FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-02-16 15:06  [R] SU-85 WAK 1:25
Piorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam, chciałbym przedstawić model który kleję już od jakiegoś czasu. Chwaliłem się nim w innym miejscu i uznałem że tu też warto go pokazać. Chociażby dla zdrowej krytyki baboli i niedociągnięć.

Model klei się przyjemnie. Mimo wielu monotonnych miejsc, takich jak układ jezdny, prace idą do przodu. Szybkość budowy modelu może nie jest zawrotna, ale staram się ukończyć go w miarę czysto i poprawnie.

Załączam garść fotek.



Jakość zdjęć jest przeciętna. Robię je telefonem heh. Ostatnia fotka przedstawia aktualny stan prac. O ile mi czas pozwoli będę się starał posuwać systematycznie do przodu. Retusz modelu niestety dobrany bardzo średnio. O ile w dzień wygląda nieźle, to w sztucznym świetle jest już słabo przy bliższym spojrzeniu.

Dziękuję z góry za komentarze i porady.

 
08-02-16 16:01  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam na forum i życzę fajnego efektu końcowego przy sklejaniu tego modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-16 21:12  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A ja sobie siądę i popatrzę. Na razie się mi podoba. Czy to będzie wykonanie standardowe w polskich barwach?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
10-02-16 12:20  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I ja sobie popatrzę jak ci będzie ten modelik wychodził. Mam nadzieję, że nie będzie w tym modelu za wiele błędów projektowych. Jakby coś to dawaj znać.
Powodzenia!

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
10-02-16 12:28  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Zapowiada się ciekawie i też jestem bardzo ciekaw w jakim malowaniu będzie.

Życzę powodzenia
Tommy

 
10-02-16 14:45  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Piorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model będzie w takim malowaniu jak widać. Kleję tak jak jest w wycinance. Nie zmieniam nic i nie dodaje żadnych własnych waloryzacji bo nie mam takich umiejętności. Jest to mój 4 czy 5 model w życiu, a pierwszy po prawie 10 letniej przerwie.

Michale, jak na razie wszystko ładnie pasuje, nie mam problemów z budową. Jeśli coś będzie nie tak to szczegółowo opiszę problem.

Dziękuje za zainteresowanie ;)

 
10-03-16 15:19  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Piorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aby pokazać że prace idą powoli do przodu. Wrzucam kilka aktualnych fotek. Podczas budowy wieżyczki dowódcy natrafiłem na mini błąd. Otóż poszycie cz. 31D była około 1.5mm za długa co powodowało luz na wrędze. Wręgi podkleiłem na 1mm karton, w instrukcji była mowa o 0,5mm ale jakieś za wiotkie mi się to wydawało. W jednej z wręg wyciąłem otwór by kolejną wręgę łatwo wpasować na miejsce.



Osłony wentylatorów wykonałem w opcji trzyczęściowej. Całość z listków była na moje oko i umiejętności trochę za trudna. Niektóre zawiasy muszę troszkę poprawić bo paluchem je przygniotłem i są nienaturalnie płaskie :D.

Zapraszam do komentowania.

 
10-03-16 19:26  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Fajny model w fajnym polskim malowaniu. Będzie co oglądać jak się skończy.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
10-03-16 20:00  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobrze sobie radzisz..

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-12-16 16:00  Odp: [R] SU-85 WAK 1:25
Piorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam po długiej ciszy. Czasu na zabawę modelem niestety mam bardzo mało. A pojazd okazał się bardzo pracochłonny. Model w końcu stoi o własnych siłach na głównych kołach. Masa wycinania kółek, pierścieni itd :D. Oczywiście jeszcze brak im kołpaków maskujących patyczki oraz śrub. Nie ustawiłem też jeszcze dokładnie położenia i dystansu miedzy poszczególnymi kołami. Na całym modelu doszło tez kilka szczegółów.

Zamieszczam tylko dwie fotki, tylko tyle by nie meczy oczu kiepską jakością. Chce pokazać że budowa idzie małymi krokami do przodu.



Do tej pory model składa się bezproblemowo. Co nieco trzeba doszlifować ale to żaden problem. Teraz uważam że jak na powrót do modelarstwa to rzuciłem się na poważny projekt. Ale mimo to, postaram się ukończyć go z używając maksymalnie swoich umiejętności.

Pozdrawiam i zapraszam do oceny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024