FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
02-11-16 15:23  Odp: [Technika/pytanie]retusz modele kartonowe
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Moim zdaniem się nie nadają bo zbyt głęboko wnikają w papier. Jeśli nie są dobrze dobrane (kolory) to mamy paskudną plamę na krawędzi
Ryzykowne. Ja tak zepsułem mi-14.

 
02-11-16 16:55  Odp: [Technika/pytanie]retusz modele kartonowe
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I bledną bądź zmieniają kolor.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-11-16 09:21  Odp: [Technika/pytanie]retusz modele kartonowe
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Myślę, że już prawie każdy używa smartphona, inaczej telefonu dotykowego i dodatkowo ma androida z kontem na Google Play, to może sobie ściągnąć dwie przydatne aplikacje.

Pierwsza to Real Color Mixed - pokazuje jaki kolor się uzyska po zmieszaniu kilku kolorów farb. Nie jest to typowy mikser kolorów RGB czy CMYK.

Druga aplikacja to Hobby color converter. Aplikacja zawiera zestaw farb modelarskich najbardziej popularnych firm. Po wybraniu koloru pokazuje dodatkowo ich zamienniki. Jest ona bardziej przydatna modelarzom plastikowym, ale może kartonowym też się przyda

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-11-16 10:11  Odp: [Technika/pytanie]retusz modele kartonowe
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak zapytam czemu miał służyć twój post? Czy widzisz żebym zmuszał kogoś do korzystania z tego?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-11-16 10:16  Odp: [Technika/pytanie]retusz modele kartonowe
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja zmuszać nie będę, jedynie zaproponuję nanoszenie pędzelkiem: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=231942&t=231942&filtr=3&page=1

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-11-16 11:01  Odp: [Technika] Jaki retusz w modelach kartonowych ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Bizon - z mieszaniem farb walczyłem już dawno temu, klejąc plastiki i mam dwa pytania.

Co do 1 to jakie farby/kolory miesza ta aplikacja?
Tzn jakiej firmy, bo ten sam kolor w różnych firmach jest uzyskiwany przez mieszanie różnych składowych co ma wpływ na dalsze mieszanie takich "mieszanek".
Efekty mogą być zupełnie inne, niż by się człowiek spodziewał. Niestety.

A co do 2 - również na jakiej podstawie podawane są te zamienniki, bo co tabela to inne.
Nawet wartości FS dla farb różnych firm są często opisywane na zasadzie "od-do".
Zdarzało mi się spotykać tabele, w których podawane FS miały niewiele wspólnego z kolorem, jakiemu miały odpowiadać.
O opisach odpowiedników kolorów z systemu Munsella w ogóle strach wspomnieć ;-)

Podsumowując, jaką masz gwarancję, że kolory podane przez te aplikacje będą takie, jakich potrzebujesz?
To ja już wolę pokopać trochę dłużej i zamiast jednej aplikacji znaleźć kilka tabel i spisów, a potem dopasowywać, która bardziej pasuje do mojego zapotrzebowania.
Albo po prostu wyciągnąć płytkę do testów aglutynacji, kilka puszek – i bełtać ;-)

--

Post zmieniony (28-11-16 11:19)

 
28-11-16 11:19  Odp: [Technika] Jaki retusz w modelach kartonowych ?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Nie wiem na jakieś podstawie. Po prostu znalazłem takie fajne rzeczy na zasadzie może komuś się przyda.
Ktoś kto robił to zestawienie pewnie na czymś się opierał wierzę że mogą czasami nie odpowiadać temu co tam może być podane. Ma to jedynie charakter poglądowy. I pomoc przy wyborze i kupnie danej farbki.

Natomiast pierwsza dotyczy farb artystycznych. Tam oprócz podstawach kolorów jest dużo innych. Ta aplikacja pomaga jedynie w łączeniu odpowiednich kolorów i ich proporcji aby uzyskać pożądany kolor. Ktoś kto jest doświadczony nie będzie tego potrzebował. Początkującemu może pomóc.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-11-16 11:24  Odp: [Technika] Jaki retusz w modelach kartonowych ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Początkującemu może pomóc.
Właśnie boję się, czy nie zaszkodzi i nie zniechęci.
Mam parę znajomych osób po ASP. One też twierdziły, że farba farbie nierówna i trzeba praktyki, żeby wiedzieć co z czym mieszać...
Myślę, że naprawdę lepsza jest metoda własnoręcznych prób i błędów ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
28-11-16 11:35  Odp: [Technika] Jaki retusz w modelach kartonowych ?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zgadza się farba farbie nie równa, ale barwa barwie już tak.
Tak jak pisałem dałem to jako ciekawostkę, kto będzie chciał to z niej skorzysta.
Oczywiście praktyki nic nie zastąpi, ale jakaś wiedzę trzeba w tym zakresie posiadać. Nie wszyscy mogą wiedzieć żeby mieć zielony wystarczy niebieski i żółty.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-12-17 02:33  Odp: [Technika] Jaki retusz w modelach kartonowych ?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Real mixer color - aplikacja na telefon. Wspomniana kilka postów wyżej, po aktualizacji ma kilka dodatkowych funkcji. Najciekawsza opcja to wyszukanie gotowego koloru, która pokazuje jakich kolorów trzeba użyć aby uzyskać daną barwę.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024