fighter - by ninjatoes
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Demon napisał:

> To znowu ja. Tak jak pisałem zabrałem się niezwłocznie za Tie Interceptora (bardziej mi sie podoba).
> Pomimo, że wszystko idealnie pasowało, kulka kadłuba wyszła jakaś taka... :P ...i raczej zaraz nim
> trzasne w kubel niż go skończę. Dlatego tym bardziej szacun, respekt i uznanie za taaakie wykonanie
> tego modelu :) Aha, na własnej skórze się przekonałem -- druk cyfrowy to kicha i nie mam kompletnie
> pojęcia jak można takie modele kleić.
>
> --

Też miałem swoje drobne problemy z tym modelem, ale wszystko zależy od projektanta jak spasowane są części. Wg mnie ważne jest by pliki były w PDF a nie JPG. Mam większe zaufanie, że cześci z pdf będą wszystkie w tej samej skali, no i że wyszły od razu z programu komputerowego.

Co do druku. Jak wydrukowałem pierwszą stronę na drukarce laserowej i przejechałem palcem po kolorze, to od razu to się wytarło, dlatego poczekałem, aż się ostudzi, a potem lakier bezbarwny w sprayu i pokryłem wydrukowane części cieńką warstwą.
Lakier zabezpieczy kolor na papierze tak, że się nie ściera a dodatkowo nabierze nasycenia i kontrastu.

Mimo wszystko najważniejsze, żeby projekt miał dobrze spasowane części.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024