FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-10-16 16:13  [N] WAK - SU-100
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Od środy będzie dostępny nasz nowy model - działo samobieżne SU-100 w malowaniu egipskim z 1973 roku (wojna Yom Kippur). Model jest autorstwa Michała Rafalskiego i opiera się na znanym modelu SU-85M (WAK 6/2015) z zeszłego roku. Do modelu można dokupić oczywiście laserowo wycięte wręgi/koła oraz gąsienice. Elementów żywicznych czy fototrawionych nie planujemy.
Model będzie dostępny w Empikach od ok. 4 .XI.

W tym roku (po za Grosse Jachtem) ukażą się jeszcze: PZL-39/LWS-4 oraz Kościół w Gołębiu wraz z Kaplicą Loretańską.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
06-11-16 13:40  Odp: [N] WAK - SU-100
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Modele dotarły do sklepu Panzer Hobby Art.
Muszę głośno i publicznie pochwalić Homika za nową grafikę.
Krok w dobrym kierunku dla modelarzy budujących modele w standardzie.
Czy będzie można powiedzieć o jakości grafiki porównywalnej z GPM to zobaczymy, gdy pokaże się coś z niemieckim kamuflażem, bo tam dopiero jest pole do popisu.
Póki co tak trzymaj Przemku!
Jako, że WAK nie proponuje szerokiego spektrum akcesoriów to na początek zapraszam do wątku, który pokaże co w ogóle jest do tego modelu dostępne, a póżniej już do wyboru tego co potrzebujecie.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-11-16 14:29  Odp: [N] WAK - SU-100
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Te a gdzie ukrzyżowany kierowca-mechanik ;) ??

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
06-11-16 21:17  Odp: [N] WAK - SU-100
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zakupiłem dziś i tak jak przypuszczałem wycinanka prezentuje się świetnie. Nie ma wnętrza ale jest dobra detalizacja wszystkiego co na zewnątrz. A gąsienice są w wersji dla masochistów. :) Podobnie jak jarzmo armaty, które wygląda na piekielnie trudne. To co jest super, to fakt, że te trudniejsze do uformowania części są zdublowane. Właśnie jarzmo armaty i sama lufa są wśród tych elementów. Jest też dużo zapasu koloru. Opracowanie graficzne prezentuje się bardzo dobrze. Chętnie bym pociął ten model, ale trzeba najpierw pokończyć to, co zaczęte. Czekam na kolejne tak dobre wydania pancerki.

--

Post zmieniony (06-11-16 21:21)

 
07-11-16 10:53  Odp: [N] WAK - SU-100
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy do innych czołgów też masz na stronie takie fajne schemaciki i zestawienia?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
07-11-16 11:03  Odp: [N] WAK - SU-100
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Panowie dajcie zdjęcia modelu bo jestem ciekawy jak wygląda.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
07-11-16 11:30  Odp: [N] WAK - SU-100
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

konradoo zdjęcia masz na stronie WAK

 
07-11-16 12:16  Odp: [N] WAK - SU-100
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

@Raziel_3: Dzięki za komentarz. Staram się w moich opracowaniach duplikować najtrudniejsze elementy bo wiem, że bardzo łatwo je zepsuć i dobrze mieć drugi egzemplarz.
Wiem, że elementy sklejane z listków na początku przerażają, ale na razie nie znalazłem lepszej metody na w miarę poprawne odwzorowanie takich kształtów. Moja metoda na sklejenie takich powierzchni składa się z trzech kroków: 1 - dokładne wycięcie, środkiem linii obrysowej, najlepiej aby ostrze było skierowane ukośnie, do środka listka (powstaje wtedy krawędź pod kątem, którą w razie niedokładnego wycięcia łatwiej jest "podgiąć" ; 2 - ukształtowanie listków najlepiej jakąś kulką, obłą końcówką oprawki noża czy czymś takim, listki (niestety) muszą być wygięte w trzech kierunkach; 3 - dokładne sklejanie, listek do listka łącząc je cienkim papierem, np. z książki telefonicznej (jak się ją ma :)). I wszystko powoli, bez pośpiechu. W ten sposób dostanie się prawie jednolitą powierzchnię, która "sama" będzie przypominać oryginał.

@Perez69: http://www.1-25saf.com/viewforum.php?f=43

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024