FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
01-10-18 21:56  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fantastyczny model!
Warto bylo czekać, choć było straaasznie długo...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-10-18 22:01  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Piękny model. Nic tylko z lupa oglądać. Detale fantastyczne.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
02-10-18 07:36  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Całość wygląda fantastycznie, ale największą moją uwagę przykuły detale i układ jezdny :-)
"Brudzing" bardzo ładny i stonowany - to lubię ;-).

 
02-10-18 13:56  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dość tych pochwał, przecież nie skończył! ;P ... Reflektora nie zrobił, łopaty nie przykleił, nie mówiąc o trąbce ;>

pozdr,
k

 
02-10-18 14:25  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Od czasu jak podrasowałeś mój marny dziewiczy projekt PzInż 130, jestem fanem Twoich modeli. Świetnie wyszedł ten teciak, ale jednak ja bym go widział bardziej utytłanego, na poziomie zbliżonym właśnie do PzInż- tam efekt mokrego błota wyszedł Ci naprawdę dobrze i przekonująco ;)

 
15-10-18 18:45  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Konrad, Ty mi tu nie torpeduj zaangażowania ostatnich oglądających:>
Zaraz zresztą zadam kłam oszczerstwom i pomówieniom odnośnie reflektorów, trąbki i innych drobiazgów:>


Linę holowniczą wymyśliłem jako jeden z kilku dodatków waloryzacyjnych. Wygrzebałem jakiś kawałek liny z zestawu kupionego dawno temu u Piterpanzera (Eureka XXL). Kausze wykonałem z cyny o średnicy 1 mm, wycinając w obu kawałkach prostokątne miejsce na linę. całość skropiłem SG, a potem owinąłem kawałkiem papieru milimetrowego.


Reflektory w makro nie wyglądają pięknie, ale jestem z nich zadowolony. Odbłyśniki robię z fajnych naklejek, które są jednak dość sztywne i utrudniają zwinięcie ich w postać ściętego stożka. Najpierw nakleiłem je więc na papier, a potem dodatkowym kawałkiem skleiłem ze sobą, by się nie rozłaziły. Imitacje żarówek wykonałem z kuleczek pochłaniających wilgoć.


Następny dodany element. Nie znam fachowego nazewnictwa tegoż ustrojstwa, ale pomiędzy nakrętkami był umocowany drut łączący się z anteną ramową. W każdym razie jest to część zestawu anteny, która dalej śni mi się po nocach, acz weny do niej nie mam kompletnie:-)


Lina holownicza - pomalowana na czarno, przetarta metalizerem i przybrudzona lekko pigmentami znalazła swoje miejsce na czołgu:-) Ale głównym bohaterem zdjęcia jest falochron, z którym bawiłem się trochę czasu. Największa, płaska, prostokątna część to oklejony kawałek kartonu zapasem koloru, co w porównaniu z dwoma sklejonymi ze sobą elementami, wyeliminowało kanciaste brzegi dłuższych boków:-) Zawiasy to oklejony cieniutki drucik cynowy, pocięty potem na kawałki. Podpór samego falochronu nawet nie widać:-)


Osłony anteny ramowej to kolejne elementy wykonane od podstaw. Nawet jeśli w końcowym rozrachunku anteny nie będzie (bo jest jeszcze drugi wariant wyposażenia, który mi chodzi po głowie), to zdecydowanie uatrakcyjnia to sylwetkę modelu. Poza tym jest wiele zdjęć pokazujących maszyny z takimi osłonami, a bez anteny.


Trąbka i reflektory na swoich miejscach. Przyklejanie i lakierowanie wymagało trochę manualnej gimnastyki:-)


A na koniec takie tam zdjęcia jako przedsmak galerii, która zbliża się wielkimi krokami:-) Światło w tunelu już takie bliskie, a ciągle nie mogę tam dotrzeć, ciągle coś wymyślam:-)

W pudełku leżą łopata, łom i coś jeszcze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-10-18 20:36  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Miód

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 
15-10-18 22:53  Odp: [Relacja] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Tam zaraz miód . Model jak model ale za to zdjęcia w relacji REWELACJA !



Jańcio .


Hejka !

 
18-10-18 16:29  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z anteny jednak zrezygnowałem, nie będzie i szlus:-)

Będzie za to ogłoszenie wszem i wobec, że po wykonaniu zestawu desek wraz z zapięciami, przyklejeniu łopaty i łomu, zawieszeniem łańcucha oraz ostatecznym szlifie waloryzacyjnym w postaci brudzenia, suchego pędzla i ołówka 6B, budowa kolejnego T-37A została ZAKOŃCZONA

Po prawie dwóch latach przydługiego serialu, zapraszam do galerii:-)

















I ostatnie zdjęcie ze starszym bratem:-)


Tradycyjnie kilka słów podsumowania:

Model dość przyjemny, choć nie pozbawiony pewnych wad, zarówno projektowych jak wydawniczych (te okropne krechy:-)). Części dobrze spasowane, karton również nie sprawiał większych problemów. Model dla każdego, kto nie boi się drobnych elementów, wózków jezdnych i brzydkich, małych konstrukcji:-)
Dodanie wszelkiej maści bambetli dodaje mu sznytu:-) O aspektach waloryzacyjnych w postaci nitów, śrubek i innych dorabianych elementów nie wspominam - uplastycznia i uatrakcyjnia to każdy model, o ile jest wykonany poprawnie.
Jak wyszedł - widać. Chyba nie najgorzej jak na moje zgrabiałe paluchy:-)

Z perspektywy czasu uważam, że największym powodem przestoju w pracach było znużenie tematem:-)
Z jednej strony miałem już wyrysowane gąski, a niektórych patentów - jak wyoblenie elementów wózków jednych - nie trzeba było od nowa wymyślać. Tyle tylko, że większość podobnych lub wręcz identycznych części wykonywałem nie tak dawno, dlatego często pachniało nudą:-)
To oficjalna wersja, a tak naprawdę modelarski leń, brak weny i inne zajęcia poza-modelarskie skutecznie opóźniły zakończenie budowy:-)


--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-10-18 17:15  Odp: [Relacja/Galeria] Radziecki lekki czołg pływający T-37A - MODELIK 26/07
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model. Brawo!

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 12Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024