FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-10-16 14:16  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 19
Galerie - 14

- 15

Jako że cz.1 to wnioskuję, że będzie cała trójka! Trzymam kciuki! I to w standardzie, podziwiam.

Co do dotychczasowych postępów:
-pokład mazałeś czymś? Bo takie fajne kolory ma...
- nie jestem pewien czy dobrze przykleiłeś wzmocnienie na dziobie (drugie zdjęcie - aczkolwiek w sumie nie ma to wielkiego znaczenia, bo i tak tego nie będzie widać :)
- uważaj na otwory do lin od kotwic. Otwory w burtach zewnętrznych nie do końca mi się spasowały z otworami wewnętrznych. Trzeba było wiercić. Na szczęście te wewnątrz będą schowane, więc nie będzie ich widać.

--
54323031

Odpowiedz na tę wiadomość 

30-10-16 07:58  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Petrov - z racji, że napisałem "odc.1" planuję zrobić całą trójkę. Jak się powiedziało "SM" to trzeba powiedzieć "P" i "N", jednakże na pewno nie będą robione jedna po drugiej. Po pierwsze ten model jest jak by odskocznią od pozostałych modeli, które robię ale z racji braku "chemii" do dwóch z nich wziąłem ten który, mam nadzieję, sprawi mi przyjemność. A po drugie żonie się bardzo podoba ten żaglowiec.
Wracając do tego co już zrobiłem to zarówno pokład jak i burty pomazałem suchą pastelą. Jak dojdzie całe poszycie i wewnętrzne wzmocnienia burt waloryzacja będzie bardziej widoczna. (taki zabieg mieści się w granicach standardu, chyba...)
Co do tych wzmocnień na dziobie, żeby było zabawniej, to też wątpliwości czy wszystko gra ale przykleiłem je tak jak było na rysunku, czyli to zaokrąglone obok otworów miało być skierowane w stronę rufy.
Dzięki za uwagi i wskazówki.
Seahorse, Petrov- dzięki za doping.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

02-11-16 13:37  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Witam odwiedzających,
aktualizacja przedstawiająca gotowy kadłub i wykonanie okien;
zacznę więc od okien:
-najpierw wyciąłem nadmiar kartonu aby uniknąć paskudnych wybrzuszeń, następnie przykleiłem folię i moskitierę (pomalowana Humbrol 110 matt)

i gotowe okna bez waloryzacji i z waloryzacją

a na tym zdjęciu widoczne jest trasowanie:

Poniżej gotowy kadłub. Wymaga jeszcze trochę poprawy ale czekam aż przykleję wzmocnienia(?) ;

PZDR

--

02-11-16 20:55  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 2

Chyba nieźle "się okleił" kadłub, bo na zdjęciach nie widzę uwypuklonych żeber. A linie nie są łatwe, cały czas łuki i nie ma gdzie "odpocząć" na jakimś prostym odcinku. Szkoda, że nie malowałeś poszycia poprzecznego, bo w szparach trochę przebija białe. Ale zanosi się na fajny model.

Pozdrawiam

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger
W stoczni: Trabaccolo, De Zeven Provincien, Duyfken

02-11-16 21:40  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 19
Galerie - 14

- 15

Z tego co pamiętam, Shipyard bardzo fajnie "pomyślał", ponieważ w miejscach łączeń elementów poszycia będą jeszcze listwy wzmacniające, więc te białe szpary będzie można zamaskować. Aczkolwiek - na przyszłe modele - tak jak Seahorse radzi - maluj podposzycie.

Fajnie że brudzisz troszkę model, skoro nie malujesz, nie jest taki "sterylny". Nie za mocny jednak ten brudzing? Chociaż jak przyjdą elementy kadłuba - listwy itd, to troszkę to zginie.

Niemniej - dajesz dalej, bo szybko Ci idzie, a model jest fajny! Obyś dotrwał do ulepienia całej trójki! To tylko rok z życia wyjęty (przynajmniej w moim przypadku ;) )

--
54323031

03-11-16 01:44  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Seahorse - niestety są miejsca gdzie trochę widać te żebra, zależy od kąta padania światła ;-) Co do tych białych przebijających miejsc, to jak napisał Petrov, będą listwy wzmacniające i zakryją te miejsca.
Petrov - czy za mocny ten "brudzing"...hm... wg mnie nie, chociaż na rufie trochę przegiąłem, i tak jak napisałem, że jak dojdą te listwy wzmacniające to trochę poprawię niektóre miejsca. A jeżeli idzie o całą trójkę to już wypominałem, że na pewno nie będę robił ich jedna po drugiej, gdyż czekają na mnie modele, z którymi nie czuję chemii, tj. Dar Młodzieży (chce go zrobić ale co się biorę za niego i patrze na jakim etapie jestem i co mnie czeka to zapał mi mija... ) czy Orkan (chociaż ten to chwila moment i powinien być zrobiony, ale mi się nie chce) a po drugie mam ciekawe modele w otchłaniach szafy, których relacji ni galerii tu na forum nie ma (a przynajmniej nie znalazłem) a chciałbym pokazać...

Panowie, dzięki za doping i wskazówki :-)

--

03-11-16 14:17  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Witam odwiedzających, zainteresowanych i tych znudzonych dzisiejszym dniem;
z racji, że żona też uznała jako bym za bardzo pojechał z tematem brudzenia, postanowiłem trochę zmazać tych przybrudzeń, i tak to wygląda:

PZDR

--

03-11-16 14:26  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 2

Chyba lepiej, bo te plamy były za duże, moim zdaniem. Oprócz tego może lepiej by to wychodziło, gdyby "brudzić" tylko wzdłuż desek, podkreślając przebieg słojów. Ale to tylko dywagacje.
Podsunąłeś mi pomysł przetestowania bardzo wysokiego ustawienia parametru "rot - gnicie" w teksturach drewna, których używam. Może dałoby to efekt drewna "mocno używanego" a nie takiego jak dotychczas czyściutkiego prosto ze stolarni.

Pozdrawiam

--
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, HMS Speedy, Leudo vinacciere,
HMS Badger

03-11-16 17:03  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Petrov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 19
Galerie - 14

- 15

A jak koledzy mówili że za spory brudzing to nie! Dobrze że żony chociaż słucha ;) lepiej to teraz wyglada.

--
54323031

03-11-16 20:37  Odp: [R] "Ku nowemu światu", odc. 1: Shipyard- Santa Maria
Seahorse 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 2

@Petrov - żony to chyba każdy się słucha, bo inaczej "szlaban na nożyczki i tekturę:-))"

--

HMS Badger

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016