FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
16-12-16 14:59  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej Szkutniku.

Dupna fotka będzie - troszku proszę poczekać bo szkielet już rozebrany na transport sobotni na swoje stałe lokum :-) ale poskładam dopiero w Święta...

F2 i F1 - do W50? - faktycznie warte przemyślenia.....

Pozdrawiam.

 
19-12-16 14:43  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Własne dziecko się kocha....:-) choćby nie wiem jak brzydkie było :-)"

Inaczej życie byłoby nieznośne.

 
19-12-16 22:02  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Szkielet robi imponujące wrażenie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-03-17 18:12  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam ponownie po krótkiej przerwie.

Drugi egzemplarz wycięty w laserze i zabrany na burtę.

Znalezienie płaskiej powierzchni się udało ale sklejenie "brzydala" już troszku gorzej - wibracje niemiłosierne na 102 obrotach. Sklejenie "mamuśki" trwało 3 dni i oto efekt.

Szkutniku kochany - chciałeś "dupkę" - zatem proszę.

Powoli przymierzam się już do pokładu - wstępny wydruk zrobiony w czerni i bieli - trzyma wymiar i to najważniejsze - niestety pokolorowanie się nie udało. Umarł mi laptop wielokrotnie się zawieszając zanim uświadomiłem sobie, że plik ma ponad 220.000 tyś krzywych wyeksportowanych z Rhino - zatem teraz siedzę i upraszczam. Z tydzień to potrwa.










--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
17-03-17 18:39  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej.

Ciąg dalszy.
"Kruca bomba - mało czasu" - znane z filmu daje mi się we znaki. Niewiele zrobiłem. Zajęcia statkowe i P11c, która relaksacyjnie skleiłem "ukradły trochę czasu. P11c to mój pierwszy model plastikowy stąd kalkomanie źle naklejone bo robiłem to pierwszy raz w życiu i przez pomyłkę pomyliłem strony skrzydła :-(.

Al Dasmy ciąg dalszy. Pod-pokłady przyklejone: tektura - 0.5mm i na to już przygotowane i wydrukowane na 160-tce laserem pokłady. Dwa odcienie zieleni tylko wstępnie aby biel nie rzucała się w oczy.







Umęczyłem się niemiłosiernie na znakach zanurzenia - ale myślę, że warto było.



Kłaniam się.

cdn..

 
17-03-17 19:43  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dzięki za dupną stronę modelu.:-) śliczna jak każda ponętna dupcia.

Na samolotach się nie znam więc się nie wypowiadam.

Wracając do AL DASMY

Zielony pokładzik - Używacie farby Hempla czy tańsze zamienniki. Rozumiem że kolorek zgodny z katalogowym. Taka moja uwaga - ja bym ten jaśniejszy zielony zamienił na ciemniejszy tak jak pomalowany jest pokład. Modelarze z mniejszym doświadczeniem jak krzywo przykleją elementy to i tak będzie widać różnicę kolorów. Jak da mnie bez różnicy czy to będzie kolor biały czy jasny zielony

Tymi SNAP ZONAMI to mnie zaskoczyłeś i to bardzo pozytywnie. To teraz czekam na Safety Ways, Symbole IMO i napisy SAFETY FIRST itd itp
Nie wiem jak u Ciebie ale ja w listopadzie 2016 roku dostałem order od armatora że mam zamalować wszystkie SNAP ZONE i dać stencile przy wejściu na rufę i dziób że cały teren ( rufa i dziób) są niebezpieczne podczas manewrów cumowniczych. Nie wiem czy to jest spowodowane jakąś regulacją IMO czy też może jakiś nawiedzony superintendent wziął to z kapelusza.
Wysokość cyfr znaków zanurzenia rozumiem że trzyma skalę.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
17-03-17 21:09  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do napisów eksploatacyjnych to na tankierach zawsze na forszocie wielkimi literami namalowana była najważniejsza informacja czyli: NO SMOKING lub NO FUMARE .
Bez tego tankowce nie pływały ;-)))
W tym wypadku może coś po arabsku??

Szuktniku pływasz na tankowcach to sam wiesz jak wygląda biuro pokładowe i mostek oklejone wszystkie szoty wszelkimi papierzyskami,przepisami, zaleceniami, instrukcjami itp.... czy to już wyszło na zewnątrz???

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
17-03-17 23:02  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Janisz: można się pokusić o naklejki instrukcji opuszczania tratw czy łodzi ratunkowych. :-)
Ostatnio IMO SIGNS to miałem na zewnątrz prawie na wszystkim: skrzynki p. poż, hydranty, aparaty oddechowe, tratwy, fire flapy, wywietrzniki, koła, toporki, dry powder station, gaśnice, strzałki, kamizelki, exit, i inne duperele. Paranoja totalna.

Oprócz NO SMOKING bardzo popularne jest jeszcze na tankerach AVOID POLLUTION.

Wracając do arabskich bohomazów - mam nadzieję że nazwa statku AL DASMA na jednej z burt jest właśnie napisana w krzakach.

darmuszka: czekam z utęsknieniem na Twoje wykonanie tego co "PALACZE CO" lubią najbardziej czyli na pokładowy makaron :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-03-17 08:56  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Heja Panowie.

Odnośnie malowania statku to kilka uwag.
Oryginalna farba w specyfikacji to Chugoku koreańskie zmienione w trakcie eksploatacji na Hempel: kod na zieleń pokładową to 40640 i niestety nie ma odpowiednika RAL aby skonwertować na CMYK. Tak "paczając" na oko to najbliższy będzie RAL 6028 który w CMYK odpowiada: 80, 35, 70, 50 albo jaśniejszy RAL 6002 który w CMYK odpowiada 85, 30, 100, 30.
Snap back zony w specyfikacji są zaproponowane jako "tiger straps" znaczy czerń z żółcią ale od początku były pomalowane tylko jako żółte. Ponieważ tygryski bardziej mi się podobały - tak zostawiłem. Ale i tak nie jest to zgodne z obecna tendencją gdyż ostatnie rekomendacje OCIMF każą zamalować żółte pola i strefy niebezpieczne pomalować jak pisze Szkutnik. Zatem Al Dasma w malowaniu z 2015 :-) czyli przed rekomendacja OCIMF.

Safet ways, IMO symbole itp są już na warsztacie :-). Arabska nazwa statku również jak najbardziej już wydrukowana na oklejce. Jak tylko ładnie przykleję - zaprezentuję. Zgodnie z SMS angielski jest językiem urzędowym na burcie stąd tylko nazwa 50/50 arabsko - angielska.

Na koniec zamieniłbym NO FUMARE na VIETATO FUMARE bo tak przynajmniej było w Premudzie Shipping.

Znaki zanurzenia? Of course :-) - 0,5 mm na modelu jak Mama kazała.

Pozdrawiam.

PS: Szkutniku - ten makaron już mi się śni :-(

 
18-03-17 09:24  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Jeszcze raz ja.

Potrzebuje pomocy.
Na jpgach kolory według kodów jak powyżej plus moje propozycje oraz fotka realnego zakurzonego pokładu z widocznymi plamami świeżej zieleni po zamalowanych snap back zonach.





Który kolor wybrać?

--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024