FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
05-05-17 11:48  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

-- konstrukcja jest kolejną w stylu "WTF?"
a chyba to nie deflektor (panel dla odprowadzenia w bok) gazów?

--
Pieniądze to nie wszystko

 
05-05-17 12:04  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

"WTF" odnosiło się do ogólnej konstrukcji hangaru :)

--
imagination+extrapolation

 
07-05-17 20:52  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ciąg dalszy. Poszycie hangaru wydaj się być nadmiarowe, a układając je domyśliłem się gdzie zamocować elementy szkieletu hangaru, których nie ma na rysunku.
Zamiast nadmiernie komplikować budowę dodatkową tekturą 1mm, po prostu wykorzystałem paski łączące. Zacząłem oklejanie od cz.71bP.
Tradycyjnie, okazało się, że pewne elementy są zamienione stronami (71bP/L i 71fP/L).





Postęp prac na dzień dzisiejszy:


Płaskowników do przyklejenia na bokach hangarów rufowych jest w wycinance więcej niż białych pól montażowych - ale za to są za krótkie i wychodzi "białe" hehehehe co za model...
--

Post zmieniony (07-05-17 20:55)

 
08-05-17 21:22  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, widzę że model lipa w całości, a miałem go chęć skleić, zwłaszcza, że pływałem na tym typie. Poczekam jednak na porządne opracowanie. Szkoda, no ale trzymam kciuki za dokończenie.

 
08-05-17 22:26  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Jest w pełni sklejalny.

To jak bieg z przeszkodami :)

--
imagination+extrapolation

 
09-05-17 12:06  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Nie marudzić , sklejać , wygłada dobrze a będzie jeszcze lepiej :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-05-17 22:05  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Właśnie.

Tymczasem, po zmontowaniu czterech hangarów pozostało mi kilka części, oznaczonych znakiem zapytania :)


Zbudowałem jeszcze to:



--
imagination+extrapolation

 
10-05-17 22:40  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Teledzin   

To są części waloryzacyjne - możesz z nich wyciąć elementy dodane w trakcie służby!!!
oraz zapas koloru
Pzdr

--

Post zmieniony (10-05-17 22:40)

 
11-05-17 06:38  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Hehehe z tym zapasem koloru to dobre jest :)

--
imagination+extrapolation

 
31-05-17 22:15  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Prace wciąż trwają. Od trzech dni budowałem armatę AK-230.
Naśladowców uprzedzam, że elementy tekturowe są zbyt małe (cz. 65j, i), podstawa cz.65b nie posiada dolnej kształtki (a przydałaby się, proponuję skserować cz.65 i białe pole wykorzystać do tego celu) zaś zastosowania cz. 64g i kolejnych nie znalazłem - nie ma ich ani na rysunkach, ani nie miejsc do przyklejenia. Ponadto, elementy są w innym odcieniu niż reszta modelu.

Uchwyty wykonałem z profilów PVC 0.4mm. Zgrabnie się kształtują i kleją.

Postęp prac na dzisiaj:

Z papieru barwionego wykonałem "kurnik" pod radarem MR-103 czy ile tam, oraz platformę między rufowymi hangarami na której będzie stała FASTA.
Coraz bardziej jednak kłuje mnie w oczy nieprawidłowy kształt pokładu dziobu!

--

Post zmieniony (31-05-17 22:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024