FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-11-16 16:03  [G] Junkers Ju88 D1 (AH)
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ponieważ jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać z obecnymi tu fanatykami kartonu! Moja przygoda z modelarstwem kartonowym zaczęła się na dobre jakieś 8 lat temu, a forum Konradusa śledzę sobie po cichutku już od dłuższego czasu i regularnie zbieram szczękę z podłogi oglądając wyczyny co niektórych artystów-magików sztuki modelarskiej :D W końcu postanowiłem, że może warto by dorzucić swoje skromne trzy grosze i zaprezentować jakieś lepidło. Dlatego wpadam do Was ze zdjęciami maszyny która po 11 miesiącach wyjechała(w zasadzie wyfrunęła) wreszcie z mojego domowego warsztatu, a jest to Junkers Ju88 D1 z wydawnictwa AH. Co do samego opracowania, to jak to w znanym wydawnictwie ze Stegny bywa, jest bardzo wymagające ale od strony technicznej w zasadzie nie można nic zarzucić. Co do samego wykonania przez moją skromną osobę to… no cóż zrobiłem parę baboli niestety, a największy chyba to wpadka z kształtowaniem tylnej części gondoli dolnego strzelca gdzie jak widać na zdjęciach musiałem ratować się malowaniem. Jeśli chodzi o własne przeróbki to zmodyfikowałem nieco główne golenie podwozia, dodałem te charakterystyczne dla Ju88 przetłoczenia na każdej z goleni, z pomalowanego na brązowo i wymiętolonego kawałka chusteczki higienicznej zrobiłem imitacje skórzanych osłon amortyzatorów i dodałem linki hamulcowe. Całe podwozie główne zostało pomalowane. Przybrudziłem też rury wydechowe i dodałem okopcenia. Jak nietrudno się pewnie domyślić największym wyzwaniem było w tym modelu oszklenie którego jest tu od groma. Zdecydowanie najtrudniejszym elementem dla mnie było wykonanie dwóch fragmentów poszycia znajdujących się tuż przed dziobem. Trzeba było w nich zrobić łącznie 5 sporych otworów w niedużej odległości od siebie i spasowanie tego wszystkiego napsuło mi sporo krwi. Szczerze mówiąc żałuję, że nie zrobiłem jeszcze jednego karabinu maszynowego, który znajdował się z przodu kadłuba po prawej stronie pilota. Wycinanka co prawda nie przewidywała go, ale na ogóły w Ju88 były przecież montowane, a ja zupełnie o nim zapomniałem. Teraz gdy już mam poprzyklejane śmigła, anteny to nie będę już raczej „rzeźbił” w tej owiewce bo obawiam się, że przyniesie to większy straty niż zysk… Ogólnie rzecz biorąc model jest naprawdę wart sklejenia. Jeśli ktoś chce trzymać ten model po sklejeniu na półce to niech zaopatrzy się w sporą półkę bo to naprawdę niezły gigant. Ja swojego umieszczam w jego naturalnym „powietrznym” środowisku i będzie sobie latał pod sufitem. :D


Post zmieniony (24-06-17 23:02)

 
26-11-16 16:37  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gratuluję pięknego wykonania !

 
26-11-16 17:23  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie wyszedł, witamy :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-11-16 17:27  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

O ho ho, wejście z niezłym przytupem. Gratuluję pięknego modelu. Impregnowany czy malowany ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
26-11-16 17:48  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Red_Fox 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Lakierowany po sklejeniu, najpierw półmatem Humbrola, a potem 2 warstwy lakieru matowego w spray'u, ale nie jestem do końca zadowolony z efektu bo mimo wszystko wyszedł mi chyba zbyt duży połysk

 
26-11-16 19:03  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Do odważnych świat należy i chwała Ci za to że jesteś jednym z nich. Pokazałeś co zlepiłeś i wygląda fajnie, przez te 8 lat pewnie eksperymentowałeś i nie zawsze zadowolony z efektów byłeś, ale powiem Ci że to co robisz ma sens bo jest na czym oko zawiesić. Nie patrz na swoje błędy zbyt krytycznie, ale pomyśl że następny model skleisz o 100% lepiej ;-)
Popracuj nad zdjęciami i rozejrzyj się jak je wstawić aby klikając w miniaturkę otwierało się w pełnym rozmiarze. Gratuluję modelu i czekam na następne.

 
26-11-16 20:56  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Całkiem udany model, nie masz się czego wstydzić, tym bardziej, że to jeden z trudniejszych od HAL-a. Połysk podkreśla wszelkie zapadnięcia, krowie żebra itd. a w Twoim dość dużym modelu trudno coś takiego dostrzec, więc też należą Ci się brawa. Sam wiesz co poprawiać, więc podobnie jak zbin czekam na następny, na pewno jeszcze lepszy.

 
26-11-16 21:08  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model pięknego bombowca. Z tym przewodem hamulcowym to się popisałeś. Idealnie dobrany. Opony też bardzo ładnie wyszły. Świetny model, gratulacje.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
27-11-16 07:25  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model należy do trudnych a jest ładnie sklejony. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-11-16 09:14  Odp: [G] Junkers Ju88 D1 wyd.AH
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Zrobiłeś niezłe wejście na forum. Mi się model podoba i to bardzo. Gratuluje.
p.s. ten lakier Humbrola to ze słoiczka?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024