FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
25-07-18 21:15  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

No , wreszcie się coś ruszyło . Pytanie do zebranych , myślę że erotoryczne . Czy ten Pan zbudował kiedyś coś ładnego ? Chyba że inaczej . Fakt że to bydle podpiera się zajefajną techniką . I tyle . Grzesiu gratulację ze zdanego egzaminu , jeszcze trochę a przestałbym się do Ciebie przyznawać. Co do zjazdu motocyklistów to jestem za tylko poproszę kogoś z przyczepką na moją Rebelkę oraz na tego który miał ją kierować w drodze do domu . W końcu GEKO o suchym ryju to makabra .Oglądać te gemby bez znieczulenia nie wazmożna ale jaka frajda .

HEYKA

Make love not war ! PIS !
---------------------------------------

Post zmieniony (25-07-18 21:18)

 
25-07-18 22:47  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Sluzbowke Ci zabrali, zes sie musial na motorynke przesiasc? :D A o dziewojach to w Przeciszowie poopowiadasz ;) Teraz trzymam kciuki za dokonczenie tego "malucha". Tylko nie rob tak, jak ja i nie zostawiaj roboty na dwie ostatnie noce przed przyjazdem ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
25-09-18 14:16  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przeciszów minął, temperatury zelżały, można było więc zakasać rękawy i zacząć zbliżać się do zakończenia kolejnej epopei modelarskiej:-) A raczej komediodramatu:-)

Jeszcze przed wyjazdem udało mi się dokończyć gąsienice, które do tej pory pozbawione były wewnętrznych zębów. Ale po kolei.

Kilka zdjęć pokazujących kolejne etapy ich wykonywania :-) Nadziubać się trzeba było sporo, bo dwie taśmy potrzebowały prawie 400 zębów, których wymiary nie były, delikatnie ujmując, imponujące:-)


Żmudne przyklejanie - najpierw BCG, potem utwardzenie kroplą SG - a następnie malowanie pędzlem zajęło mi dłuższą chwilę:-) Efekt już nie taki spektakularny - w końcu trzeci raz te same gąski... nuda:-)


Główną wadą klejenia z doskoku są zgrabiałe paluchy. Najbardziej się daje to odczuć przy wykonywaniu drobnych elementów i różnego typu wyposażenia dodatkowego. Bez tych wszystkich bambetli czołg zazwyczaj wiele traci.

Aktualnie trwają zaawansowane prace nad lakierowaniem całości i składania wszystkiego dotąd sklejonego do kupy. Zaczyna to wyglądać:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-09-18 23:27  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zna-ko-mi-cie!
Zawsze uważałem, że detale robią efekt!
Czekam na ciąg dalszy i galerię końcową!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-09-18 12:56  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Uważam, że wielkość zębów jest imponująca, a łom i łopatę oglądam już drugi dzień. Nawet przy bardzo dużym powiększeniu nie widać żadnych błędów. Chapeau bas.

--
serwusik

 
01-10-18 16:09  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Błędy i wypaczenia oczywiście się zdarzają, ale fajnie, że jesteście mili:-)

Po drobiazgach przyszła w końcu pora na złożenie układu jezdnego, by nie pałętał się już po wszelkiej maści organizerach i pudełkach:-)

Najpierw polakierowałem model dwoma warstwami lakieru błyszczącego, potem - na razie tylko dolną część kadłuba - jedną warstwą matu. Dół został przybrudzony pigmentami, aczkolwiek raczej symbolicznie - taka koncepcja:-) Dokleiłem też błotniki i wyszło na razie takie coś:





Gąsienice zostały skrócone o kilka ogniw i nawet ładnie się ułożyły na kołach. Oprócz pobrudzenia pigmentami, przetarłem je miękkim ołówkiem (6B) i metalizerem.
Najwięcej problemów przysporzyły mi błotniki, szczególnie ich podpory, które trochę powyginały mi się podczas smarowania klejem i musiałem tu i ówdzie docisnąć je modelarskim paluchem lub pensetą:-)

Karaluch zaczyna przypominać już czołg, chociaż złośliwi stwierdzą zaraz, że nigdy na takowego nie wyglądał:-) Ale za to właśnie uwielbiam te brzydkie, lekkie konstrukcje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-10-18 17:10  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Koronkowa robota i piękne zwisy aczkolwiek prawy zwis jest mniejszy od lewego ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
01-10-18 17:48  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Zgadza się:-)
Ale jak wiadomo zwis zwisowi nierówny:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-10-18 20:50  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

A ten metalizer można zareklamować? Na łopacie stosowałeś ten sam?

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
01-10-18 21:27  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękny model, a zawieszenie to mistrzostwo detailingu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024