FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
04-04-16 20:37  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu "U" - ORP Dzik, skala 1/200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



--
Rock Honor Ojczyzna

 
04-04-16 20:52  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu
kari   

Ramm, jako żywo zainteresowany chciałbym zapytać:
czy mógłbyś rozwinąć te znaki zapytania?
... o ile wiem, o co chodzi z "obstruction rod",
... to kompletnie nie wiem o co chodzi ze sterami zanurzenia
i z tą rufową częścią pokładu z wydechami oraz anteną (?)
... o numerze taktycznym nie wspomnę bo konia z rzędem temu
kto wie kiedy, w jakim kolorze i jak w ogóle był malowany ;-)

... no i dotyczy to także Twojego kolejnego wpisu z "tajemniczymi" rysunkami i fotkami ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (04-04-16 20:55)

 
04-04-16 21:06  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu "U" - ORP Dzik, skala 1/200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziękuję za zainteresowanie, zaznaczyłem miejsca, o które chciałem zapytać Pana Bartłomieja, dlaczego nie uwzględnił ich w projekcie. O wcięciu w kilu pisał już Waldek K, w sterach zanurzenia brakuje mechanizmu który nimi poruszał, może plany z MO ich nie uwzględniły, wtedy najmocniej przepraszam... mój błąd.
Tylna część kadłuba lekkiego była inna, taka jak zaznaczyłem na zdjęciach ORP Dzika, zobacz w którym miejscu jest otwór w modelu a w którym na moich planach.

Pozdrawiam.

Malowanie to żadna tajemnica wystarczy znać prawdę historyczną albo czytać to co jest zawarte w dokumentach archiwalnych, planszach barwnych, które dotyczyły głównie kamuflażu wojennego.

:)

--
Rock Honor Ojczyzna

 
04-04-16 22:47  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu "U" - ORP Dzik, skala 1/200
kari   

Ramm, czyżbyś "podpowiadał" autorowi aby uwzględnił w tak malutkim modelu właz awaryjny (escape hatch),
(na fotce z dwoma seamen'ami) który i tak jest nakryty demontowalną płytą; integralną częścią pokładu?
(to samo dotyczy takiego samego włazu/wyłazu w dziobowej części)

... nie widziałem żadnych fotek, na których widać byłoby ogólnie pojęte stery rufowe oryginału, ale jak dla mnie
mechanizm z dźwignią był raczej "schowany" w części (kilu) do której był mocowany ów ster.

... wprawdzie to model, ale w 1/72 i jak widać uwzględniający wiele szczegółów ... ponownie odsyłam do:
http://www.johnrhaynes.com/upholder.html#thumb
i nie widać tam żadnych siłowników czy dźwigni poruszających sterami głębokości.
... maszt z anteną zawsze można wykonać wg. uznania ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-04-16 23:10  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu "U" - ORP Dzik, skala 1/200
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Masz rację ze było przykrywane, ale mimo wszystko tam powinna być dziura, a nie płaski pokład.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
20-11-16 16:06  Odp: [Relacja/Galeria]Okręt podwodny typu "U" - ORP Dzik, skala 1/200
Jasiek1 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Zachęcony właśnie sklejam. I pytanko - ORP Dzik - wersja atlantycka - kadłub był czarny czy ciemnozielony?
Wydrukowana wersja w modelarstwie Okrętowym to taki, nazwałbym to - feldgrau. Na Twoich zdjęciach wygląda zdecydowanie na czarny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024