FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
04-12-16 20:13  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pogratulować umiejętności i pasji.
Wielki szacun!

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
05-12-16 17:59  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

W końcu znalazłem czas na przeczytanie Twojej relacji.
Jestem pod ogromnym wrażeniem.
Twoja aranżacja modelu jest wspaniała. Przyłączam się do próśb Kolegów, którzy sugerują wydanie Twojego opracowania.
Co do samego wykonania, chylę czoło przed Twoimi umiejętnościami.
Czystość, wyrównanie, dopasowanie, uzupełnienia są na najwyższym poziomie.
Będę wiernym kibicem Twojej relacji i fanem Twoich zmagań aż do szczęśliwego końca.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-12-16 19:01  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Narobiłeś mi smaka na samolot, jeśli chodzi o siatki części, to zmieniłbym jedynie początek obudowy silnika, puki ich jeszcze nie robiłeś. Widziałem model Winka i to jedyny minus jeśli chodzi o ogólne wrażenie, lepiej zrobić klasycznie z pierścieni.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
05-12-16 19:46  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Popieram Adasia postulat, ale nie wiem czy Ty już tego nie narysowałeś. To expresowe tempo jakie nam tu serwujesz nie jest normą. Podejrzenia mam takie że model masz już sklejony i stopniowo dawkujesz nam emocje ;-)). Samolocik i grafika super, takie rzeczy lubię.

 
06-12-16 08:05  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dzekuje.

Slinik jest z pierscieni. To jest surowka , jeszcze bez wewnetrznego koloru i bez efektow eksploatacji.



Model nie jest jeszcze sklejony i w trakcie klejenia robie male zmiany, jak na tych zdjeciach.
W tym modelu nic nie jest proste- skrzydlo ma w krawedzi natarcia szesc wlotow powietrza i swiatlo do ladowania.
Te wloty w MM modelu mialy byc klejone na styk. Dla mnie to nie jest do osiagniecia. Wiec dodalem lacznik - wersja 1 na przedostatnim zdjeciu - i zeskalowalem ok 104%. Po zlozeniu na sucho nie mialem zaufania ze mi to wyjdzie. W ostatniej wersji wlot jest solidnym pudelkiem Ktory moze byc poprawnie ulokowane bez znieksztalcenia. Wlot jest mniej zaokraglony i dodalem linle wygniecia.



--

 
06-12-16 22:19  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wygląda to wszystko bardzo ciekawie. Gratuluje wytrwałości, no i talentu do grafiki. Czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony relacji.

 
07-12-16 09:30  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Tu sa arkusze prawego skrzydla



Przyklejanie wlotow powietrza do zaokraglonej krawedzi natarcia zajelo duzo czasu- po wklejeniu kazdego trzeba czekac az klej wyschnie. Wewnetrzne usztywniena pomiedzy lacznikami wklejalem do juz uformowanego skrzydla. Na to doalem nastepna "warstwe" usztywniena z cienszego- 100g papieru.



--

 
07-12-16 21:17  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak mówią Australijczycy - owesome work, mate!

 
08-12-16 09:50  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

kangaroo, kleisz w tempie które jest naprawdę niezwykłe, szczególnie biorąc pod uwagę że musisz to wszystko jeszcze zeskanować i przerysować. Nie wiem jaką ty masz pracę że ci na to pozwala, ale też chcę taką :-)

Przy okazji mam pytanie. Czy mógłbyś przybliżyć nieco w jaki sposób zachowujesz poprawną skalę wydruku? Ja ostatnio potrzebowałem zeskanować i wydrukować stronę wycinanki. Spodziewałem się że wszystko "samo wyjdzie" ale spotkała mnie niespodzianka, bo okazało się że wydruk wyszedł o kilka procent większy od oryginału. Przy okazji, jakiej drukarki używasz?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
10-12-16 09:45  Odp: [R] B17 na bazie Malego Modelarza 2012
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Drukuarka to Epson Stylus T21, atramentowa , dosyc stara. Atrament nie Epson, on jest drogi, cena z internetowego sklepu jest jedna czwarta i dostarczone do domu.
Killy- drukarka moze przeskalowac do wielkosci papieru, maginesu, sprawdz instrukcje ustawienie druku w drukarce.

Zaczynam silniki- chce je zrobic i spasowac do skrzydla, mysle ze po wklejeniu dwoch warstw papieru do wnetrza skrzydla trzeba troche zeszlfowac zebra i dzwigar.
Arkusze zewnetrzrnego prawego silnika:



Na razie udalo mi sie skleic tyle. Lewe skrzydlo zaczete.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024