FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-08-16 22:54  [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam wszystkich,

Drodzy moderatorzy: szczerze mówiąc nie wiem czy ten temat bardziej pasuje do działu Kalendarz czy tutaj. Jeżeli w Waszym uznaniu powinien trafić do Kalendarza to proszę o pozostawienie go tutaj na dzień lub dwa jako że nie wszyscy zaglądają do innych działów.

Otóż jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się z trudnościami prowadzenia konkursu: ilość wymaganej papierologii, sędziowanie, tworzenie list wyników, dyplomów itp. Pomyślałem sobie że musi być lepszy sposób który to nie wymaga małej armii ludzi i ręcznego wypisywania dyplomów do drugiej w nocy. Napisałem program do opanowania całego procesu obsługi konkursu. Pierwsza wersja, uboższa od tej dostępnej dzisiaj, sprawdziła się bardzo dobrze w Przeciszowie (wyrazy wdzięczności dla Lazarusa za zaufanie i odwagę). Tam również zapisałem długą listę poprawek i sugestii od uczestników i sędziów które to w ostatnich miesiącach zostały wprowadzone w życie, wraz z nowymi dodatkami i usprawnieniami.

Krótkie podsumowanie możliwości:
- Program pozwala na import danych z rejestracji elektronicznej, np. Google Forms. Po zassaniu danych można wydrukować wszystkie karty startowe posegregowane alfabetycznie, wg nazwiska lub wg numeru startowego.
- Przy nowej rejestracji karty drukują się automatycznie.
- Program tworzy karty sędziowania, listę wyników, podsumowanie i dyplomy.
- Ma wiele fajnych opcji jak łączenie grup wiekowych w kategoriach gdy nie ma wystarczająco uczestników, możliwość zmiany wzorców dokumentów w MS Word i wiele innych.

Program jest darmowy, obłożony licencją GPL v3 co oznacza że każdy może go używać nieodpłatnie i zmieniać do woli po warunkiem udostępnienia zmian pod tą samą licencją GPL v3.

Wymagania to Windows 64-bit, jakaś wersja MS Word (starsze wersje potrzebują rozszerzenia do obsługi plików docx), przeglądarka.

Instrukcja obsługi: https://github.com/popala/registration/wiki
Paczka instalacyjna: https://github.com/popala/registration/releases/download/1.0.3/Rejestracja-x64-x86.msi
Lista rozszerzeń i błędów oczekujących na naprawę: https://github.com/popala/registration/issues

Jedyne o co proszę w zamian za używanie programu to zgłaszanie błędów, problemów, pomysłów na usprawnienie działania czy sugestie dostosowania programu do wymagań konkursowych jeszcze nie uwzględnionych.

Zapraszam również chętnych modelarzy-informatyków do wspólnej zabawy w rozszerzanie tego stwora.

--

Post zmieniony (13-09-21 11:09)

 
07-08-16 23:19  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

Ciekawy i rozwojowy temat.
Jeśliby korzystali z Twojego programu inni organizatorzy, a Ty dopisał podprogram, który otrzymywał by od nich wyniki, to co mamy? Wielką Bazę Polskich Modelarzy Kartonowych!
Kto i gdzie wystawił jakiś model, jego osiągnięcia, które wydawnictwa przodują i wiele innych - możliwości statystyczne wręcz olbrzymie.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
07-08-16 23:25  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Z tą bazą to uważałbym;) GIODO czuwa, a w obecnych czasach łatwo podpaść:P
A program przetestuję :)
--

Post zmieniony (07-08-16 23:25)

 
07-08-16 23:45  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Najlepszy program nie pomoże, jak organizatorzy konkursu nie potrafią się sami zorganizować.
Ale najbardziej rozbrajają mnie konkursy gdzie jest elektroniczna rejestracja, biuro i 3 osoby przy laptopach a dyplomy są ręcznie pisane :)

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
08-08-16 08:12  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Super sprawa. Ale czy Windows 64-bitowy to dobre rozwiązanie?

 
08-08-16 08:44  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

To wymaganie jest podyktowane problemem z pakietem instalacyjnym. Jest to na liście poprawek ale jako że większość wersji Windows to wersje 64bit wybrałem tą opcję do czasu naprawy instalatora. Nie mogę obiecać dokładnie kiedy to będzie naprawione ale na pewno będzie w bliskiej przyszłości.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-08-16 08:47  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Zajonc, pewnie stary już jestem i dlatego pamiętam. że kiedyś ręczne napisanie czegoś dla kogoś uważano za oznakę szacunku.
Ktoś specjalnie dla Ciebie usiadł i wpisał choćby tylko nazwisko, zamiast po prostu przepuścić przez drukarkę.
W czasach, kiedy coraz mniej ludzi oficjalnie pisze ręcznie i do tego czytelnie to chyba jednak coś ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
08-08-16 10:06  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

To ja podobnie do Kierownika, dlaczego Windows to jedyna rozwiązanie? :(

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-08-16 13:02  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Vikingu, z całym szacunkiem ale chyba wiesz jak wygląda rynek komputerowy i ilu ludzi używa Windows vs Linux czy OS X. Taki program wymaga ogromnego nakładu pracy. Powstawiał na przestrzeni ok półtora roku z przerwami, ale można śmiało powiedzieć że zabrało to w sumie parę miesięcy wolnych wieczorów. Robiłem to na ochotnika, w wolnym czasie, który to mogłem poświęcić np. na sklejanie modeli. Żeby taki program obsłużył wszystkie OSy i do tego sprostał wymaganiom obsługi bez dostępu do internetu to niestety musiałbym pisać kilka wersji a na to nie mam chęci i czasu. Mam rodzinę, pracę i też chciałbym czasem coś skleić.

Jest jednak plus taki że program ten jest objęty licencją GPL i źródła są dostępne w repozytorium na GitHub. Każdy więc może spróbować przenieść go na Mono (http://www.mono-project.com/) który to działa na Linux i OS X. Chętnie odpowiem na pytania i troszkę pomogę na wypadek większych problemów.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-08-16 20:36  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie no, ja nie neguję Windowsa jako takiego. To zdecydowanie najpopularniejszy system, w dodatku potrzebne programy jak pakiet Office też są pod niego. Domyślam się, że program pozwoli organizatorom np. dać drużynom wyniki konkursu w postaci pliku na USB lub mailem i odtworzenie na innym kompie również musi być możliwe. A systemy free są jednak bądź co bądź egzotyką - przynajmniej w przypadku sprzętu, który jest własnością np. domu kultury z modelarnią.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024