FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
16-12-16 12:27  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kilka wykonałem niejako na "zlecenie" znajomych (bez zapłaty oczywiście), kilka podarowałem (w tym wnukom kumpli - widok ich rozszerzonych oczu, zachwyt na twarzy i pytanie - "to dla mnie, naprawdę ? " był dla mnie największą radością) a pozostałe...hibernują w pudłach w oczekiwaniu na wytoczenie na pole wzlotów gdy podrośnie wnuk. :-)

 
16-12-16 13:41  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Rafał 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Widzę, że nie tylko ja pragnąłem tego by modele u kresu istnienia zaznały prawdziwego życia :D

 
16-12-16 20:43  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Hator   

Wprawdzie nie mieszkam na 9 piętrze, ale B-17 i MiGa-25 puściłem lotem koszącym z okna. Jak szybko się sklejały, tak samo szybko leciały.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-12-16 00:58  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja budując model z góry wiem, że trafi do określonego człowieka (kolegi, szefa, znajomego, przypadkowego dziecka, dziecka kolegi itd...).

Niesklejone - chomikuję, tak jak mój tata, który już mocno kaleczy ten sport ze względu na wiek. Ale fakt jest to temat ciekawy bo pamiętam, że jako mały chłopiec zasiadałem raz na miesiąc z moim tatą i przeglądaliśmy całą stertę MM. I zawsze czekałem na pytanie "To co Marek teraz kleimy?" Oczywiście kleił tata a ja z wytrzeszczem oczu mu kibicowałem. Dziś złapałem się na tym, że zaczynam robić to samo mając nadzieję, że syn załapie bakcyla.

Ale są też modele, które mnie odstraszają. Do tych nie mam sentymentu i oddaję bez mrugnięcia okiem (niech sklei to kto inny).

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-12-16 20:56  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Już wielokrotnie pisałem o tym, przy różnych okazjach prezentacji moich starych modeli z MM i nowszych modeli w różnych sytuacjach plenerowych- zrób ze swoimi modelami cokolwiek zechcesz; tylko ich nie niszcz.!
To przecież Twoja praca, dziesiątki lub setki godzin spędzonych nad modelem, satysfakcja z efektu, który wydawał Ci się wtedy wspaniały..
I cóż z tego, że obecnie, gdy już osiągnąłeś większą precyzję, technikę, cierpliwość te stare wydają Ci się prymitywne, jak od przysłowiowej siekiery.
Ja bardzo żałuję z perspektywy ponad 48 lat zajmowania się modelarstwem, a bawię się tym od 12 roku życia, że tyle swojej pracy zniszczyłem efektownie lub jak kto woli efekciarsko.
Nie wiem, co bym zadecydował, gdyby względy racjonalne np.odnośnie powierzchni mieszkania postawiły mnie przed faktem braku miejsca, ale na pewno teraz bym ich nie zniszczył. Leżały już w pudłach, na strychach, wilgotnych piwnicach, przetrwały przeprowadzki, zabawy z synami, były obgryzane przez myszy (Aurora i SU-85) a teraz cieszą moje wnuki i ładnie prezentują się w gablotach na ścianie.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
21-12-16 14:15  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Odnośnie pierwszej części Twojej wypowiedzi Kolego ZbiG mogę Cię zrozumieć , ale nie do końca. Każdy ma prawo indywidualnie podchodzić do swojej twórczości i robić ze swoimi modelami to, co uważa za stosowne. Nie dałem nikomu, ani nie sprzedałem żadnego swojego modelu, aby nie płakać nad jego losem, jak to czynił w reklamie nasz sąsiad zza Odry sprzedając samochód :-). Co najwyżej wprowadziłem osobę (głównie z rodziny), która miała chęć np. porzucać moim modelem samolotu, by sprawdzić jak lata, w początki modelarstwa, pokazując jak to się robi i ile pracy kosztuje.
Z drugiej zaś strony nie uczestniczyłem w żadnej wystawie czy konkursie modelarskim prezentującym moją twórczość. To jest wyłącznie moje hobby i był okres, kiedy sam je niszczyłem, ale synowie wychowani od początku w poszanowaniu cudzej pracy (także i artystycznej) nigdy nie zniszczyli mi modelu. Zaś moje dwie niespełna dwuletnie wnuczki oglądają je i pytają "cio to" :-), i wiedzą, że nawet jak któryś z klejonych modeli stoi na stole, to nie wolno ruszać, aby nie zrobić sobie, a nie modelom krzywdy. Pięcioletni wnuczek także ogląda, pyta, interesuje się, a na razie przynosi mi różne druciki czy patyczki do modeli. Uczę go, pokazując, ile pracy kosztuje, aby naprawić jego ulubione zabawki, które zepsuje bo np. rzucił je o podłogę i mechanizm napędowy rozleciał się, a rodzice nie kupią nowej zabawki. To wszystko jest kwestią wychowania, bo także modelarstwo i podejście do niego kształtuje nasz charakter. Dobra, ale o pedagogice i problemach wychowawczych to nie to forum :-)
Pozdrawiam i życzę wszystkim ciepłych, radosnych, rodzinnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
21-12-16 20:39  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Rozdać tym co docenią.
Sprzedać też można na allegro lub olx. Wzięcie mają modele polskich maszyn. Spakować się też da odpowiednio.
A co masz na zbyciu ?

 
22-12-16 22:23  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
FloggerB   

Nie przypuszczałem, że temat jest interesujący również dla wielu innych osób

 
22-12-16 23:27  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
eustachy87   

Temat jest interesujący. Okazuje się, że losy wykonanych modeli to kilka głównych kierunków. Część moich modeli wykonanych za małolata (głównie samoloty) po jakimś czasie ozdabiania pokoju spłonęła w wyniku walk z nieprzyjacielem. Były też takie, które wykonywały loty testowe. Teraz trochę żałuję. Ale wykonałem ja, dobiłem ja. Model Albatrosa z MM, który dostałem od kuzyna na gwiazdkę chyba w 1998 r (wykonał go dla mnie), do tej pory zajmuje honorowe miejsce na półce - to z szacunku dla włożonej przez kogoś pracy. To był dla mnie świetny prezent :) Kilkanaście lat temu zabrałem ze strychu od ciotki kilka modeli wykonanych właśnie przez tego kuzyna. Zachowałem je i jakiś czas temu zawiozłem mu je - mina była bezcenna :D W zeszłym roku wykonałem dla syna kolegi z pracy dwa modele - Blade i Dusty ze strony paper-replika, więc te dwie sztuki były dedykowane i klejone z takim właśnie zamiarem. Teraz z racji tego, że niewiele kleję, posiadane przeze mnie modele mieszczą sie na półce.
Moje zdanie co robić z modelami które nie zmieszczą się u wykonawcy - rozdać tym co docenią, oddać do modelarni itp.
Pozdrawiam!

--

 
23-12-16 02:53  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
megami   

Co do moich prac z okresu liceum to co jakiś czas znikały w dziwnych okolicznościach w godzinach zajęć lekcyjnych (bo kurz...). I najbardziej szkoda mi Missouri z wydania z 98 roku gdzie brakowało tylko plotek. A obecne ceny tego (lub nowego) wydania na Allegro to jakiś absurd.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024