FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
02-05-17 11:24  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękny jak to żaglowiec ,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-05-17 12:15  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Gratulacje za projekt i wykonanie,a szczególnie za takielunek. Tak starannie i perfekcyjnie odtworzone olinowanie to rzadkość. Czy mógłbyś podać kilka tytułów i autorów literatury z której czerpiesz wiedzę przy budowie swoich modeli.

--

 
02-05-17 13:28  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję wszystkim za komentarze.
Ogólnie w skali 1:100 w tak małym żaglowcu takielunek powinien być uproszczony. Kilka razy myślałem sobie "Aha, to na tym koniec, bo tego się nie da zrobić, bo już tu nie sięgnę, etc" Jakoś się udało, ale to bardziej "jakoś" niż "jakość".:-))) Bez kompletnego ożaglowania model w skali 1:100 będzie trudny, ale jeszcze do zrobienia. Przy ambitnym podejściu z większością żagli, gdybym robił go po raz drugi powiększyłbym do 1:75 albo i lepiej. Wtedy można zrobić dużo szczegółów takielunku, których po prostu nie ma (np. część bloczków klejona jest do gafla "na styk";-))

indianscout - Victory jest dla mnie za duży - nie podołałbym i zrezygnował po dwóch latach pracy:-)))

TLB i darmuszka - sądzę, że jesienią powinien być wydany przez WAK. Będą przynajmniej trzy zmiany: nazwa na rufie, kolor burt w całości czerwony (tak zapisano w dzienniku pokładowym w 9 marca 1777 roku). Kolor nietypowy jak na brytyjską flotę, ale być może Badger w momencie zakupu był już pomalowany na czerwono i tak już zostało.
Trochę zmienię też szablony żagli, bo te które zrobiłem są raczej kontynentalne a nie brytyjskie.

ANDR7EJ-u - Twoją relację La Belle Poule czytałem od deski do deski, więc nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie o literaturę, komuś kto wykonuje modele na Twoim poziomie. Ma dwie półki literatury kupowanej z premedytacją pod kątem właśnie projektowania i modelowania. W przypadku Badger'a były to:
1) Peter Goodwin "Nelson's Ships"
2) Lennarth Petterson "Rigging Period Ship Models"
3) Plany "Fair American 1780" wydane przez Model Shipways
4) Zdjęcia i dostępne instrukcje Badgera wydanego przez firmę Jotika
5) setki zdjęć i rysunków brygów z internetów.

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
02-05-17 15:01  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Tomku - gratuluję tak pięknego dzieła!
Z tą cierpliwością w stosunku do e-maili, to powiedziałbym, że Ty się wykazałeś. ;-)
Nie raz biłem się w pierś.

Teraz dostaniesz baty kotem, za brak bandery i proporców!
Przygotuj się.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
03-05-17 16:26  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona projekt własny)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Cieszę się, że Patryk.K zwrócił uwagę na brak bander, bo nie wyjdę na jedynego marudę:).

Jestem natomiast pod wrażeniem żagli, a głównie tego jak wielką mają powierzchnię w stosunku do kadłuba. Dołożenie lizeli zrobiło swoje. Wygląda to niesamowicie.
Bardzo podoba mi się też wyposażenie pokładu i fotki tych elementów. Nie chce się wierzyć, że to jest tak małe, jak jest.

Ogólne i zasłużone gratulacje!

 
03-05-17 16:53  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękny model. Ogromne gratulacje za wykonanie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
01-08-17 12:31  Odp: [R/G] HMS Badger 1778, czyli pierwsze dowództwo Nelsona (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Hej szkutnicy, żeglarze i szczury lądowe:-)))

Jakieś pół roku temu wspomniałem w relacji, że wraz z awarią dysku przepadły mi wszystkie pliki Badgera, i że do jesieni zrobię go raz jeszcze. No to zrobiłem.
Od nowa zaprojektowałem, skleiłem czarno-białą-pół-surówkę, oczywiście bez masztów i żagli, zrobiłem instrukcje i na koniec wysłałem wszystko do WAK-u. Kilka zdjęć z tego drugiego podejścia:


Pozdrawiam
Seahorse

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024