FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-16 18:37  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Tak oto po okresie wakacyjnego bezruchu postanowiłem pokazać, co udało mi się ostatnio poskładać. Nie ma tego za wiele, ale praca i dzieciaki ostatnio absorbują sopro mojego czasu. Budowa jednak jest kontynuowana i tak jak pisałem na początku prędzej, a pewnie później będzie ukończona.



--

 
09-10-16 11:35  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Korzystając z marnej pogody udało się dokończyć hangar. Pozostały tylko reflektory, ale to zostanie na późniejszy etap budowy.



--

 
15-10-16 10:59  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wprawdzie reflektory chciałem zrobić nieco później, ale jakoś tak wyszło, że powstały teraz.Na zdjęciach efekt mojej pracy z ostatniego tygodnia w asyście stoczniowca :) . Muszę przyznać, że im dłużej buduję ten okręnt tym robi się coraz trudniej. Pewnie dlatego, że elementy do budowy staja się coraz mniejsze.


Post zmieniony (15-10-16 11:10)

 
31-10-16 17:50  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Najnowsza aktualizacja. Kolej na dalocelowniki artylerii uniwersalnej. Jest to następny etap wykańczania nadbudówki głównej.



--

 
31-10-16 18:46  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Widzę, że też dodałeś trochę detali oraz zmieniłeś te czapy. To dobrze, bo tak wyglądają znacznie lepiej niż z tymi z wycinanki.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
31-10-16 19:12  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki Spychacz. Staram się "ulepszać" co się da i na tyle na ile starcza mi umiejętności. Nie ukrywam, że Twoja relacja z budowy Króla jest dla mnie prawdziwą kopalnia wiedzy i pomysłów na wykonanie wielu cześci. W końcu od kogo się uczyć jak nie od najlepszych.

--

Post zmieniony (31-10-16 19:14)

 
20-11-16 16:21  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolejna odsłona. Udało się poskładać kilka drobiazgów z wyposażenia głównej nadbudówki, której budowa powoli dobiega końca.


--

 
01-12-16 09:16  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Poskładałem do kupy wszystkie elementy głównej nadbudówki oprócz tego co znajduje się na pierwszym pięterku. To chce zrobić dopiero jak przykleję nadbudówkę do pokładu. Efekt mojej pracy poniżej.


--

 
01-12-16 21:30  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo ładnie prezentuje się ta nadbudówka.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-12-16 00:51  Odp: [R]King George V Haliński 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

I nawet szafka na flagi sygnałowe jest :) Super.
Popracuj tylko nad relingami. Trochę odstają jakością od reszty modelu. Wiem, że to trudne, bo sam mam z nimi problemy, dlatego w większości korzystam z gotowców. Niemniej, niektóre robię sam. Jeżeli korzystasz z drutu miedzianego, to krótkie odcinki można prostować turlając je pod metalową linijką na jakimś twardym podłożu. Wychodzą bardzo równe. Poza tym, np. taki reling jak ten na dachu nadbudówki. łatwiej zrobić jego poręcze z trzech krótkich odcinków, łącząc je na załamaniach, niż z jednego zaginanego odcinka.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024