FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
04-11-16 13:39  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dyziu,

Ad 3
Do tej pory paragrafem 212 straszył tu tylko jeden człowiek (nie napiszę kto, bo się boję, że mnie będzie ciągał po sądach).
Z przykrością i zawodem stwierdzam, że dołączyłeś do tego pana. Co gorsza, tamten pan robił to przynajmniej we własnej sprawie, a Ty? Litości!
;-)

Ad 4
Nie tylko Halińskiego tu grilują, oj nie tylko...
Ale chyba mu to krzywdy nijakiej nie czyni. Kupują? Kupują ;-)
Sam mam 2 czy 3 modele z tego wydawnictwa, których ciągle nie zaczynam, bo nie wiem czy w tym życiu naumiem się tyle, żeby je porządne zlepić ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-11-16 13:44  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

... a ja głupi i naiwny myślałem,że modelarstwo kartonowe to prosta droga do relaksu... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-11-16 13:50  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

:-)))

 
04-11-16 13:57  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bizon,
bo w dostępnych materiałach taki kolor był przyjmowany, jak znajdziesz ślad innego koloru, wtedy można rozważać.

Kilka pytań wynikających ze zdjęć
Zdjęcie drugie:
końcówki łopat były żółte, a na zdjęciu całe łopaty są czarne. Pytanie: czy to brak światła, czy całe łopaty z tyłu były czarne, czy może żółty wyszedł na zdjęciu prawie jak czarny?
A może warto porównać jak wychodził żółty na końcówkach łopat na innych zdjęciach.
Jeśli owiewka była żółta, to czy jej tylna część, mniej doświetlona nie powinna być ciemniejsza, czy też tam łapie odbite światło powierzchnia lustrzana (dural, złoto?)
Krawędzie natarcia steru wysokości były w duralu i mają zbliżony poziom szarości z owiewką. Dlaczego mają zbliżony odcień, skoro żółty będzie mniej odbijał światła od powierzchni duralowej?
Zdjecie pierwsze, czy ciemniejszy zaznaczony strzałkami przód owiewki jest w cieniu, rzucanym przez pilota, czy też jest to jego odbicie w lustrzanej powierzchni (dural, złoto)?

 
04-11-16 14:12  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Pozostaje tylko jedno rozwiązanie: otworzyć własne wydawnictwo, opracować model i wydać tak żeby uszczęśliwić wszystkich modelarzy. Takie opracowanie rozejdzie się na pniu nie ważne jak duży nakład.

Czekam z niecierpliwością na ochotnika i serdecznie życzę powodzenia!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
04-11-16 14:16  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Prosiłem, żeby zaprzestać już tej pseudo dyskusji, w której co dwie godziny te same uparte osoby w kółko miętolą swoje argumenty (?).

Wydawnictwo uznało za wiarygodne schematy malowania podane przez autorytety ,do których ma zaufanie i taki model wydało. W jednej wersji, w określonym malowaniu i basta.

Nie podoba się, to opracować sobie własne modele i pomalować choćby na tęczowo.

Kolejne wpisy, które tylko będą kalką poprzednich wywalę.
Już raz napisałem, chcecie dalej babrać się w swoim detektywistycznym geniuszu w zagadnieniu, to miejsce na to jest w karton kafe.

Zaznaczam jeszcze, że określenia:cham, gbur, despota, idiota spływają po mnie jak woda po kaczce, robią na mnie wrażenie wyłącznie używane przez osoby rozsądne.

Nie można po dobroci będzie brutalnie.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-11-16 14:30  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Airman   

Mimo wszystko dużo się dowiedzieliśmy na temat różnych teorii malowania tego samolotu, co też jest ważne.

Post zmieniony (04-11-16 15:17)

 
04-11-16 14:37  Odp: [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Zamykam watek w porozumieniu z jego autorem. Dyskusja z modelu przeszla na obiekt rzeczywisty, wiec mysle, ze jak ktos bedzie chcial udowodnic, ze moze owiewka jednak byla rozowa, to prosze o zalozenie odpowiedniego watku w dziale "Lotnictwo". Bo o modelu to juz sie chyba tutaj wiecej nie dowiemy...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024