FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
22-03-17 10:36  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja mam niemały problem kiedy przez przypadek (bądź celowo)
otwieram Twoją relację.
Niby z czytaniem większych problemów nie mam,
ale o co w tym chodzi to już inna sprawa....
Całe to żeglarskie nazewnictwo sprawia ,
że czuję się jak amator na lekcji japońskiego dla zaawansowanych :/
Wtedy patrzę sobie na mój żaglowiec i....
jasny gwint, porwałem się z motyką na słońce!!!
Oj dużo przede mną jeszcze nauki, duuużo.
Pozdrawiam- Lepic.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
22-03-17 10:49  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lepic- czasami mam to samo chociaż żagielki to mój ulubiony temat ale z racji że dawno nic nie kleiłem i nie projektowałem to uczę się wszystkiego od nowa przy aktualnym projekcie.

Seahorse - świetna robota, aż miło patrzeć jak przybywa linek i żagielków. Masz całkowitą rację z tym że starasz się dać więcej lin i linek niż przewiduje praktyka niektórych wydawnictw.

 
22-03-17 11:43  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A bo to trzeba znać swoje możliwości, rozwijać się, ale nie załamywać :) Seahorse mi tu funduje załamanie nerwowe i zjazd poczucia własnej wartości, ale ja się nie zrażam i nie będę oglądał Jego relacji i po problemie :P

--
54323031

 
31-03-17 17:21  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

No to fajnie - Petrov się załamuje nerwowo - a ja właśnie zrobiłem żagle na fokmaszcie i teraz nie wiem, czy pokazywać zdjęcia, czy nie pokazywać. Zaryzykuję:-))

Zrobiłem żagle na fokmaszcie, ale zdrowia mnie to kosztowało dużo. W instrukcji chyba pojawi się uwaga " Próba wykonania pełnego olinowania w skali 1:100 może skończyć się śmiercią lub kalectwem". W sumie nie ma w tej robótce nic odkrywczego: doświadczenie z żaglami z naklejanymi wzmocnieniami podpowiada, że kierunek jest dobry, ale trzeba wymyślić lepszy sposób na ich kształtowanie, bo suszarka do włosów ma za słaby "dmuch", a pewnie mocniejszy "dmuch" mógłby uszkodzić maszty. Może należałoby je kształtować poza modelem i zakładać już uformowane.
Są drobne niedokładności - a to wylazły jakieś "włoski", a to krzywo ułożył się gording czy inne diabelstwo. W planie są jeszcze lizele, więc będzie jeszcze ciaśniej:





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:44)

 
31-03-17 17:42  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I znowu to samo... Żagle skośne zbrasowane na wiatr od strony burty, a rejowe na wiejący od rufy. :(

 
31-03-17 18:46  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Może się nie znam, ale wydaje mi się, iż na modelu ciężko byłoby zamocować owe żagle skośne na stałe tak, aby były zbrasowane na wiatr od strony burty... Mnie osobiście to w najmniejszym stopniu nie przeszkadza. Załamałem się już prawie całkowicie, dzięki za zdjęcia :)

--
54323031

 
31-03-17 21:12  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żagle rejowe, a nie skośne, należy zbrasować na wiatr od burty. I skoro na prawdziwym żaglowcu jest to możliwe, to da się to także zrobić na modelu. Co widać na załączonym przykładzie :

 
31-03-17 22:02  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dzięki za komentarz Yarpen. Masz rację, że sztaksle nie są w zgodzie z rejami, absolutną.

Będą jeszcze żagle wytykowe, których używano przy pełnych wiatrach, więc reje są tak właśnie ustawione. Sztaksli nie da się nadmuchać i ustawić tak, by wyglądały na silny "pełny wiatr" od rufy, więc wiszą trochę "bezwietrznie". Mi to nie przeszkadza.

Ostrzegę w takim razie, że będę wieszał wszystkie lizele i na fokmaszcie i na grotmaszcie, czyli nie będzie to w zgodzie z praktyką używania żagli wytykowych (to po to, by uprzedzić komentarze typu: "Ale nigdy nie używano wszystkich lizeli na raz!":-)

Na poniższej fotce prócz żagli wytykowych i wiatru w miarę "od rufy" mamy wiszące, "martwe" i chyba "niepracujące" sztaksle (zupełnie jak w moim modelu(?):-)))))


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:47)

 
02-04-17 21:12  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Czyste szaleństwo. Toż już teraz sternik do przodu nic nie widzi ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
09-04-17 15:06  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Cześć,
dziś raczej trochę nudniej.
Przygotowałem żagle na grotmaszt...

.... i je powiesiłem na grotmaszcie:-))) Dołożyłem jeszcze rejki lizeli i żadnej nie urwałem - więc nudno:-)).
Zmieniłem tło do zdjęć i trochę eksperymentuję, więc kilka zdjęć jest "artystycznych" - wybaczcie:-)))





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024