FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
15-12-16 23:40  Co robicie ze starymi modelami ?
FloggerB   

Przy okazji porządków przedświątecznych odkurzyłem swoje zlepianki i mam ich za dużo.
Kilka pójdzie do wyrzucenia ale i tak zostanie za dużo...a rozstanie jest trudne - co robicie w takiej sytuacji ?

 
15-12-16 23:43  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja oddaję po rodzinie i znajomych. Na żaglowce i okręty jest spory popyt. Szkoda mi wyrzucać jeśli model nie jest brzydki.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
16-12-16 04:50  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja bym oddał dzieciakom do modelarni. Przynajmniej będziesz miał satysfakcję na otarcie łez:]

 
16-12-16 08:08  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Przez pięćdziesiąt pięć lat (dokładnie!) skleiłem mnóstwo - albo i więcej! - modeli, a zostało mi zaledwie kilkanaście i to z tych nowszych. Resztę porozdawałem i teraz - kiedy mam w domu bardzo dużo miejsca na wyeksponowanie choćby i setki modeli - bardzo tego żałuję :-)

 
16-12-16 08:26  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Większość oddałem chrześniakowi,reszta tzn.plastikowa pancerka i dioramy przekazałem do MMuzeum Broni Pancernej w Studziankach.Te , do których mam sentyment i czasem potrzebne są na wystawy trzymam zapakowane w pudłach na strychu.

--
Pt-47

 
16-12-16 09:08  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
yak   

Stare modele znikały, gdy nie było jeszcze ekologii a dzieci potrafiły się obchodzić z zapałkami i saletrą. Teraz nieliczną produkcję lokuję u sześcioletniego chrześniaka i reszta jest milczeniem :-)

 
16-12-16 09:39  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

hmmm, temat rzeka i jeszcze sentymentalny :-)
Stare ?? Mam wszystkie od mojego "drugiego" powrotu do modelarastwa czyli 95 rok, (ale te 20 sztuk mieści się na dóch pułkach) żałuję że nie przetrwały te pierwsze z MM, czasem gdzieś się przewijają na zdjęciach.
Część rodałem, część padła w "bitwach morskich" :-)
Teraz widzę że trzeba było do pudełek, chociaż i tak skończyłyby w łapach dzieciaków :-)
Pzdr

 
16-12-16 10:13  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

U mnie większość samolotów poleciała z dziewiątego, czołgi spłonęły na lądzie a okręty płynąc po zalewie zostały zatopione po uprzednim ostrzelaniu z wiatrówki.
Wszystkich tych czynności żałuję bo mógłbym to lepiej zrobić np. teraz :D

Wyjąć taki model po parunastu latach z pudła - bezcenne. Ale na expo by się nie nadawał. Przynajmniej w moim wykonaniu.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
16-12-16 10:32  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Na zlotach we Wrocławiu zawsze była taka akcja przywożenia starych modeli, które otrzymywały dzieciaki odwiedzające zlot.
Można (tak myślę) pogadać ze sklepami modelarskimi - taki fajny model potrafi nakręcać sprzedaż ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-12-16 12:21  Odp: Co robicie ze starymi modelami ?
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja wszystko co miało jakąś wartość i prezencję rozdałem na kolejnych WSMK w ramach GIEŁDY MODELI UŻYWANYCH. Unikatowe trafiły do różnych instytucji związanych z modelarstwem, lub do znajomych :-D Jakoś przestałem odczuwać sentyment i więź z skończonym modelem/zlepianką. Największą radochę mam z budowy. Nie z posiadania.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024