FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-12-16 15:46  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Bardziej mi chodziło, przyjacielu, aby nacieszyć się ładnym kolorowym rysunkiem na okładce no i żebym nie musiał latać do netu aby zobaczyć jak dana konstrukcja wyglądała. Tylko tyle i aż tyle.

Post zmieniony (21-12-16 15:47)

 
21-12-16 16:12  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Teledzin   

Na okładce jest zdjęcie sklejonego modelu a nie rysunek.

--
Sklejam, bo lubię...

 
21-12-16 16:44  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wygląd okładki to już autonomiczny pomysł wydawcy modelu.
Chyba nie będziemy tu zaśmiecać relacji rozczarowaniami w temacie obrazka na okładce...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-12-16 16:51  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Spokojnie. Relacja nie będzie zbyt szybka, więc każdy post/dyskusja mile widziany. Nawet nie na temat.

--
imagination+extrapolation

 
21-12-16 20:48  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Pomalowane poszycie burt przykleiłem do szkieletu. Im dalej w las, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ten prosty model jest nieprzemyślany a zastosowane w nim rozwiązania tylko uprzykrzają życie i wpływają na efekt końcowy...







Jak widać, poszycie ładnie się zeszło na dziobie-w sumie to nic dziwnego, bo od dziobu zaczynałem. Powiedzcie jednak co autor modelu chciał osiągnąć łącząc dwa elementy poszycia burty w rejonie dziobu w miejscu najbardziej widocznym, gdzie kadłub ma najbardziej skomplikowany kształt - zamiast w rejonie rufy, gdzie jest najprostszy (płaskie powierzchnie i krawędzie)?
Różnice w kolorach obu części pomijam...

Przypadek?
Nie sądzę.

--

Post zmieniony (21-12-16 20:52)

 
21-12-16 22:20  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Patrząc na miejsce łączenia burt, domyślam się, że chodzi ci o pionowe łączenie burt na 4 wręgu od dziobu, no bo chyba nie o miejsce łączenia burt w poziomie tam, gdzie będzie to zamaskowane przez doklejenie listwy przeciw rozbryzgowej ( tak to chyba się mniej więcej nazywa ) ? Wiadomo, że każdy projektant ma jakieś tam swoje pomysły na projektowanie części nie zawsze pokrywające się z pomysłami innych, ale w tym przypadku jakoś nie widzę, żeby było to jak piszesz miejsce najbardziej widoczne i dodatkowo miejsce, gdzie kadłub ma najbardziej skomplikowany kształt, no zobaczmy jak to wygląda na sklejonym modelu http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/okrety/1/100/osa-proj-205-kuter-rakietowy

Z wielka przyjemnością będę obserwował sklejanie tego modelu szczególnie ze względów sentymentalnych, ponieważ model kutra rakietowego wydanego w "Małym Modelarzu" 6/1973 pod nazwą Kuter Rakietowy MOR był pierwszym modelem kartonowym jaki skleiłem w roku jego wydania.

 
21-12-16 22:47  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Oczywiście, każdy ma swoje pomysły.
Ale zobacz: dwieściepiątki ze względów estetycznych miały malowane burty (od jakiego okresu nie jestem w stanie stwierdzić, na pewno jednak było to popularne malowanie) na czarno, aby zamaskować sadzę ze spalin. Dlaczego więc nie wykorzystać tego faktu i nie rozrysować modelu w popularnych barwach/schemacie i przy okazji świetnie ukryć łączenie poszycia burt? Dwie pieczenie na jednym ogniu przecież.

A tak mam dwa odcienie szarego na dziobie - ja to zamaskuję suchymi pastelami, nie mniej jednak w świetle dziennym łączenie po prostu widać. Minus.
Konstrukcja szkieletu też jest zastanawiająca, zwłaszcza ułożenie wodnicy zbyt nisko w stosunku do KLW - ale co tam, już przez to przebrnąłem.

--

Post zmieniony (21-12-16 22:49)

 
22-12-16 20:16  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witamam, pozwolę wtrącić swoje trzy grosze, jako że służyłem na bliźniaczym okręcie ORP "Szczecin". Autor w opracowaniu pisze, iż malowanie przedstawia okręt w początkowym okresie służby i mogę to potwierdzić. Proszę zwrócić uwagę, że w modelu nie ma rufowej nadbudówki do wyrzutni "Fasta M", która pełniła rolę magazynku dla rakiet plot "Strzała 2M" .Montaż tych magazynków i wyrzutni plot rozpoczał się w pierwszej połowie lat 80 , ORP "Szczecin" dostał ją w 1983r. w czasie remontu średniego. Czarne części burt były malowane w okresach późniejszych, na pewno po 85r jak nie dalej Tak więc pomalowanie przez Ciebie burt na czarno nie odzwierciedla faktycznego malowania okrętu, musiałbyś dorobić właśnie tą nadbudówkę i wtedy malowanie byłoby OK.. I jeszcze uwaga do pokładu dziobowego, został on żle zaprojektowany ponieważ jest zaoblony a był ostry widać to dobrze w planach wydanych przez MO. Takie moje dywagacje do modelu. Pozdrawiam

 
22-12-16 21:28  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

To istotne info. Ale cóż, skoro zamawiający chciał czarne burty... ta nadbudówka to był rodzaj platformy pomiędzy rufowymi hangarami (na której stała FASTa), czy mówimy o podstawie radaru MR-104?

Wygląd a na to, że dwieściepiątki nie doczekały się godnego odwzorowania w modelarstwie. Tutaj nieprawidłowy pokład, a w plastikowym 1/72 okna nadbudówki na wysokości kolan...

Jeszcze raz dziękuję, liczyłem na taką pomoc.
--

Post zmieniony (22-12-16 21:37)

 
22-12-16 22:16  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
sławomir kromer 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 19


 - 2

Zasiadam i oglądam tym bardziej że kiedyś ulepiłem ten modelik.Gdyby było pomocne to relacja jest
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=14606&hilit=osa+431

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024