FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-02-17 23:08  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Pięknie! Jak zwykle, ale jak zwykle należy to powiedzieć!

--
54323031

 
20-03-17 11:35  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Przywitać Koleżanki i Kolegów.
Aż miesiąc był potrzebny, by coś nowego pojawiło się w "Borsuku". Część elementów to różne "detale detali" jak knagi na wewnętrznych słupkach burt i na wantach:

Crowsfeet...


Ponieważ znudziły mi się żagle w formie, w jakiej dotychczas je robiłem, postanowiłem poeksperymentować. Oczywiście nie jest to żadne odkrycie, ale wyszły ciekawie:
wszystkie wzmocnienia to dodatkowa warstwa batystu nasączonego rozwodnionym Pattexem i przyklejone do żagla właściwego (na zdjęciu przed doklejeniem likliny):


Skoro zaczęły powstawiać żagle, to zaczęły się kolejne sznurki i nitki. Przy ławach wantowych miały być mocowane na haczykach różne talie, ale okazało się, że do oczek zamocowanych
zawczasu w ławach nie ma już dostępu:-))) Na szczęście udało się zamocować owe talie "podwiązując" je pod jufersami (tak też dość często mocowano talie):


Zrobiłem żagle "związane" z bukszprytem, starając się nie pomijać żadnych lin (brakuje jeszcze szotów żagla podbukszprytowego i bulin od żagli foka, ale to dopiero pod koniec):




Pozdrawiam

--

Post zmieniony (30-06-17 18:41)

 
20-03-17 12:47  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie da się ukryć, że sznurki i „szmatki” :) nadają właściwy urok żaglowcom. Ciekawy sposób wykonania żagli przedstawił Dafi, w swojej relacji z budowy Victory. http://modelshipworld.com/index.php?/topic/76-hms-victory-by-dafi-heller-plastic-to-victory-and-beyond/&page=52

Mam jeszcze dwa pytanka. Czy blinda nie powinna mieć dwóch okrągłych otworów w dolnych rogach żagla? Co masz na myśli pisząc o brakujących bulinach foka? Pytam, bo foka na fotkach nie widzę:), a o ile mi wiadomo sztaksle bulin nie posiadały.

--

Post zmieniony (20-03-17 12:47)

 
20-03-17 13:05  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Oczywiście, że powinna mieć otwory, ale... wycinanie łuków w płótnie jest trudne - musiałbym nasączyć wszystko Pattexem i wierzyć, że nic nie postrzępi - po prostu to odpuściłem z obawy, że zniszczę żagiel. I pewnie wiesz, że moje "żagle" to takie pół-surówki, więc nie każdy element jest wykonywany w 100% - czasami to test, czy pasuje, czy się da itp. A że szkoda mi tyle pracy wkładać w pełną "czarnobiałą" surówkę, więc kleję w kolorze tak, by w miarę ładnie to wyglądało i mogło gdzieś u mnie w domu stać w gablotce..

Pisząc o brakujących bulinach mam na myśli oczywiście żagle fokmasztu, których jeszcze nie ma;-)

Dzięki za linka do relacji Dafi'ego - taką metodę gdzieś widziałem (chyba na yout..e) ale mnie nie wciągnęła - tu na pewno przeczytam.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
20-03-17 13:12  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Seahorse.

Jesteś niesamowity.
Kleję teraz Twoje Allege i jestem pod wrażeniem stylu zaprojektowania modelu.
Przyjemna robota.
Czekam na Badgera wydanie :-)

Pozdrawiam.
Darmuszka

 
20-03-17 13:22  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dzięki, darmuszka, za tak pochlebne recenzje.
Wydanie Badgera to wielkie "przedsięwzięcie", ponieważ zawsze robiłem kopie zapasowe i nigdy nie były potrzebne, z wyjątkiem kopii zapasowych do Badgera, których jakoś nie zrobiłem, a okazały się być potrzebne. Trochę rzęsistych łez się polało, ale już zacząłem od nowa kreślić. Jesienią powinien być skończony.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
20-03-17 17:38  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Hej,
nie do końca kumejszyn o czym tam sobie z Paragrafem opowiadacie, zatem wtrącę tylko w temacie żagli, że Twój sposób mi się podoba. Dobrze wyglądają w tej skali - takie w sam raz - zwłaszcza te brzegi mi się podobają. A i kolorek elegancki.
Bardzo efektywny model powstaje.

Pozdrawiam

 
21-03-17 21:17  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Gdyby to był model wielkości shipyardowskich fregat itp, to bym powiedział, że kurde, łądnie, Panie, bardzo mi się podoba, czysta robota, precyzja w wiązaniu tych supłów... Ale ten model to maleństwo, a precyzja zostaje... Poraz kolejny pytam z niedowierzaniem: JAK?

--
54323031

 
21-03-17 22:59  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Petrov, miło, że Ci się podoba, ale trochę się nie zgodzę z Kolegą:-))). Skala jest ta sama, co wspomniane fregaty. Różnica jest w ilości takielunku, bo staram się odtworzyć każdą linę i stąd taki "ścisk", ale i przyzwoity efekt. Dla przykładu na zdjęciu (tym z górnymi rogami sztaksli) widać dwa sztagi (fore top stay i fore top preventer stay) które schodzą do bukszprytu, tam przechodzą przez "cóś" co się nazywa "bees" i wędrują do dziobnicy gdzie są zamocowane. Zamiast nich można by zawiązać jedną czarną linkę od masztu do bukszprytu i na tym zakończyć - ja próbuję odwzorować ciut więcej.
Kolejna rzecz - sztaksel można by powiesić na takim uproszczonym sztagu, ale najczęściej sztaksle miały swoje kolejne "sztagi" i takowy też odtworzyłem. Jeśli przyjrzysz się dokładnie, zobaczysz, że jasne nici (np. te od bloczków) wędrują przez specjalne "bloki" z boków stengi (obrazek) Wreszcie oprócz fałów, powinny być też kontrafały (downhaul) i te też zrobiłem.


...i tak to się wszystko powoli zbiera w jeden kompletny i niezrozumiały bałagan:-)))


Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
21-03-17 23:58  Odp: [R] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Uwielbiam ten kompletny i niezrozumiały bałagan:-)))

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024