FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-11-16 15:15  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Imitacje końcówek sworzni, to zmienia postać rzeczy i przechyla szalę argumentów. Jestem bliski zrozumienia tego zagadnienia, tak bliski że chyba zaraz dojdę. ;-)

Z perspektywy tych pikselowych linii obrysowych, tak wydany model to jakaś kpina...

... .

Trudno, nie masz co innego w domu do roboty to klej chopie, klej. Pamiętaj o sąsiedzie. :-)

...i choćbym kleił tak wydane modele, sąsiadów z dołu się nie ulęknę...

:-))))

ps. Głupek ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-11-16 18:08  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jestem spokojny,że zrobisz kolejny świetny model. Ale mimo tej pewności chłonę każde nowe zdjęcie z przyjemnością. Podoba mi się!
Dopinguję gorąco!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-11-16 22:34  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

A ja tak sobie myślę o tej szarej plamie... spróbowałbym to ściągnąć pędzlem/wacikiem nasączonym w spirytusie. Tylko nie mów że nie masz ;-) Oczywiście nie mówię o waciku.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
06-11-16 10:09  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Stug , kup sobie lepszy pędzel do retuszu, bo kropki rastra nie są we właściwej odległości od siebie i cały model będzie się nadawał tylko do d... tfu, do niczego ;-)

I tak w ogóle, to gęsi jeszcze nie są ustawione gęsiego i piórka mają nie w tym kolorze i znowu dostaję oczopląsu przy relacji w standardzie, co normalnym zjawiskiem u mnie nie jest...

Jak rysowałem te gęsi (o ile to moje?) to nie myślałem, że znajdą się jeszcze jakieś wariaty, które będą chciały to skleić :-D

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-11-16 13:53  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na temat jakości klejenia się nie wypowiadam, bo jak zwykle żenuła i porażka jakaś....ale malowanie tego modelu jest obłędne i dzięki temu całokształt też się broni ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-11-16 14:41  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Stug nie uważasz, że kolor retuszu masz zdecydowanie za ciemny. Nie wygląda to dobrze, a na listkach tego daszku wlotu powietrza na silniku, to już w ogóle jakąś masakrę masz. Zdecydowanie poniżej Twojego poziomu modelowania :)

 
11-11-16 15:05  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Miło, że oprócz Mariusza, który choćby z litości mnie nie opuszcza, inni magicy kartonu też tu zaglądają:-)

Piter - masz absolutną rację:-) Jestem jeszcze bardziej od Ciebie krytycznie nastawiony do tego, co widać, a makro dodatkowo obnaża moje niedoróbki w tym temacie:-) Trochę to też wina czarnych linii obrysu, bo o ile na białych krawędziach moja brunatna breja sprawdza się lepiej, to już na czarnym wieje skandalem:-) Z kolorem retuszu staram się ciągle walczyć, poprawiać, ale pora roku nie sprzyja - a potrzeba do tego dziennego światła:-) Cały czas brakuje mi w tej mieszaninie jakiegoś odcienia, koloru, przez który całość nabrałaby tej intensywności barwy, którą chciałbym uzyskać:-) No cóż, walczę dalej:-)

Qn-iu - niestety to nie Twoje gąski, acz za mój hand-made właśnie Ty odpowiadasz:-) I oby więcej takich inspiratorów:-)
O ile wiem, nie miałeś w swoim dorobku gąsienic do modeli T-37/T-38. Najmniejsze jakie znalazłem i posiadam to te do PzKpfw I. Ale i na nie przyjdzie czas:-)
Te robię już trzeci raz - poprzednio zaopatrzyłem w nie już T-37A z Orlika i T-38 z Modelika:-)

Oczopląsu to ja już powoli dostaję:-) Demon ma rację - kamuflaż jest obłędny:-)

NyFu - przymierzałem ostatnio podstawę wieży do modelu i chyba nie będę w ogóle się tą plamą zajmował - zostanie zakryta praktycznie w całości, a końcowe brudzenie na pewno zniweluje problem do zera:-) Spirytusu nie ma co marnować:P

Ale, ale... Nadszedł czas na wykonanie elementu, którego najbardziej się obawiałem - włazu, a właściwie dwóch włazów mechanika-kierowcy.

Zacząłem od tylnej klapy.

Listkowanie jej końcówek, delikatnie rzecz ujmując, nie jest najlepsze. Na zdjęciu nie widać szpar z powodu zalania ich wikolem. Poza tym czarne krechy obrysu ponownie dały mi się we znaki:-)
Wolną przestrzeń między podstawą a górną powierzchnią włazu (w modelu wieje tam pustką) wypełniłem częściami, które miały robić właśnie za podstawę:> Gdyby tak było, jej oklejka była by za niska (miała ok. 1 mm wysokości, podczas gdy oba elementy były podklejone na karton tej grubości). Taka konstrukcja zaproponowana przez autora wynikała z wyższej przedniej płyty, do której podszedłem w następnej kolejności.


Porównując oryginał z wycinanką, można dostrzec brak wywinięcia kantów przedniej pokrywy, a co za tym idzie nieco mniejsze jej wymiary - przede wszystkim wysokość i szerokość.

Postanowiłem to w miarę możliwości poprawić.

Na początku konieczne było zmajstrowanie takiego szkieletu. Trochę było szlifowania i przymierzania:-) Obok poprzednia podstawa pokrywy prosto z opracowania:-)

Trochę czasu zajęło formowanie pokrywy włazu, tym bardziej, że listkowanie w jej przedniej części było jeszcze słabsze niż poprzednio (plus czarne krechy). Inną sprawą było dopasowanie obu włazów, by znajdowały się idealnie w jednej płaszczyźnie.

Finalnie cała obudowa przedziału mechanika-kierowcy wygląda tak i cieszę się, że mam ją już za sobą:-) To zdecydowanie najtrudniejsza rzecz do wykonania na kadłubie, tym bardziej, że wymagająca przeróbek.
Zawiasy niestety nie współgrają z resztą, bo nie ma na nich naniesionych plam kamuflażu. Trochę się z tutaj zagapiłem. Przedni uchwyt wykonałem już lepiej:-)

Tłumik wydechu wykonałem od podstaw, gdyż jego główną część wykorzystałem jako zapas koloru. Zresztą w opracowaniu cały ten element jest "zaopatrzony" w kamuflaż, co ma mało wspólnego z rzeczywistością:-)

Jako bazę wykorzystałem jakąś ciemno-szarą farbę, a potem bawiłem się pigmentami i na koniec przetarłem to metaliczną farbą metodą baaaardzo suchego pędzla :-)
Dziurek było 3 sztuki więcej, a środkowy rząd powinien być przesunięty względem pozostałych, ale tutaj nie wchodziłem w szczegóły. Bardziej zależało mi na tym, by były dobrze widoczne:-)

No i podgląd na całość.


Oprócz wspomnianych wcześniej elementów, wykonałem jeszcze osłonę reduktorów burtowych.
Czas dobrać się karaluchowi do tyłka i wykonać śrubę ze sterem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-11-16 18:26  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś nie tak, zdjęcia się nie wyświetlają

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
11-11-16 19:06  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dzięki za cynk Andrzeju, już poprawiłem:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-11-16 22:19  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie!
Tak patrzę i patrzę ... Będziesz jakoś uplastyczniał nity?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 12Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024