FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-12-16 16:08   IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, miała być mała przerwa w modelarstwie w oczekiwaniu co się będzie dalej robić z kadłubem Rodney-a chciałem troszkę odpocząć od modelarstwa by znów zrobić się troszkę głodnym modelarstwa, ale głód przyszedł bardzo szybko a że mata modelarska nie lubi próżni to wylądował właśnie na niej kolejny model. Tym razem jest to kolejny japoniec IJN MOGAMI wydawnictwa Model-hobby w końcu coś mniejszego gabarytowo ale nie znaczy że będzie łatwiej wręcz odwrotnie patrząc na ilość drobnicy może być dużo trudniej, ale przynajmniej łatwiej będzie to wszystko z fotografować. Model budować zacząłem dwa tygodnie temu na dzień dobry standardowo poszedł kadłub który został wypełniony pianką, jednak ucząc się na błędach szczególnie nie wiedząc gdzie popełniłem błąd podczas budowy Rodney-a postanowiłem tym razem wypełnić kadłub pianką ale w kostkach którą idzie kupić niemal w każdej kwieciarni, kostki odpowiednio po przycinałem później wyszlifowałem i tu już dla mnie standard czyli szpachla tym razem tylko firmy NOVOL z utwardzaczem, a że kadłub w porównaniu do poprzednich dużo mniejszy i prace w tym zakresie poszły dużo szybciej.
Dno na chwilę obecną praktycznie gotowe w chwili obecnej trwają prace kosmetyczne.




Post zmieniony (21-10-18 16:20)

 
28-12-16 18:04  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Proszę bardzo wrzucam kilka arkuszy, sam model znajduje się na 12 arkuszach z częściami druk dwustronny + 3 arkusze offsetowe (szkielet) 14 stron z instrukcją, 1 strona z samymi wzorami do wykonania (samoloty wydaje mi się że są wydrukowane metodą cyfrową albo są wydrukowane na innym papierze bardziej świecącym)
Co do formatu to nie wiem co to za format jest większy od standardowego A3 ,wymiary to 485x345

Model będę w całości malował, nie czuję się jeszcze na siłach by model okrętu szczególnie tak zdetalizowany budować w standardzie.




Post zmieniony (28-12-16 18:07)

 
28-12-16 20:21  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, ze szkieletu wyciętego laserowo już skorzystałem, pokłady ryflowane już w drodze a resztę elementów będę zamawiać na bieżąco, choć wolał bym zobaczyć jaki zestaw co zawiera mam nadzieje że wydawca wrzuci fotki poszczególnych zestawów.

 
07-01-17 20:33  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Szpachlowanie, szlifowanie kadłuba zakończone, całość psiknięta podkładem, następnie będę malował Pactrą A26 i można się brać za burty.


 
08-01-17 11:42  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Sam mam taką nadzieje ;) Nowy rok nowe postanowienia a co za tym idzie zrobiłem przegląd tego co mam rozkopane i co będę z tego kontynuował napewno, wyszło że dwa do trzech + Mogami będę kontynuował i ewentualnie jeden maks dwa nowe modele w roku.

 
28-01-17 16:14  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Prace nad Mogami pomalutku idą do przodu, prace przy części dennej na razie zakończone teraz zacząłem prace przy pokładach oraz burtach.


A w między czasie dotarły do mnie pokłady ryflowane.



 
29-01-17 16:45  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

W Akagi potraktowałem je dwoma warstwami podkładu, i na to poszła dopiero farba z odpowiednim kolorem i wyszło calkiem fajnie tu będę robić podobnie.

 
29-01-17 19:54  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

A gdzie dostane takie ryfle Witku? Bo szczerze powiem ze nie widzialem takich jeszcze

 
02-02-17 17:57  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja i podgląd na burty z imitacją blach.

 
09-02-17 19:39  Odp: [R] IJN Mogami 1:200 Model-hobby
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jedna strona oklejona teraz czas na drugą...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024