FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 24Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-12 15:34  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Niestety obawiam się, że Nagato być może nie pojedzie do Przeciszowa, ale nie chcę zapeszać. A na konkurs wypadało by z czymś wpaść, więc może nie na konkurs, ale do pokazania. Co do postępów projektowo-wykonawczych jestem dwa kroczki dalej, ale to potem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
14-06-12 17:32  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

A ja jeszcze raz zaapeluje o dokładną i spokojną pracę. Zrobiłeś świetnego Nagato, jednak do pewnych drobiazgów można się w nim przyczepić. To małe i nieistotne drobiazgi które wg mnie nie wynikają z braku techniki czy umiejętności ale właśnie z pośpiechu. Z pozoru nieistotne szczegóły wymagają wiele czasu i pracy. Masz potencjał, wykonujesz kawał dobrej roboty i do tego pracujesz w wymagającej skali, szkoda aby przez zbytni pośpiech ucierpiał efekt końcowy. Zrobisz jak zechcesz ale radziłbym zmienić podejście z "zdążę na Przeciszów" na "zrobię jak najlepszy model, termin nie jest istotny".

Trzymam kciuki
Pozdrawiam
Tomek

 
14-06-12 21:00  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

I ja do sugestii Tomka się przychylam, bo wykonujesz kawał solidnej modelarskiej pracy a pospiech to zły doradca.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-06-12 21:27  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Powiem tak: Nagato, jest jaki jest i wiem co chcę zrobić inaczej. Wystarczy, że postawiłem wieżę koło wieży Nagato i widać różnicę na lepsze. Pracował będę ile się da i ile zrobię tyle pokaże, najwyżej całość w przyszłym roku. Na pocieszenie dodam, że wskazówki Tomka poszły w ruch......

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
17-06-12 23:06  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dobry na wieczór.......

Się troszkie rozpędziłem i wydłubałem już komplet przygotowany na malowanko:



Jak widać kilka rzeczy doszło, lufy wtyknięte tylko na poprawę humoru i to wszystko sobie spokojnie poczeka na farbę. Tymczasem postaram się opanować szalupy i motorówki, co trochę zajmie.

Jeszcze małe pytanko w sprawie wyrzutni rakiet na burtowych pomostach. Zauważyłem dwa sposoby rysunkowych interpretacji ich wyglądu a mianowicie chodzi o stanowiska obsługi po obu stronach, czy były całkowicie osłonięte, czy były tylko od przodu i góry, a z boku było widać operatora. Nie znalazlem, żadnego foto tychże wyrzutni, a z lenistwa zrobiłem całkowicie osłonięte, czy słusznie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-06-12 16:47  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Tak na szybko co znalazłem w Japanese Hybrid Warships.
Tamże sa opisane dobrze typy Ise i Mogami.
Ten typ wyrzutni na Ise był montowany na rufowych przyburtowych platformach.



Jak coś jeszcze znajde to podeśle.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
18-06-12 18:51  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jorzik bardzo fajne to to, ja się sugerowałem tymi dwoma obrazkami:



I wykonałem wariant poniżej, ale na górnym rysunku i Twoim widać że to jest ta sama podstawa co przy opl 25mm, wiec mimo braku fotki oryginału wydaje mi się, że jednak ten drugi wariant jest prawidłowy, jak chęci przybędą po tych 31 zestawach to pomyślimy...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
22-06-12 20:53  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Co by było w końcu widać, że coś robię, a nie duperelki w pudełeczkach, zabrałem się za kolejny drobny elemencik. Mianowicie jest to pierwszy poziom nadbudówki dziobowej. Po kilku długich godzinach wpatrywania się w różne wyobrażenia projektantów plastików i rysowników, doszedłem do wniosku, że jeżeli uda mi się przebrnąć przez pierwsze trzy poziomy, które nie są ze sobą połączone segmentowo jak wyższe, tylko w niektórych miejscach połączone w połowie ich wysokości, sprawia, że tworzą jednolitą skomplikowaną połączoną bryłę. I jeszcze te wnęki na 127-emki....to raczej coś z tego będzie.

Jednakże nie uda się to jak przy alt gł za pierwszym razem, tylko dla wypracowania konkretnego wyobrażenia muszę wykonać kilka surówek. Na początek najprostsze elementy, które pomogły wprowadzić pierwsze korekty :



Tu wykonywanie mniejszych elementów było przydatne, bo od razu mogłem sprawdzić jak będą pasowały działa 127mm we wnękach i okazało się że jest trochę ciasno za nimi. Na szczęście moje założenia co do drugiego poziomu były błędne. N innych przekrojach widać, że spokojnie mogę powiększyć wnękę, beż ingerowania w zgodność.
Najważniejsze jest jednak to że troszkę rozjaśniła mi się sprawa od rufy strony :) (ta duża płaska część z wnęką na mocowanie dźwigu(swoją drogą jest za głęboka..)

Ale sie rozpisałem.....

Tymczasem zabieram się do poprawek siatek i czekam na opinie...

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 11:00  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Poprawianie siatek tak mi dobrze wychodziło, że dorobiłem więcej i w wyniku tego powstały cztery poziomy. Myślę, że to było najtrudniejsze zadanie, wyżej wystarczy dorobić podstawowe elementy równoległych poziomów, ustalić miejsca przechodzenia masztu i dorobić resztę. Tak to się odbyło przy Nagato i grało.
A oto wynik tej pracy:



W porównaniu z poprzednim zdjęciem jest mały postęp, ale przydało by się pokazać jak ta budowla powstawała, bo to dopiero ukaże lekkie skomplikowanie:



Oczywiście bez dodatkowych porawek się nie obyło, ale ogólnie bardzo przyjemna praca. Aż się prosi o wykonanie finalnego elementu z wyposażeniem, ale poczekam na wyższe segmenty, co by potem ładnie współgrały ze sobą i możliwe, że jeszcze jakieś zmiany dojdą.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-06-12 19:30  Odp: [R]Rozmówki o okrętach z modelem w tle ISE/HYUGA :)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Fajnie to wygląda a po pomalowaniu nabierze wyrazu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 24Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024