FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-11-10 11:12  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zaskoczenie po tym co zobaczyłem na kołach napinających. Dbasz o szczegóły na wysokim poziomie. Szacunek.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
27-11-10 12:46  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Po niezbyt ciekawych przygodach w czasie wypadu na weekend, trochę czasu minęło, nim otrząsnąwszy się w letargu, ponownie zakasałem rękawy w celu wiadomym.

Kilka wieczorów zajęło mi wykonanie 4 wózków kół jezdnych.

Dodałem trochę drobnych elementów, a kilka innych wymieniłem na bardziej przypominające oryginał - dotyczy to szczególnie śrub na osiach kół i wahaczy. Wczoraj próbowałem pokazać te drobinki chłopakom na GEKO, ale nie za bardzo dojrzeli o co mi chodzi:-) Może zdjęcia lepiej to wyjaśnią:> W każdym razie za duże makro nie jest moim sprzymierzeńcem:-)

Z monografii wynika, że koła jezdne miały średnicę 570 mm, co daje w skali 22,8 mm. Po zmierzeniu kół w wycinance, okazało się, że mają 22 mm góra - nawet po uwzględnieniu paska zewnętrznego. Na razie olałem więc ich wykonywanie i przymocowałem wszystkie pozostałe gotowe koła do kadłuba.


W przypadku każdego ich rodzaju musiałem albo dołożyć minimalny dystans (koła napędowe), albo coś zeszlifować (koła podtrzymujące). Tuleje w kołach napinających to już było sztukowanie by koła znalazły się w jednej linii z pozostałymi.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
27-11-10 13:09  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czekaj, czekaj...czyli wychodzi, że rozmiar kół jezdnych "lata" o cale 0,8mm :O
To faktycznie dyskwalifikuje calkowicie ten projekt, nie wiem czym bym kontynuowal klejenie.... ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-11-10 13:57  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Też się zastanawiam:-)
Ale można na to spojrzeć z innej strony - to całe 2 cm w realu:-) Nooo to jest mega problem hehe, szczególnie dla niewielkich Japończyków:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-12-10 16:03  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Czasem trzeba pokombinować by wszystko pasowało tak jak trzeba. Kleisz naprawdę bardzo dokładnie.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
03-12-10 22:00  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Podobno Dali kiedyś powiedział „Kiedy maluję, huczy ocean - inni pluskają się w wannie”. Jak patrzę na ten model, to czuję się jakbym patrzył na ocean … z poziomu wanny:).
Nie wiem jak będzie ten model wyglądał po ukończeniu, ale teraz z tymi widocznymi drobiazgami, których część pewnie na końcu będzie przesłonięta, wygląda przeciekawie. Gdybym ja zrobił coś takiego (co na razie mi nie grozi) to nie wiem, czy nawet bym tak nie zostawił:).

Pozdrawiam
Mariaszek

 
13-02-11 12:59  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jakoś tak się dziwnie składa, że na początku roku dostaję zadyszki, która wcześniej czy później mija, ale nadal nieustająco mnie wnerwia:-) W końcu jednak zebrałem wszystkie dostępne siły i popchnąłem budowę nieco do przodu.

Koła jezdne, ze względu na dość dużą ilość kokardek na śrubach juz na samym starcie zniechęcały, aczkolwiek efekt jest dość fajny. Po wielu trudach i znojach posklejałem wszystko do kupy i Hagulec w końcu mógł stanąć na kołach, co z estetycznego punktu widzenia wyszło mu chyba na dobre:-)




Kilka elementów zwaloryzowałem w stosunku do tego, co proponuje autor. Innych grzechów nie pamiętam, aczkolwiek całość nie wygląda tragicznie, chociaż nieco spartoliłem całą robotę złym planowaniem kolejnych etapów składania układu jezdnego w całość. Nie obyło się bez lekkich uszkodzeń i odrywania kół już przyklejonych, gdzieniegdzie widać też nalot z SG, ale wszystko to zniknie do końca budowy. Cieszę się jednak, że udało mi się zapobiec totalnej katastrofie, więc jestem umiarkowanie zadowolony:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-02-11 13:44  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie przesadzaj. Wygląda w porządku!

--
Pozdrawiam!

 
13-02-11 15:28  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Grzesiu, te koła rewelacyjne. Ja swego Ha-Go już skończyłem. Pozdrawiam

--
gienek

 
04-03-11 21:54  Odp: [Relacja] Japoński czołg lekki Type 95 Ha-Go - WAK 1/2010
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jedziemy dalej.

Trochę z nudów przysiadłem kiedyś nad modelem i zacząłem rzeźbić przy wieży. No i nie przestałem, mam ją na dzień dzisiejszy prawie skończoną - brakuje tylko karabinu maszynowego, nitów/śrubek wszelkiej maści i delikatnego podkolorowania niektórych elementów.


Z poszyciem wieży nie było problemów, prawie idealnie pasowała do szkieletu. "Prawie", gdyż w przedniej, pochylonej części stropu jakoś nie chciało mi się to zgrać. Musiałem zalać powstałe niewielkie szpary wikolem i przypudrować retuszem. Makro jednak wszystko wyciągnie, więc totalnych zbliżeń nie robiłem, żeby nie nabawić się nerwicy:-) Swoje trzy grosze dołożyłem nie do końca dobrze szlifując szkielet, ale nie plujmy już sobie w kaszę:-) Górny właz nawet nieźle wyszedł, acz nie posiłkowałem się szablonem zamieszczonym w wycinance, gdyż - nawet na płasko - klapa była mniejsza niż szablon, a miała być jeszcze zaokrąglona na obwodzie. W każdym razie dało się to jakoś bezboleśnie wykonać.

Wraz z jarzmem krabinu maszynowego w wieży, za jednym zamachem zrobiłem i też te w kadłubie.

Przez przypadek udało mi się sprawić, że lufę działa 37 mm można podnosić i opuszczać, chociaż akurat ruch do góry jest mocno ograniczony. Podejrzewam, że po pewnym czasie i tak będzie trzeba to unieruchomić:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 17Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024