FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-11-16 21:43  [G] Mirage III - WAK cz. 1.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć
Tym razem postanowiłem nieco zmienić tematykę.
Od dłuższego czasu miałem ochotę na wykonanie odrzutowca i nadarzyła się okazja. Nie napotkałem galerii z tym samolotem.

Dość prowokacyjnie pootwierałem hamulce aerodynamiczne, chociaż nie jestem pewien, czy było to możliwe w ciasnej pętli w jakiej ma być ustawiony płatowiec w locie (widziałem film z SU-27, który w locie otwiera hamulec podchodząc do wolniejszego transportowca).
Informuję też. że na podstawce samolot będzie ustawiony już zgodnie z wychylonymi lotkami i klapami.

Opowiem o dość fajnym zdarzeniu. Ogłosiłem prośbę o odstąpienie pilotów odrzutowców w 1:32. Zgłosił się pewien jegomość, który okazał się, zupełnie przypadkowo (nie wiedział co sklejam), autorem projektu tj. Rafałem Ciesielskim. Dzięki Rafał za pilotów.

Przy okazji ponawiam prośbę, czy ktoś może odstąpić jeszcze pilota, a najlepiej ze dwóch ? (do kolejnych projektów).


Tymczasem, kto zgadnie, kogo Mirage będzie miał do pary?







--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-11-16 21:46  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Tymczasem, kto zgadnie, kogo Mirage będzie miał do pary?

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/33/mig-21-egipt-1988r

albo

http://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/samoloty/1/33/su-7-egipt ?

Bardzo ładny model. Poważnie zastanawiałem się nad jego zakupem ostatnio, ale niezbyt podoba mi się malowanie. Jak się kleiło? Były jakieś problemy ze spasowaniem?

Post zmieniony (20-11-16 21:48)

 
20-11-16 23:00  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Te same typy daję co kiliy9999.

A jak sklejało się Mirage, możesz coś wiecej zdradzić?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
20-11-16 23:04  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Jak zwykle świetnie wykonany model . Do pary pasuje ,,egipski '' Mig-21.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
20-11-16 23:13  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki.
Racja, trzy dychy w celu :) Będzie egipski MiG

Miraga sklejało się dość przyjemnie. Zmieniłem tylko sposób przyklejenia wlotów do silników tj. na pasek łączący.
Pojawiło się parę przesunięć kolorów, ale udało mi się z tym poradzić.
Przydało by się więcej zapasu koloru, tak jak np. z Art.-Model, gdzie wystawiono go w każdym niemal wolnym polu na arkuszach.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-11-16 07:14  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Porażająca jest dla mnie ta gładkość połączeń. Ciekaw jestem czy kiedyś dojdę do takiego poziomu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-11-16 07:39  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Rób tylko na paski plus do tego dokłądnie dobrana farba do retuszu i są ogromne szanse na gładkość połączeń . Wątpie czy Art robi na dwie wręgi.

 
21-11-16 08:46  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mimo, że nie gustuję w tej konstrukcji, to model pięknie sklejony. Jak mówią chłopaki wyżej, fantastyczne łączenia. Gratuluje! No i czekam na parę P-47M i Ta-152, bo gdzieś wspominałeś, że taka będzie :)

 
21-11-16 15:31  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wyszedł świetnie! Do tego zrobiony w ekspresowym tempie - galerię Fiata pamiętam jakby była wrzucona wczoraj. Podziwiam! Nie mogę jedynie przeboleć braku relacji. Myślę, że nie tylko ja chętnie popatrzyłbym na Twój doskonały warsztat "od kuchni" ;)

Art wrócę do tematu, który poruszyłem w Twojej poprzedniej galerii. Wspominałeś, że jako zamiennika Tamiyi użyłeś lakieru Mr.Hobby. Ciekawi mnie czy był to lakier TopCoat czy SuperClear?

 
21-11-16 19:47  Odp: [G] Mirage III - WAK cz. 1.
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podpinam się pod pytanie Technick-a dot. lakieru i poszerzę o kwestię czy arkusze wycinaki były czymś traktowane przed sklejaniem?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024