FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-11-16 10:20  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Nie zawsze gramatura przekłada się bezpośrednio na grubość arkusza, a nierzadko nie ma z nią wiele wspólnego.
180 g. Cansona ma grubość 0.21mm.
170 g no name ma 0.19mm
Inter Druk ma 0.20 mm.
Herliz nie podaje gramatury a ma 0.20mm.
Canson barwiony w masie 0.30mm prawdopodobnie to 240g.

Kiedyś kupiłem biały karton w arkuszach gr. 0.30mm (prawdopodobnie jest to Canson, jak mnie pamięć nie myli), bardzo gładki, lekko satynowy, ale bez wyraźnego połysku. Prawie normalny wysokiej jakości karton tyle że grubszy.

Modeli zasadniczo nie drukuję ale jeśli już to albo Canson (biały, gładki i w miarę sztywny) albo Herliz (mała nasiąkliwość przez co jest możliwa do uzyskania cienka kreska, niestety trochę mało plastyczny).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-11-16 12:23  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki za odpowiedzi. Blok techniczny - czemu ja na to nie wpadłem!

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-11-16 18:10  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

z bloków technicznych mogę poliecić bloki firmy "Jowisz" http://jowisz.com.pl:
- standardowy 170g/m2 - na okładce rysunek/szkic domku jednorodzinnego z dachem dwuspadowym
- gruby 250g/m2 (specjalny dopisek w ramce na okładce) - rysunek/szkic piętrowego budynku.

250 spokojnie poszła mi na leciwej hp 5740, która podczas drukowania przewija papier (nie tzw "przelotówka")



Post zmieniony (15-11-16 18:21)

 
21-03-17 09:55  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3


Odświeżam wątek.

Chciałbym wydrukować model i zastanawiam się nad papierem satynowym, gramatura 190 g.
http://allegro.pl/papier-dcp-bialy-190g-a4-satynowy-satynowany-lodz-i5713816084.html

Wydaje się wysokiej jakości, ale nie wiem czy się nada, czy nie lepiej wybrać to co jest proponowane powyżej.

Dziękuje z góry za pomoc.

--

 
21-03-17 10:03  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Najlepiej to pójść do księgarni, lub papierniczego i sprawdzić organoleptycznie pomacać i wybrać ten który najlepiej będzie Tobie pasował a czy będzie miał 0,21 czy 0,199 mm to już raczej mało istotne.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
21-03-17 10:03  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja używam papieru satynowanego, ale o gramaturze 200g. Jakość jest doskonała- równa powierzchnia, zero włosków. Gdy zacząłem używać tego papieru, wszystkie brystole i bloki techniczne przestały dla mnie istnieć i omijam je szerokim łukiem :)

 
21-03-17 11:11  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
pawcio37   

Ja również polecam papier satynowy a dokładnie Pol Color Laser 160g i jak dla mnie w idealnej grubości 0,16mm w skali w jakiej sklejam czyli 1:25.



--

 
21-03-17 11:45  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Nie ma problemu z drukiem laserowym na takim papierze = nie kruszy się wydruk ? Ja myślę o druku na drukarce atramentowej.

--

 
21-03-17 12:01  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
pawcio37   

Tego papieru używam do drukarki atramentowej, doskonale również impregnuje się/skleja cyjanoakrylanami lub klejami rozpuszczalnikowymi jak butapren. Drukowałem również na nim zdjęcia i wychodzą matowe ale w bdb jakości.

 
21-03-17 15:27  Odp: [P] Gramatura papieru do druku modeli
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej.

Myślę, że przy laserze ma znaczenie tez jaka drukarka.
Moja z pewnością nie dopieka tuszu i wydruk już wyjęty z drukarki ma uszkodzenia druku.
Drukuje na 160 i na duże powierzchnie przy wikolu taka 160 bardzo namaka i jest słabo.
To moje doświadczenie.
Poza tym laser ze słabą farbą źle trzyma klej.

Kłaniam się.
Darmuszka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024