FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
26-12-16 20:05  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dobrze, że nie Dziad Maroz hehehe

--
imagination+extrapolation

 
26-12-16 20:18  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Agzaim Bar Tholo - zaraz zaraz, ale ten wycior to chyba nie od MAG, jak sobie przypominam to wycior od TT'ki.

A ładowarka do naboi po dłuższym używaniu naboi (bo przecież nie mogliśmy trzymać naboi w magazynku ze względu na możliwość przeciągnięcia sprężyny magazynka) powodowała wgniecenia na obwodzie koło kryzy ze spłonką.

Ale gratuluje prezentu, MAG służył mi wzorowo.

 
26-12-16 20:28  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Też tak podejrzewałem ale definitywnie jest to wycior od MAG.
One są bardzo podobne, lecz tetetkowy ma większe i mniej regularne oczko, oraz końcówkę spłaszczoną na krótszym odcinku niż magowy. Zaś ładowarka to tylko uzupełnienie zestawu :)
Brakuje mi jeszcze pudełka.
MAG jest przesuper, choć mam do niego zbyt małe dłonie. Tak to jest jak się kupuje sercem a nie rozumem. Ale co tam!

--

Post zmieniony (26-12-16 20:31)

 
28-12-16 21:44  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Postanowiłem odstąpić od zalecanej kolejności montażu i po ukończeniu kadłuba - a przed zamontowaniem śrub,sterów i wyposażenia na pokładzie dziobowym - dokonałem postarzenia modelu i przykleiłem nadbudówkę. Dzięki temu w dalszej budowie do minimum ograniczę możliwości uszkodzenia drobnych detali.

Plan zakłada model okrętu steranego służbą i salwą rakiet - kolega który będzie jego właścicielem, twierdzi że po starcie czterech rakiet, dwieściepiątka była niemal czarna od sadzy i spalonej farby. To co można było wyszorować - szorowano, a resztę malowano. I tak za każdym razem.
Ja nie odważę się aż tak, model będzie po prostu lekko doprowadzony do porządku po strzelaniu.


Nadbudówka a w zasadzie sterówka to masakra modelarska - rozwinięcie jest skomplikowane i w pewnych miejscach niewystarczająco precyzyjne. W narożnikach, suma krawędzi trzech listków jest mniejsza niż sąsiadującej krawędzi. Ale nic to. Trochę farbek akrylowych, trochę suchych pasteli i jakoś wyszło. Choć mam wrażenie, że można to było uprościć, niewiele tracąc z jakości odwzorowania:




--

Post zmieniony (28-12-16 22:12)

 
29-12-16 19:46  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Fajnie Ci wychodzi ten model , ja tez go kiedyś kupiłem, ale czekam na prawidłowe opracowanie zwłaszcza kadłuba.

 
29-12-16 20:53  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Zacnie by pasował do twojej kolekcji.

Osa nie jest ostatecznie taka zła, kształt pokładu dziobowego można zweryfikować tylko z planami... to duży błąd w tym opracowaniu, ale wbrew pozorom najmniej widoczny.

--
imagination+extrapolation

 
30-12-16 12:47  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

A czym to brudziłeś model? Zakładam że werniks o którym piszesz jest na całym kartonie...

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
30-12-16 20:05  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Tak, arkusze pomalowałem werniksem. Brud to suche pastele, sproszkowane i nanoszone krótkim, sztywnym pędzelkiem.

Wczoraj i dziś pracowałem nad detalami pokładu. To lubię najmniej, tym bardziej że co krok to jakieś poprawki: a to zawiasy włazów zbyt długie i trzeba było skracać, a to zrębnica włazów źle rozrysowana, a to płetwy sterów niesklejalne z dostępnych elementów... bzedtki łatwe do korekcji ale znakomicie spowalniające prace:




--
imagination+extrapolation

 
06-01-17 20:55  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Okres noworoczny zdecydowanie nie sprzyja budowie okrętu. Wykonałem toteż tylko kilka detali, okna sterówki, kotwicę i elementy pomocnicze oraz poręcze z elementów fototrawionych. Średnio one się nadają, a to z tego powodu, że wszelkiego rodzaju klamry, stopnie, szczeble i poręcze mają przekrój okrągły. Nie są płaskie.





--
imagination+extrapolation

 
06-01-17 21:41  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Te czarne oczodoły okien to już finalny wygląd, bo słabo to wygląda - można to było zrobić z białą ramką w środku, na zewnątrz przezroczysta folia, a wewnątrz dopiero ciemna, bo wiadomo, że wnętrza nie ma - vide zdjęcie http://www.rch-gdy.pl/images_normal/137039.jpg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024