FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-11-16 12:12  [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Był czerwony "tulipan", więc teraz czas na czarny. Tematem najnowszego numeru Kartonowej Kolekcji jest tak uwielbiany przez wszystkich samolot myśliwski Messerschmitt Me 109G-6 :)
Tym razem model przedstawia późnoseryjnego "Gustawa" z nowym typem osłony kabiny (tzw. Erla-Haube). Prezentowana maszyna była używana w pułku JG 52. Latał na niej najskuteczniejszy pilot Luftwaffe Erich Hartmann (352 zwycięstwa) w listopadzie 1944 roku (pułk stacjonował wówczas na Węgrzech). Wymalowany na nosie samolotu charakterystyczny "czarny tulipan" był osobistym oznakowaniem Hartmanna.
Model został opracowany w skali 1:33 i bazuje po części na moich wcześniej wydanych 109-kach (Me 109G-5 z 2009 roku i Me 109F-4 z 2011). Sam projekt został poddany głębokiej modernizacji. Od podstaw powstał kadłub (nowe siatki). Poprawiłem konstrukcję skrzydeł i dodałem dzielone klapy. Zmianie uległa kabina pilota. Do modelu dodałem także podwieszany zbiornik paliwa. Mam nadzieję, że nowy model zyskał na tym merytorycznie nie tracąc zarazem na prostocie montażu (stopień trudności określam na co najwyżej średni). Całość opracowania mieści się na 4 arkuszach kartonu (323 części, w tym 69 dodatkowych). Wszystkie powierzchnie sterowe zaprojektowane są alternatywnie jako dzielone (lotki, klapy i stery). Replika samolotu delikatnie waloryzowana graficznie. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami i szablonami.
Numer KK z modelem samolotu Me 109G-6 będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od wtorku, to jest 29 listopada. Cena detaliczna zeszytu to 25 zł. Do modelu przygotowałem szereg dodatków:
- tradycyjny zestaw elementów wyciętych laserem (szkielety, detale) w cenie 12 zł,
- żywiczne koła (Z-06) - cena 16,00 zł,
- kolektory spalin (Eduard 1:32) - 21,00 zł,
- fototrawione, barwione pasy pilota (Eduard) - 21,00 zł lub alternatywniw tradycyjny niebarwiony zestaw pasów i pedałów sterowych (Eduard) - 23,00 zł
Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i przykładowy arkusz. Do budowy modelu roboczego na poniższych fotkach wykorzystałem wręgi laserowe i żywiczne koła.




Na koniec złe wieści. Mój kolejny model 109-ki dopiero w przyszłym roku :)
Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
28-11-16 12:21  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Teledzin   

A w jakiej wersji i malowaniu będzie przyszłoroczna 109 -tka???

--
Sklejam, bo lubię...

 
28-11-16 12:22  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Oby ta 109ka w przyszłym roku to G-10 lub K Erica H. ;)

 
28-11-16 12:35  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Grzech 

 

Dzięki Szefie. To dobra wiadomość, a już miałem brać pod nóż tego starego z MM.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
28-11-16 12:37  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kleiłem wydanie z 2011 r. i była to czysta przyjemność. A tu jeszcze mamy oddzielne klapy. Jak dla mnie rewelacja, biorę bez zastanowienia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
28-11-16 12:45  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I cena bardzo przyjemna. Nie będzie szkoda wydać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-11-16 12:56  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

To moze jakiegos K dla odmiany? ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-11-16 13:14  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No właśnie jest tyle pięknych, późnych wersji 109, w niezwykle ciekawych unikatowych malowaniach a wszyscy wydaja G, E, albo F

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
28-11-16 13:57  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
kari   

... i fajnie i nie fajnie ;-)
... trzeba było od razu zapodać:



albo K-4


---------------------------------------------------------------------

 
28-11-16 14:12  Odp: [N] Messerschmitt Me 109G-6 Kartonowa Kolekcja nr 26
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Perez , nie jestem pewien. Ale zdaje się że po prostu wersje G tą są prócz różnic w oszkleniu takie same . A inne wersje pewnie mają jakieś zmiany na długości, rozpiętości. A tu jest genialny messer p. Mistewicza w kolejnym malowaniu. Jak inne wersje wymagają zmian wycinanki to ja osobiście mówię stanowcze nie nowym wersjom.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024