FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-11-16 14:21  [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Skleiłem Fokkera EV z Małego Modelarza, w opracowaniu niezawodnego Pawła Mistewicza. Namawiał mnie w Przeciszowie na zakup nowego opracowania, ale już wtedy prace były zaawansowane, a ja mam zwyczaj skończyć to, co zacząłem. Więc skończyłem i oto efekt.

Wszystko oczywiście pasuje, ale od nadmiaru zdjęć w necie jak zwykle towarzyszyły mi problemy z wyborem rozwiązań. A to wykończenie wnęki w górnym płacie inne (skóra), a to karabiny inaczej wyglądają, a to zupełnie inny wystrój wnętrza. Wzbogaciłem je więc według swojego uznania w elementy, które najlepiej wyglądały.
Wnęki w płacie nie "obszywałem" skórą, bo musiałbym przerobić ten spadek w centropłacie na bardziej spłaszczony, a to już by było mocno widać.
Zrezygnowałem z tablicy przyrządów, bo na zdjęciach w większości w ogóle jej nie ma, a mierniki są rozmieszczone w różnych miejscach w kokpicie. Mam wrażenie, że klasyczna tablica występuje raczej we współczesnych replikach ze względu na wygodę użytkowania, ale może znawcy mnie sprostują.










I jeszcze garść zdjęć z okresu budowy:







--

Post zmieniony (04-02-22 19:42)

 
06-11-16 14:37  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super! Przypomniały mi się Twoje świetne relacje z budowy druciaków sprzed kilku lat... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-11-16 14:41  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Teraz nie bardzo mam czas na relacje, gdzie można się powymądrzać... Wolę po cichu skleić, a na końcu wstawić gotowca ;-)
Tracę w ten sposób możliwość poczytania wielu cennych porad i poznania nieznanych mi linków do nowej wiedzy, ale coś za coś.
Krytykę przyjmę na klatę już po fakcie, gdyby znalazł się poważny babol to najwyżej coś poprawię w miarę możliwości, ale przynajmniej nie mam jeszcze więcej problemów typu "ten drucik był bardziej wygięty" czy "lusterko z prawej a nie u góry".

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-11-16 18:08  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Już miałem pytać, gdzie kupiłeś takie karabiny, gdy zauważyłem zdjęcia z budowy. Dla mnie bomba, mało kto teraz umie tak dłubać w "papiurze". Silnik też nie gorszy, może ożebrowanie cylindrów mogłeś gęściejsze zrobić. Baboli to ja nie widzę, mnie się podoba.

 
06-11-16 18:50  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zrobiłem w jednym z poprzednich modeli ożebrowanie cylindrów na ciasno, ale nie byłem zadowolony, po pomalowaniu zaczyna się wizualnie zlewać. Dlatego staram się utrzymywać odległość między żeberkami taką, jak grubość samych żeberek czyli ok 0,2mm. Nie wszędzie tak wyszło, ale cóż - oczy już nie te :-)

Mam zasadę, że do modeli nie dokupuję żadnych dodatkowych fabrycznych elementów, więc i karabiny postanowiłem zrobić samemu.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-11-16 18:58  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model wykonałeś. A już karabiny to dopiero mistrzostwo. Gratuluję i podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-16 23:39  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję bardzo ładnie sklejonego, kolejnego Fokkera.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
11-11-16 08:29  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Fajny model i w moim klimacie :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-11-16 20:58  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skrzydło takie sobie, krawędź natarcia lepiej by wyglądała gdybyś formował ją "na wilgotno" - nie byłoby tych załamań; brakuje też oddzielonych lotek, KM-y świetne.
Bardzo fajny model, cieszy oczy.

 
12-11-16 17:51  Odp: [R/G] Fokker EV Mały Modelarz nr 7/98
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kaemy super ! Tylko "cóś" celowniki rozjechały się na boki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024