FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-11-16 21:32  Odp: [N] WAK - Hawker Hunter F.5
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmmm... Tak to wygląda u źródła, z tymi usztywnieniami. Czyli siłą rzeczy wymuszają geometrię płata.



Może któryś dźwigar ma niepoprawną długość? I z stąd ten przekos całości?

W sumie to najlepiej jak by się sam autor wypowiedział. Ja też mam tylko wgląd w 2D.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
01-11-16 23:54  Odp: [N] WAK - Hawker Hunter F.5
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Tylko że trzeba by zwrócić uwagę na szparę przy środkowej wrędze/tylny dźwigar.
Wygląda na źle przyciętą długość tego dźwigara przy największej wrędze, stąd wychodzi szpara na środku i dopasowanie do poziomego wzmocnienia wykrzywia całą środkową, która z kolei kolejnym poziomym usztywnieniem przekrzywia resztę szkieletu ku przodowi.
Wydaje mi się, że gdyby dopasować wszystkie usztywnienia do prostoliniowości dźwigarów (zwłaszcza tylnego) było by ok. Można by nawet spróbować się trzymać narysowanej na poszyciu linii podziału blach. Można by spróbować kleić cały szkielet w taki sposób, że najpierw kleimy do dźwigarów środkową wręgę, potem poziome usztywnienia (tak by zachować prostoliniowość dźwigarów) potem dopiero dnie zewn. wręgi dopasowując ew. długości dźwigarów.

--

 
02-11-16 07:12  Odp: [N] WAK - Hawker Hunter F.5
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

--

Post zmieniony (02-11-16 07:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024