FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-12-16 16:14  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Rozpoczęte moje ulubione prace, czyli malowanie. Najpierw trochę objechałem czarnym brzegi bocznych ekranów i parę miejsc na kadłubie i wieży, ale niestety zdjęcia zrobiłem bez ostrości i nie ma co ich wstawiać. Czarne brzegi widać to na jednym ze zdjęć, gdzie położony jest już kolor bazowy, czyli beżowy. Zrobiłem go, znaczy beżowy kolor, trochę jaśniejszy, bo przy wszelkiego rodzaju ,,brudzingu" i tak ściemnieje. Miałem tego przykład jak malowałem Pz III. Starałem się go też trochę ścieniować co mam nadzieję choć trochę widać na zdjęciach.





Dwa wieczory zajęło mi przygotowanie modelu do naniesienia plam kamuflażu. W niektórych miejscach taśmę specjalnie nie dociskałem ,,na fest" bo chcę, żeby plamy w niektórych miejscach miały trochę rozmazane brzegi. Żeby nie były takie idealne. Jak wyjdzie to się okaże po zdjęciu taśm.



A teraz idę do lakierni, znaczy się piwnicy :) i aerograf w dłoń.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-12-16 21:01  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fakt. To najbardziej oczekiwany moment w życiu modelarza, który maluje swoje modele :-)
Z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty.

 
18-12-16 21:17  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja też czekam z niecierpliwością, bo piękny model się kroi.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
18-12-16 21:20  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No pięknie Ci to wychodzi.
Bardzo mi się podoba, z jakim pietyzmem przygotowujesz model do malowania. Skoro w czasie budowy efekt powala, to finalna prezentacja do zawału mnie doprowadzi.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
18-12-16 21:44  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kibicuję i podziwiam twoje dotychczasowe dokonania !

 
19-12-16 11:02  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Borowy, jak zwykle jestem pod wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na dalsze fotki i relację.

--

 
20-12-16 09:49  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Taśmy maskujące zdjęte i ...nie jestem całkiem zadowolony. W kilku miejscach trzeba będzie zrobić delikatne poprawki. Na razie przetarłem wszystko resztką twardego pędzla chcąc postarzyć trochę farbę i nadać jej trochę różnic w odcieniach. Następnym etapem będzie pomalowanie Sidoluxem i nałożenia filtra. Myślę o kolorze brązowym. Jako, że do końca Świąt już raczej więcej aktualizacji nie będzie to życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt, obfitujących w modelarskie prezenty, które przyniesie ;)



Zdjęcia niezbyt dobre, robione przy jedynej lampie, która ostała się w domu :( i dlatego są trochę przekłamane kolory (cieniowanie na piaskowym wyszło o wiele bardziej wyraźne niż w rzeczywistości).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-12-16 12:32  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest dobrze.
Jak zrobisz jeszcze to o czym pisałeś, to będzie jeszcze lepiej :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
22-12-16 15:33  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zachwycasz dbałością o szczegoly.
Pozdrawiam ze szpitala w W-wie.
Zdrowych Świąt.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
30-12-16 16:01  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na dzień dzisiejszy doszły napisy. Malowane przez szablony. Farby nie nakładałem zbyt równomiernie, żeby nie wyglądały jak z drukarki.



Zrobiłem tez narzędzia.



I zamontowałem na kadłubie.



Szukając zdjęć Shermana w internecie znalazłem zdjęcie dla tych modelarzy, chcieli by zrobić czołg z wnętrzem, ale boją się, że nic nie będzie widać :)



Szczęśliwego Nowego Roku życzę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024