FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-12-16 22:16  [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Będzie to model pamiątkowy, dla kolegi który sporą część służby spędził na tym okręcie. Służba tam ciężka była, a same dwieściepiątki były kuźnią admirałów... kto był, ten wie jak było.

Jest to pierwszy model kartonowy od 10 lat jaki sklejami z wycinanki projektu innego niż własny - poprzedni to był Harrier, sklejony gdzieś około 2007 roku.
Korzystając z postępu techniki i akcesoriów o jakich w tamtych czasach czytało się tylko w angielskojęzycznym internecie, do modelu zakupiłem zestaw ciętych laserem wręg, oraz części fototrawionych.
Części cięte laserem to niebywały komfort i szybkość pracy, aczkolwiek kilka elementów wyciętych jest nierówno (np. cz. 35k, burty GSD, i któraś z wręg). Tektura tzw. piwna - zapewne łatwo się tnie, ale miękka, delikatna i wymagająca w obróbce. Lepsze widziałem.

Fototrawki ocenię jak się za nie wezmę.

Sam model ładnie zdetalizowany, choć kolor szary raczej zbyt jasny. Aby przedstawić jednostkę z końca służby, burty od wydechów w stronę rufy pomaluję na czarno. Poza tym - pełen standard, żadnych kombinacji i zadowalania internetowych badaczy pisma świętego.

Szkielet kadłuba:



oraz szkielet nadbudówki z dosyć wymagającą konstrukcyjnie podstawką z wycinanki, z wyrafinowaną stylistycznie tabliczką informacyjną.
Można powiedzieć, że autor zaszalał ;)



--

Post zmieniony (15-06-17 19:25)

 
19-12-16 20:30  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witaj
Posiadam sporo zdjęć bliźniaka - ORP "Władysławowo" ,jeżeli będziesz potrzebował jakiś zdjęć napisz maila . Zrobiłem sporo zdjęć na ORP Władysławowo stojącym w Kołobrzegu.
pozdrawiam
Jakub

 
20-12-16 11:02  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ok, dziękuję za info.

--
imagination+extrapolation

 
20-12-16 12:13  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Okładeczka?

 
20-12-16 12:26  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Słucham?

--
imagination+extrapolation

 
20-12-16 18:26  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Teledzin   

Bar Tholo
Jeśli prowadzisz relację z budowy modelu to powinieneś zacząć od okładki - co ma udowodnić, że sklejasz z oryginalnej wycinanki a nie np. ze skanu czy kserokopii.
Takie są obyczaje na forum.
Zazwyczaj sklejasz swoje projekty, więc pewnie ten fakt przeoczyłeś.
Pzdr i zasiadam na widowni

--
Sklejam, bo lubię...

 
20-12-16 18:51  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Pierwsze słyszę. Ale ok, zaraz zrobię foto i zamieszczę.

--
imagination+extrapolation

 
20-12-16 22:37  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Potwierdzam taki miły obyczaj zamieszczania fotki okładki modelu w relacji z budowy.
Obyczaj przypomniany uprzejmie przez Teledzina.
Dziękuję.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-12-16 23:16  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Patrz Pan, jak to można się wyobcować. Wziął człowiek wycinankę z wydawnictwa i zgłupiał :)
Dosyć specyficzny ten model, nieprecyzyjny opis i układ poszycia jakiś dziwny. Nieskromnie napiszę, że moje modele lepiej mi się skleja...

Okładka i przygotowanie do malowania burty:


--

Post zmieniony (20-12-16 23:19)

 
21-12-16 09:54  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękujemy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024