FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-11-16 18:40  [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Jako, że kartonowe modelarstwo kolejowe to dość niszowy temat, wpadłem na pomysł, aby założyć wątek, gdzie będzie można wpisywać swoje prośby, sugestie odnośnie wyżej wymienionego tematu. Istnieje co prawda podobny wątek, ale prośby o zaprojektowanie jakiegoś modelu z dziedziny kolejnictwa ginie pomiędzy innymi kategoriami.
Jeśli uważacie że to dobry pomysł, to wątek niech pozostanie, jeśli nie to prośba do admina o usunięcie :)

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
09-11-16 08:29  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
bathory   

No to zacznę.
Poprosiłbym o parowóz Baziel i Śląsk do uzupełnienia tematu parowozów przemysłowych.
No i jak w innym poście pisał AndrzejPx48: więcej taboru wąskotorowego zwłąszcza osobowego.

 
09-11-16 09:54  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to ja mam prośbę o wagoniki do Jupitera , 2 sztuki w jednym zeszycie w skali 1:45 , bo nie chce mi się robić samej lokomotywy. Oczywiście wiem że w zeszycie była sama lokomotywa. Ale na okładce jest fajny zestaw. 2 wagoniki wystarczy.

 
09-11-16 16:47  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Skoro już jest temat...
Chciałbym, by w końcu ktoś się zbudził i zaczął dziergać towarowy tabor wagonowy epoki IV (lata 1968 - 1989) w skali 1:45. Nie muszą być od razu Gags-y, ale jakieś dwuosiowe kryte, węglarki czy platformy. Oczywiście w czerwieni tlenkowej.
Zostało wydanych multum parowozów z tego okresu (ADW) i nasz Modelik co rusz wypuszcza dodatkowe. ADW mam praktycznie całą kolekcję, ale po sklejeniu za kilkanaście lat będę musiał myśleć nad budynkiem parowozowni... ;-)
Modelik rzucił światełko i co nieco działa w temacie składów.
Mamy na rynku epokę I (Kattowitz) oraz formuje się skład prywaciarza Schenker.
Do reszty nie ma co podpiąć...
Puszczam oczywiście oko do Modelika, bo na Answer, to nie ma co liczyć.
Co rusz zapowiadają jakieś nowości w 1:25, które są wydawane bądź nie.
Wszelkie prośby, czy zapytania spełzają na niczym. Nie neguję tej skali, ale nie mam możliwości klejenia takich wielkich modeli.
Modelik jest w tej kwestii bardziej elastyczny, bo zapowie w 1:25, co najważniejsze (!) wyda to potem, a za jakiś czas pojawia się to w zerówce.
Może ktoś wysłucha plebejskich lamentów...

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
09-11-16 18:02  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Seweryn 

 

Wagon RYFLAK W 1/45 I gags.

--
Seweryn

 
09-11-16 21:15  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"Prywaciarz Schenker" - dobre ;-) To firma mająca 2000 oddziałów na całym świecie. A nazwa "DB Schenker" już odeszła do historii - teraz to po prostu DB CARGO POLSKA S.A.

 
09-11-16 21:22  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Wojciech Cięciwa   

A czy coś wiadomo czy pojawi się któryś z niemieckich pociągów pancernych?
BP42/BP44 ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-11-16 21:30  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Wojciechu-będzie. Ryflak też jest obiecany.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
09-11-16 23:21  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To ja dorzucę od siebie - polskie pociągi pancerne z września 39 roku. Cała kolekcja.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-11-16 23:35  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów modeli kolejowych
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja mam zapytowywanie i jednocześnie prośbę do Kolegi Kierownika ! Czy są w Twoim
zasięgu wystarczające plany modelarskie,by zaprojektować model wagonu pasażerskiego
z końca lat 30-tych minionego stulecia, z naszej firmy PKP, który śmiało można podpiąć
do lokomotywy El.204 ??? Fotki pociągów z węzła warszawskiego są, ale to nie jest podstawa
do pracy nad modelem. Zrobiłeś doskonałe modele wagonów " Donnerbuchse", może taki
temat też trafi na Twój warsztat ? :-)))))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024