FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-12-16 17:45  [R/G] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Galeria gotowego modelu:










--


Postanowiłem, że relacja z budowy tego okrętu będzie oddzielnym tematem, dlatego proszę moderatorów o przeniesienie wątku o projektowaniu tego okrętu do odpowiedniego działu.
Model jest już rozrysowany i robię teraz model "na gotowo", aby wyłapać ewentualne błędy. Już teraz kilka wyłapałem bo w czasie robienia różnych poprawek różne rzeczy przeoczyłem i teraz wszystko wychodzi. Równocześnie robię rysunki montażowe więc zawrotnego tempa nie będzie. Już na starcie je muszę troszkę popoprawiać, bo postanowiłem pozbyć się jednej wręgi, która może i poprawiała kształt dziobu, ale jednocześnie sprawiała wiele kłopotów z dopasowaniem wnęk na kotwice.
Kolory będą takie jak na zdjęciach czyli szarobłękitne burty i nadbudówki i brązowo czerwone dno. Może wyszło mi troszkę za bardzo brązowe, ale to może zależeć od drukarki. i mogę je zawsze zmienić bez jakiegoś dużego wysiłku.









Post zmieniony (16-09-18 17:01)

 
10-02-17 13:23  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Prace trwają cały czas. Ponieważ robię kilka rzeczy na raz efekty są mało widoczne. Zdecydowałem się na przerobienie oklejek dna tak aby można było wybrać metodę oklejania szkieletu, czyli na styk lub burty na zakładkę. Przy okazji wyszły moje braki w wyobraźni przestrzennej. O ile tworzenie rysunków graniastosłupów mogę jako tako ogarnąć, to wizualizacja brył nieforemnych mnie chyba przerasta. tym bardziej się cieszę, że schematy budowy szkieletu i oklejania kadłuba mam już za sobą.
Przyznam, że zdjęcia mnie mocno rozczarowały. To co na żywo wygląda całkiem znoście to w makro już nie. kolor retuszu dużo lepiej prezentuje się w naturalnym świetle i nie razi tak, a papier po impregnacji sprejem również jakoś dziwnie odbija światło.
Mam nadzieję, że ci co za kilka lat podejmą się budowy tego okrętu wykażą się lepszym kunsztem.







--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
02-03-17 16:50  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Powstała pierwsza część nadbudówki śródokręcia. Teraz muszę to jakoś rozrysować.




 
07-05-17 19:33  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Pora przypomnieć o sobie. Prace trwają chociaż więcej czasu spędzam z komputerem robiąc rysunki niż z nożyczkami. Jednak pewne postępy są więc pokazuję.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-08-17 16:19  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Powstały maszty i komin. Dodałem również troszkę drobiazgów. Poszczególne elementy są tylko ustawione do zdjęcia, więc widać przesunięcia i maszty nie trzymają pionu, ale już można wyrobić sobie pogląd jak to będzie wyglądało. Teraz muszę te części przerobić na rysunki montażowe.
Zdjęcia dalmierza są w olbrzymim powiększeniu, więc wyglądają koszmarnie ale w realu są do przyjęcia.









--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-10-17 15:00  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mam pytanko do braci modelarskiej. Jak pisałem walczę z rysunkami do okrętu. Powiedzcie mi jak rozwiązać rozmieszczenie rysunków na stronie. Chodzi mi czy na przykład rozdzielić rozrysowaną nadbudówkę na poszczególne piętra, czy zostawić tak jak teraz jako piramidę od góry do dołu. A po drugie czy rysunki mniejszych elementów zostawić rozrzucone po arkuszu, czy poukładać je w ramkach na przykład rozbita część na pojedyncze składniki a obok złożona w całość. obecna postać zajmuje mniej miejsca, ale tworzy niezły bałagan. Natomiast porządkowanie wszystkiego to dodatkowa praca i więcej kartek w wycinance.



--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-10-17 22:20  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Janisz - Przyznam, że nie wiem czemu to miało służyć. Ale na zdjęciach modelu stoczniowego tak jest, Na archiwalnych zdjęciach można się tego dopatrzeć i na ciągle istniejącej nadbudówce w Akademii Morskiej w Tajlandii jest. Może na moim rysunku jest to troszkę za mocno pokazane, ale to dla ułatwienia jego interpretacji.

 
13-11-17 16:23  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Przybyło trochę gratów na pokładzie, więc można się pochwalić:





W następnej kolejności czekają łodzie i artyleria p-lot.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
28-01-18 16:48  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Wykończyłem śródokręcie. Wykonałem łodzie, działka.i troszkę drobnicy:







Aby wykonać stelaż opracowałem sobie kopytko które umożliwia utrzymanie jakotakiej symetrii.


[


Po doklejeniu wszystkiego na pokład wygląda to tak:





Niektóre, rzeczy w modelu będą wyglądały troszkę inaczej, ponieważ traktuję ten model jako surówkę (kolorową) i zwyczajnie nie chce mi się budować parę razy tych samych elementów, tylko dlatego, że gdzieś nie pasuje granica kolorów lub lufa jest o 1mm za krótka.

Z dużych części zostały: wieże artylerii głównej, kabestany i szalupy. Drobnicy i relingów nie liczę. A poza tym rysunki, rysunki i rysunki.

 
24-06-18 22:06  Odp: [R] HTMS Thonburi skala 1:200 projekt własny
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Żeby nie było, że się obijam. Działa główne już gotowe, sporo drobnicy również. Właśnie dorabiam resztą papierowych elementów, tak aby na następne podejście zostały relingi i olinowanie. Śpieszę się aby zdążyć na wystawę IPMS Ireland. A Thonburi nie jest jedynym modelem który muszę ukończyć.





--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024