FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-12-16 22:01  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Coś jest niedobrego z tym opracowaniem... Bf 109 miał płynną i smukłą linię ogona a to jest kolejny model, który wychodzi kanciasty. I teraz abyście mnie dobrze zrozumieli. On wychodzi taki bo został tak narysowany. Bo do samego wykonania to się nie mam zamiaru czepiać. Bo umiejętności widzę przeokrutne i zacięcie godne podziwu. Karol ma cierpliwość i talent i czoła chylę.

Na trzecim zdjęciu model jest wyraźnie kanciasty. Co ciekawe kleiłem kiedyś Bf -a w malowaniu Hartmana z Modelcarda (numer 23), opracowany słabo, z wieloma błędami. Porównywałem go do Bf-a z MM (te nowsze opracowania) oraz do tego w tej relacji. Wnioski z moich obserwacji - różnice jedynie w detalach, w malowaniu, w szczegółowości kabiny, ale zasadniczo bryła i sposób montażu centropłata - ten sam z tymi samymi błędami. W tym braku zachowania płynnej linii w części ogonowej. Jeżeli mam rację to Karol - zeskanuj i sklej na sucho pierwszy segment bo w opracowaniu z Modelcarda - on za cholerę nie chciał pasować do reszty. Zerknijcie na linię ogona na tym zdjęciu to zrozumiecie o co mi chodzi:

https://www.emonety.pl/upload/editor/rozmaitosci/Me109_G-6_D-FMBB_4.jpg

Z tego też względu ostatecznie kupiłem Meśka z MP Model bo to było zupełnie inne podejście do tego samolotu (czeka na półce razem z Bf-em od Hala bo to jedna z moich ulubionych konstrukcji lotniczych).

--
Dopisek moderatora:
Uaktywniłem link, który wstawiłeś by zobrazować swoją wątpliwość.
Na przyszłość proszę o to zadbać samemu ; wystarczy tekst linku wstawić pomiędzy <>
MARIUSZ
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-12-16 22:46  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Pierwszy segment pasuje bez problemu, nie bardzo rozumiem dlaczego na podstawie starego wydania i chyba innego autora wyciągasz takie wnioski. O krzywiznach nie wypowiem się, nie macałem.

--

Post zmieniony (19-12-16 22:51)

 
21-12-16 20:38  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nie lubię robić skrzydeł, trudno się formuje, łatwo gdzieś zrobić błąd, zwłaszcza w następnym etapie: przy przyklejaniu oprofilowań. Na razie jest w miarę OK, jedynie był mały problem z dopasowaniem komór podwozia - nie bardzo chciały pasować, ale to chyba moja wina.





Jak widać pierwszy segment pasuje, mogłem go wyoblić ale nie miałem odwagi.
Widzę też że muszę oddać aparat do czyszczenia matrycy, eh.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku, coby się równo wszystkim kleiło,
Karol

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
23-12-16 15:03  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Łączenia wyglądają bardzo dobrze. Czekam na ciąg dalszy ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-01-17 20:40  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Tak dobrze żarło i zdechło. Tak jak zwykle udało mi się spieprzyć oprofilowania skrzydeł.





Jest to wyjątkowo niewdzięczny do formowania element, za bardzo wyszedłem poza obrys, ale był to jedyny sposób by zmieścić część początkową elementu. Te szpary spróbuję jakoś wypełnić i może ufajdać czymś żeby zamaskować.

Do reszty skrzydeł nie mam zarzutów.

Pozdar=wiam.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-01-17 21:37  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ten model ma strasznie dziwną grafikę - wygląda tak jakby został pomalowany w trakcie druku lakierem matowym i wytrącił się biały osad, tak jak to nie raz bywa przy lakierowaniu modeli matem.

 
06-01-17 21:50  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Przynajmniej kolor nie jest beznadziejnie jednolity. To bardziej wygląda jakby w programie graficznym nałożono szum,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-01-17 21:54  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Oczywiście ja tylko użyłem takiego porównania, oglądając już model w empiku zwróciłem na to uwagę.

 
07-01-17 12:33  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ja przy moim modelu przyjąłem trochę inną koncepcję sklejenia skrzydeł . Najpierw skleiłem obydwa skrzydła z elementem środkowym . Potem dopiero okleiłem tym wszystkim szkielet . Po przyklejeniu wszystkiego do kadłuba i doklejeniu oprofilowania wyszła szpara na przodzie którą musiałem sklejać kropelką . Moim zdaniem oprofilowanie na przodzie skrzydła tam gdzie zaznaczyłem mogło by być szersze o około 0,5 mm . Wtedy wszystko by się zgrało idealnie bez naciągania . Oczywiście mogę się mylić , nie jestem mistrzem :)

 
29-01-17 15:14  Odp: [R] Messerschmitt Me 109G-6 KK
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Żeby nie było że nic nie robię, ale chciałem podbić sobie licznik osłon. Jestem ostatnio strasznie zagoniony i ciężko się skupić na klejeniu.




Pozdrawiam,
Karol

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024