FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  -> 
20-11-16 12:22  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

PiotrS. to się tyczy wątku zawartego w tym wątku tzn. pogiętych modeli w EMPIKach w całym kraju i sposobie zdobycia egzemplarza w dziewiczym stanie. Jeden z kolegów w tym wątku zaproponował zakup przez ONLINE EMPIK. Tak też zrobiłem i jeden z modeli zakupionych tą drogą został pogięty przez pakowacza EMPIK. Modele w EMPIK są pogięte, podarte lub inaczej zniszczone niezależnie od wydawcy.

Post zmieniony (20-11-16 12:22)

 
20-11-16 18:27  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobra - do rzeczy jak to mawiał dowódca plutonu egzekucyjnego .
Zacznę od tyłu, czyli od tego o czym tu ostatnio wspominano - otóż w empiku w którym kupowałem model o którym tu tak na różnym poziomie toczy się wymiana poglądów stwierdziłem 5 egzemplarzy z których żaden nie był zniszczony, ale 3 miały na okładce w okolicach zszywek widoczne zagniecenia świadczące o tym, że były oglądane.
Nie muszę chyba dodawać, ale zrobię to, że wybrałem egzemplarz bez takich śladów i również nienaganny w środku - zawsze patrzę na arkusze kartonowe również od strony niezadrukowanej, ponieważ widać wtedy dobrze zagniecenia i załamania od przeglądania - polecam tak robić.
Nie muszę chyba wspominać, ale zrobię to, że pewnym krokiem udałem się do lady w celu uiszczenia odpowiedniej opłaty za model, cały czas myśląc o tym, aby operatorka skanera nie brała go w swoje ręce - zrobię to sam, idę ... o żesz ty zakrzyknąłem w myślach widząc, że operatorek niet ino chłopy i to dwa, nooo to już w życiu nie dam im tego do rąk.
Karnie stanąłem w kolejce, i czekam - woła mnie, podchodzę i mówię - proszę tego nie dotykać ino skanerkiem ciachnąć - przygotowałem odpowiednią stroną z kodzikiem i czekam - a tu słuchajcie foch ze strony operatora - a dlaczego nie mogę tego brać w ręce, bo co, bo jak... bo tak mówię i trzymam twardo i nie popuszczam - zeskanował , zapłaciłem, nawet nie kupiłem reklamówki, a co bede pińdziesiont groszy jeszcze wydawał jak wcześniej z warzywnego wziąłem jednorazówkę, nic to, że zaraz w niej rogi modelu wylazły na wolność, ale się nie zagięły skubane.
No dobra to już wiemy, że model mam to teraz dokonam małego porównania z poprzednim wypustem P-47 z roku 2011.

P-47D-11, Nr 6/2011, pilot Bolesław Michał Gładych

CENA - 39,90 zł
OKŁADKA - Jarosław Wróbel - okładka matowa, a na niej oczywiście P-47D-11 i do towarzystwa Me-109. Ostatnia strona - zapowiedź MiG-29 z fragmentami tzw. surówki modelu.
ZAWARTOŚĆ - 3 ark. offset wręgi, zwijane części, 6 ark. części na kartonie, 6 ark. rysunków plus mały rysunek na przedostatniej stronie.
CZĘŚCI - 2 zbiorniki podwieszane, spód skrzydeł posiada ślady eksploatacji, łopaty śmigła posiadają delikatne ślady eksploatacji.

P-47M- RE, nr 6/2015, pilot Witold " Lanny" Łanowski

CENA - 70,35 zł
OKŁADKA - Zbigniew Kolacha - okładka foliowana, a na niej oczywiście P-47 M-RE w towarzystwie jeszcze 2 P-47 i jeden z nich ma oznaczenia HV-M i również żółtą ramkę limuzyny, ale czołowy wiatrochron w kolorze aluminium, do towarzystwa 2 Fw-190.
Ta okładka zdecydowanie mi się bardziej podoba - jest po prostu fantastyczna, dynamiczna - wielki plus, jak wiadomo okładek się nie skleja, ale fajnie jak są fajne.
Ostatnia strona - zapowiedzi okrętów Prinz Eugen, Bismarck, Takao. Reklama żywicznych kół do modeli, oraz kolorowe zdjęcie pięknie sklejonego modelu P-47 D-11 autorstwa Viktora Korkota.
ZAWARTOŚĆ - 3 ark. offset wręgi i części zwijane, 6 ark. części na kartonie, 9 i pół arkuszy z rysunkami.
CZĘŚCI - śmigła w kolorze czerni- czerni : )))) bez śladów eksploatacji, kadłub ma jaśniejszy odcień czerni z lekkimi przetarciami - świetnie to wygląda. Na skrzydłach po jednej belce podwieszeń. Dolne powierzchnie skrzydeł srebrne, ale bez żadnych śladów eksploatacji co wygląda dziwnie, ale może właśnie ten srebrny kolor ich brak wymusił.
To tyle jeżeli chodzi o porównanie, na temat samego wyboru malowania i koloru ramki owiewki przy okazji.

 
20-11-16 22:30  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
rysiu62   

Czerń jest czarna i nie może być jaśniejsza. Nie widziałem jeszcze w modelach kartonowych koloru czarnego aby był czarnym -druk offset.

 
25-11-16 13:08  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Czy to jest jeszcze temat o zapowiedzi czy o nowości. Może to się kiedyś komuś przyda więc warto by zmienić znacznik w tytule?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-11-16 19:28  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

1. Jest drugi temat o tym modelu, założony po ukazaniu się P-47 M i posiada znacznik [ N ].

2. Nie otrzymałem informacji od osoby kompetentnej, czyli moderatora, abym coś zmieniał, więc nic nie poprawiałem.

3. Dziwne, że akurat tu masz z tym Ceva problem - w tym temacie mimo, że się wpisałeś po ukazaniu się modelu i jego zakupie jakoś ci ten znacznik [ Z ] nie przeszkadzał http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=277230&t=277230&filtr=0&page=4.
Temat ten jest 5 stron wstecz, ostatni wpis jest z 23.09.2016 roku, tytuł tematu jest bardzo rzucający się w oczy, bo napisany po rosyjsku, a od momentu ukazania się modelu minęły 22 miesiące ! I nie zauważyłeś złego znacznika, no coś niesamowitego.

Dobra do rzeczy.
Od ukazania się modelu minęło już sporo czasu i jakoś nikt nie zauważył, a może po prostu zauważył tylko się tym nie podzielił, że w opisie malowania znajdującym się na drugiej stronie okładki napisano że " Metalowe części osłony kabiny i częściowo wiatrochronu w kolorze żółtym ( PODOBNIE, jak w " Pengie V " B. Gładycha)".
Nic nie ma, że ktoś coś tam zbadał i doszedł do takich wniosków i te rewelacje będą ujawnione w jakimś tam wydaniu znanej serii stanowiącej o malowaniach samolotów.

Tu jeszcze dla przypomnienia sympatyczne 3 zdjęcia rodzinne, na jednym z nich widać wyraźnie jak styrany brudem jest spód samolotu, co nie ma odzwierciedlenia w modelu, ale się tym nie przejmujmy wszak nie wiadomo ?, czy to jest samolot Łanowskiego, no widać tam jakieś numery seryjne, kto wie może to un : )))))
Świetnie za to widać ubrudzenie ramek farbą.
http://www.polishairforce.pl/usaaf61fs.html

Model mam i mam nadzieję, że nie tylko ja, ale i wszyscy, którzy go kupili i obojętnie, czy go skleją, czy nie mają taką samą radochę z tego tytułu jak ta pani z tego co robi
https://www.youtube.com/watch?v=0eTpkB61E6s

 
25-11-16 19:46  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
moskit   

To raczej nie "un" - ten ze zdjęć rodzinnych. Przynajmniej mam taką nadzieję. Nie widać podkowy poniżej kabiny.

 
25-11-16 20:50  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

No patrz, jak nam się Ciało Moderatorskie pospało ;-))) No i się wyrwałem...:-))))))))))))

22-miesiące powiadasz, no ty to masz łep na karku, no ja bym na to nie wpadł, no normalnie jak moderator. Co ja piszę, znacznie lepiej. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))




ps. Jak już tak skrupulatnie porównujesz wydania P-47, to chyba lepiej z obecnym porównać z wydaniem z 2006 roku, na podstawie którego powstał obecny projekt, nawet jeśli w chwili ukazania się było dostępne u wydawcy jako Military Model, a nie wydanie "kioskowe".
P-47D-25, Nr 3/2006, pilot płk. Francis "Gabby" Gabreski (Franciszek Gabryszewski)

CENA - 40,00 zł
OKŁADKA - Jarosław Wróbel - okładka matowa, a na niej co nie dziwi P-47D-25 w towarzystwie He-111 i sanitarki. Sanitarka oczywiście nie znajduję się w powietrzu, a w pobliżu stojącego na płycie lotniska He-111, który został ostrzelany zapewne przez znajdującego się w locie P-47 pilotowanego przez "Gabby'ego". Ilustracja na okładce trudna do porównania z tą aktualnego wydania ze względu na odmienną technikę graficzną, jednak cały czas może się podobać. Ostatnia strona - prezentacja 20 okładek wybranych modeli wydawnictwa. Dziewięć samolotów drugowojennych (trzy japońskie, dwa amerykańskie, po jednym polskim, brytyjskim i radzieckim), trzy współczesne odrzutowce (dwa amerykańskie, jeden brytyjski), cztery okręty (brytyjski, japoński, niemiecki i amerykański) oraz cztery z kategorii "pojazdy i artyleria" (wszystkie cztery niemieckie).
ZAWARTOŚĆ - 3 ark. offset wręgi, szablony i elementy zwijane, 7 ark. części na kartonie (z czego jeden na przedostatniej stronie okładki), 9 ark. rysunków w większości na papierze kredowym plus mały rysunek na dole drugiej strony.
CZĘŚCI - dwa zbiorniki podwieszane, cały model posiada ślady eksploatacji charakterystyczne dla wydawnictwa, co oczywiste spód skrzydeł i łopaty śmigła mają naniesione delikatne ślady eksploatacji.


.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-11-16 22:05  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

Halogen, fajne zdjęcia. Lecz niestety na jednym z nich (tym na którym W. Łanowski stoi w kokpicie samolotu) osłona kabiny na pewno nie jest wogóle pomalowana, lecz jest czystym aluminium... Teraz pytanie czy to jego samolot. Pewnie przy czyimś innym nie robiłby rodzinnych zdjęć pamiątkowych. Jak miał swój samolot na na pewno robił zdjęcia przy swoim samolocie. Jakby nie patrzeć więź pilot-samolot też istnieje. Mój to mój i niczyj inny. I jak robię zdjęcia pamiątkowe to tylko przy swoim. Proste :)

Post zmieniony (25-11-16 22:07)

 
25-11-16 22:13  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Siedzi w nie swoim samolocie. jak ktoś wspomniał brak podkowy. Dwa kolejne zdjęcia tez nie przy swoim.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-11-16 22:15  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

Rzeczywiście numer na stateczniku pionowym się nie zgadza. Końcówka numeru to 0 a nie 8. Rzeczywiście to nie jego samolot. Odwołuję swoje wątpliwości.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 15Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024