FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-12-16 16:08   IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, miała być mała przerwa w modelarstwie w oczekiwaniu co się będzie dalej robić z kadłubem Rodney-a chciałem troszkę odpocząć od modelarstwa by znów zrobić się troszkę głodnym modelarstwa, ale głód przyszedł bardzo szybko a że mata modelarska nie lubi próżni to wylądował właśnie na niej kolejny model. Tym razem jest to kolejny japoniec IJN MOGAMI wydawnictwa Model-hobby w końcu coś mniejszego gabarytowo ale nie znaczy że będzie łatwiej wręcz odwrotnie patrząc na ilość drobnicy może być dużo trudniej, ale przynajmniej łatwiej będzie to wszystko z fotografować. Model budować zacząłem dwa tygodnie temu na dzień dobry standardowo poszedł kadłub który został wypełniony pianką, jednak ucząc się na błędach szczególnie nie wiedząc gdzie popełniłem błąd podczas budowy Rodney-a postanowiłem tym razem wypełnić kadłub pianką ale w kostkach którą idzie kupić niemal w każdej kwieciarni, kostki odpowiednio po przycinałem później wyszlifowałem i tu już dla mnie standard czyli szpachla tym razem tylko firmy NOVOL z utwardzaczem, a że kadłub w porównaniu do poprzednich dużo mniejszy i prace w tym zakresie poszły dużo szybciej.
Dno na chwilę obecną praktycznie gotowe w chwili obecnej trwają prace kosmetyczne.




Post zmieniony (21-10-18 16:20)

 
28-12-16 16:20  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Yesss... : )

Tomo - tacy ludzie jak Ty i wiele Tobie podobnych nie ma szans odpocząć od modelarstwa.
Czy byłaby możliwość wrzucenia zdjęć arkuszy? Szczególnie drobnicy.

Temat Mogami bardzo mnie kręci ale kolejka długa a plan mam taki aby go kleić dopiero po IJN Suzuya. Zatem pilnie obserwował będę.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-12-16 16:33  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Nie moja bajka ale zasiądę w pierwszym rzędzie. Temat bardzo ciekawy. Życzę powodzenia.

 
28-12-16 16:47  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Reszta modelu też będzie malowana, czy może pozostaniesz przy standardzie? Osobiście chętniej bym obejrzał drugą opcję, a sądząc po Chikumie jestem pewien, że byś sobie poradził :)

--

 
28-12-16 17:25  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No , szkoda Rodneya dla japońca jakiegoś :-)
Ale nic to będę podglądał
Pzdr

 
28-12-16 18:04  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Proszę bardzo wrzucam kilka arkuszy, sam model znajduje się na 12 arkuszach z częściami druk dwustronny + 3 arkusze offsetowe (szkielet) 14 stron z instrukcją, 1 strona z samymi wzorami do wykonania (samoloty wydaje mi się że są wydrukowane metodą cyfrową albo są wydrukowane na innym papierze bardziej świecącym)
Co do formatu to nie wiem co to za format jest większy od standardowego A3 ,wymiary to 485x345

Model będę w całości malował, nie czuję się jeszcze na siłach by model okrętu szczególnie tak zdetalizowany budować w standardzie.




Post zmieniony (28-12-16 18:07)

 
28-12-16 20:14  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

To i ja zasiadam jako obserwator.
Na ten model dość długo czekałem, aż ktoś go w końcu wyda w tej konfiguracji, ciekawi mnie jak będzie wyglądał po sklejeniu.
Czy będziesz korzystał z dedykowanych dodatków do tego modelu?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
28-12-16 20:21  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, ze szkieletu wyciętego laserowo już skorzystałem, pokłady ryflowane już w drodze a resztę elementów będę zamawiać na bieżąco, choć wolał bym zobaczyć jaki zestaw co zawiera mam nadzieje że wydawca wrzuci fotki poszczególnych zestawów.

 
07-01-17 20:33  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szpachlowanie, szlifowanie kadłuba zakończone, całość psiknięta podkładem, następnie będę malował Pactrą A26 i można się brać za burty.


 
07-01-17 23:36  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wprawdzie spóźniony, ale zasiadam i kibicuję z nadzieją, że go skończysz :)

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024