FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-12-16 18:45  [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Kolejny luzacki druciak, gdzie skusiła mnie mała liczba części i ogólna, na pierwszy rzut oka prostota. Ja niestety już nie umiem chyba skleić "prosto z pudełka / wycinanki", więc zacząłem kombinować i wyszło jak zwykle - pół modelu dorobione we własnym zakresie.
Opracowanie jest bardzo słabe, tak blokowe, że w kabinie nie ma nawet podłogi - jest tylko fotel pilota. Karabiny mają średnicę ok 2x większą niż powinna być a miejsce ich wklejenia wymaga przeprojektowania - zaklejenia lub zamalowania istniejących otworów i wycięcia gdzie indziej. W wielu miejscach nie ma oznaczonych miejsc przyklejenia innych części, skrzydełko między kołami było o połowę za krótkie (lub za wąskie, zależy jak spojrzeć). Trochę dziwi więc nieco w tak uproszczonym opracowaniu uwzględnienie osobnych lotek albo silnika z użebrowanymi cylindrami.
Z tym wszystkim poradziłem sobie adoptując elementy i rozwiązania z opracowania Pawła Mistewicza, który tego Fokkera opracował dla MM, a także oczywiście posiłkując się internetem.

Tym razem najpierw sama relacja z budowy:









A oto efekt końcowy:













--

Post zmieniony (04-02-22 18:16)

 
04-12-16 20:05  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękny ! Śmigło, mocowanie, że nie wspomnę o silniku - super !
Gratuluję modelu.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
04-12-16 20:27  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. To jeden z moich ulubionych samolotów.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-12-16 21:08  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
tomek   

Ładne ckm
Ps.
Przydałoby sie nowe opracowanie Fokkera dr I...Może pan Mistkiewicz sie pokusi😉

 
04-12-16 22:32  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Sklejony bardzo, bardzo ładnie. Coś mi jednak nie gra z "nosem", taki chyba za długi...
Tomek -dobrze prawisz. Przydałoby sie jakieś wznowienie projektu P. Mistewicza. Ten z MM bardzo fajnie się kleił, a ciekawych malowań jest od groma także chętnych by nie zabrakło.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-12-16 08:59  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

fajny!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
05-12-16 10:01  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Modelik fajny.
Dałeś a jak zwykle radę! Mimo opisanych przeciwności.
Co do ponownego wydania Dr1, to jestem za.
Rzeczywiście, malowań tego samego samolotu było mnóstwo... W jednym Jasta każdy samolot w zasadzie był inaczej pomalowany.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-12-16 12:26  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Malowań jest taki ogrom że w temacie nowego opracowania trzebaby się uśmiechnąć do pro arte a i tak by trzeba wydawać po 2 różne samoloty w jednym zeszycie.

 
05-12-16 13:15  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
tomek   

Foker drI ,albatros jest tyle ciekawych malować...Czemu nikt tego nie wydaje ...tylko te 109😞

 
05-12-16 17:41  Odp: [R/G] Fokker DR-I, Modelik 1:33
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję kolejnego, pięknego Fokkera.
Wkład pracy, inwencja własna, super wykonanie daje wspaniałe efekty.
Bardzo ładny model!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024