FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-11-16 21:07  [R/G] StuG 40 ausf. F z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po entuzjastycznym przyjęciu na forum galerii poprzedniego modelu Pzkpfw 35t postanowiłem zamieścić kolejną relację z męczenia przeze mnie kartonu. Tym razem jest to StuG 40 ausf. F z GPM w malowaniu zimowym z frontu wschodniego. Model baaaardzo długo za mną chodził, ale bałem się wnętrza i jego pasowalności…co okazało się bezpodstawne. Zdjęć z początku budowy nie ma, bo po pierwsze zleciała ona tak szybko, że nie zdążyłem wyjąć aparatu, a po drugie nawet nie wiedziałem, że będę robił jakąkolwiek relację.
Do modelu podeszłem trochę odmiennie niż opisywała to instrukcja, a mianowicie zewnętrzne poszycie wanny kadłuba nakleiłem na tekturę (zamiast osobno naklejać elementy wręg i dopiero potem kleić na nie poszycie) a na to nakleiłem poszycie wewnętrzne, pasując „na otwory”. Chodzi o to, że zewnętrzne poszycie jest większe ze względu na grubośc pancerza i jedynymi elementami zbieżnymi w zakresie inside<->outside jest spód wanny i otwory na boczne zasobniki oraz wycięte przeze mnie a nie przewidziane do wycięcia fragmenty gdzie są wloty powietrza do silnika.
W zakresie wnętrzna wprowadziłem kilka drobnych zmian czy uzupełnień, ale naprawdę bardzo niewielkich, bo biorąc pod uwagę, że i tak mało co będzie widać przez luki to byłoby bez sensu…natomiast skleiłem wszystkie dostępne w wycinance elementy, bo sprawiało mi po prostu przyjemność ich klejenie – wszystko pasowało bardzo dobrze i wchodziło na swoje miejsce bez zastrzeżeń. Trochę przymierzania i docinania było przy składaniu w całość elementu pancerza tam gdzie wchodzi jarzmo działa. Pewne uzupełnienie widoczne na zewnątrz (pod warunkiem, że się wydachuje model) to zamocowana siatka na tyle kadłuba gdzie przechodzą rury łączące kolektory wydechowe z tłumikami.






--

Post zmieniony (05-03-17 21:00)

 
06-11-16 21:13  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model faktycznie świetny choć niełatwy. Ale spasowanie, malowanie, detalizacja, ogólnie jakość wydania niemal perfekcyjne. Wiem bo tez mam go zaczętego. Jestem na etapie układu jezdnego. Polecam gąsienice wycinane laserowo w wersji zimowej. Bardzo ładnie wyglądają.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
06-11-16 21:25  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Toś pociągnął z grubej rury:-)
Siedział cicho, prawie obrażony, że mu nikt nie mlaska nad PzKpfw.35(t) (taki urok brzydkich konstrukcji, których większość nie zna, a może wszystkim mowę odebrało, że nie dość, że go skleiłeś, to jeszcze ładnie i do tego szybko?:> Trzeba patrzeć optymistycznie:-))

Mimo, że kleisz StuGa (co odbieram jako podlizywanie się), to z długą lufą, więc to badziew dla mających kompleksy krótkiej lufy:-)

A poważnie - nie wiem, od kiedy go składasz, ale idzie to zacnie:-) Mnie by to zajęło pewnie z 10 lat:>
Mam nadzieję, że nie będziesz słuchał heretyków i zrobisz gąski z pojedynczych ogniw - jak nie swoje to ktoś już tam wcześniej jakieś wyrzeźbił, chyba nasz forumowy mistrzu Qń:>
No chyba, że jesteś już stary, zgrzybiały i masz drewniane paluchy... jeśli tak to zostanę sam na placu boju:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-11-16 21:34  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jaki tam obrażony? Przecież jestem zachwycony - Tommy skomentował pozytywnie, a większego autorytetu nie potrzeba ;)
Wiadomo, ze kompleksy trzeba jakoś leczyć, dlatego kupiłem sobie Audi A8 z silnikiem 4,2 a na warsztat wziąłem StuGa z długą lufą...próbowałem wstawić taka z Kingtigera, ale kiepsko pasowało :P
Niestety tym razem będą tak jak Raziel pisze zimowe lasery - po pierwsze strasznie mi się podobają, po drugie już je mam kupione...ale kiedyś jeszcze zrobię jakieś ręczne gąsienice, tylko musze systematycznie brać Bilobil i Ginkofar, żeby być w formie ;)
Tak, że ten....hmhm...na razie zostajesz sam ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-11-16 00:14  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

O jakże się me serce raduje Demonku, że ruszyłeś ze StuG'iem, tym bardziej, że coraz częściej tupie mi po głowie ten wóz, ale w wersji Ausf. G w nietypowej konfiguracji lub PzKpfw III Ausf. M, ale na pewno odpuszczę sobie wnętrze. Wyleczyłem się z tego na jakiś czas ;-)

Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje, bo takich ciekawych konstrukcji nigdy za wiele :-)

Powodzenia

Post zmieniony (07-11-16 00:16)

 
07-11-16 00:21  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja właśnie kończę swojego, zostały mi zaledwie koła napędowe i gąsienice, piękny czołg męczyłem go rok (notoryczny brak czasu) ale w końcu wymeczylem i jestem na finiszu, warto było. Moim zdaniem nie wszystko pasuje jak trzeba, ale jakies wielkie błędy to nie sa zastosowałem koła od Panzer hobby art w swoim i dają fajny efekt :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
24-01-17 20:41  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jakoś nie idzie mi relacjonowanie tej budowy, trochę czasu minęło od poprzedniego wpisu, trochę też udało się skleić, natomiast pofocić kompletnie nic. Jak widać zamknąłem kadłub oraz w większości wykonałem detale na nim. Część jest jeszcze nie przyklejona – z tym co jest i tak będzie wystarczająco upierdliwe kleić podwozie.
Sporym problemem jaki się pojawił u mnie to niepasowskie mocowanie armaty do łoża. Niestety nijak nie chciała pasować oś obrotu działa do otworu w podstawie…w związku z powyższym działo rusza się tylko w płaszczyźnie góra-dół.
Wstępnie zacząłem też organizować aranżację na kadłubie, ale to co jest to nie wszystko, coś tam sobie jeszcze wymyśliłem.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-01-17 15:28  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Wygląda świetnie w tym "smutnym malowaniu" :) jeśli dobrze pamiętam to koło napinające nie jest najlepiej zaprojektowane i kiepsko się pasowało.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
05-03-17 18:39  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nawet nie wiadomo kiedy dotarłem do końca budowy StuGa. Odkąd się ukazał, bardzo chciałem go mieć…a więc w tej chwili mogę zawiesić modelarstwo na kołku…żartowałem ;)
Co by tu napisać. Model kleiło się całkiem sympatycznie, miał kilka błędów czy problematycznych momentów, ale nie spowodowały one, że odbiór całej wycinanki byłby negatywny – jest wprost przeciwnie, jestem z niej zadowolony (nie mylić z moim wykonaniem modelu, bo to jest odrębny temat).
Model uzupełniłem o trochę elementów, typu nity czy śruby oraz jakieś drobiazgi przy otwartych lukach i klapach celem uplastycznienia. No i beczka ukradziona z Mercedesa L3000 z Modelika ;)
Jednym z bardziej charakterystycznych elementów tego modelu to gąsienice, ja nie byłbym w stanie wykonać ich w wersji hand-made, natomiast lasery są takie jakieś jednowymiarowe, do tego ich ułożenie na kołach, zwłaszcza podtrzymujących jest średnie. Cóż, jakiś tam kompromis, pomiędzy kulawymi możliwościami, a wyglądem.
Ze względu na fabryczną waloryzację, tym razem oprócz wspomnianych gąsienic niczym modelu nie proszkowałem.
Miałem pomysł, ba, w wyobraźni widzę dokładnie i ze szczegółami podstawkę pod ten model. Można by rzec, że mam, wymyślony każdy jej fragment, ale jako, że:
1. nie mam jej gdzie postawić;
2. nie umiem tego co sobie wymyśliłem zrobić ;)
model jest bez podstawki 
Zapraszam do oglądania i komentowania. Zdjęć proszę nie powiększać, bo wyjdą babole ;)







Do zobaczenia wkrótce, w relacji tematycznie nie do końca "mojej" ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-03-17 18:45  Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024