FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-10-16 21:21  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Artur nie masz co robić i Ci się nudzi czy musisz postawić na swoim? :P
Co do mojego warsztatu to zazwyczaj piszę o tym co zepsułem.
Napisałem że model jest słaby, a nie do niczego więc daj spokój z tym "sierpem".
Coś Ty się nagle taki wrażliwy zrobił na cudze uczucia? Nieraz słyszałem jak jedziesz po cudzym "klejeniu" i "rysowaniu". :P

 
21-10-16 06:34  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Na swoim, jak mnie znasz :)
Nie ma tolerancji dla krzywdy ludzkiej (projektanta) dzierganej sierpem "niechciejstwa" modelarza.
Zwłaszcza tak doświadczonego. Zły przykład dawany innym, młodszym, to przykład zły :)
Resztę czochranka na pw i przy wspólnym piwku, jak zawsze :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
21-10-16 09:44  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Tak myślałem. ;)
Tyle że ja też nie odpuszczam i swego zdania bronię.
No na piwku wyjaśnimy. ;)

 
21-10-16 16:40  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Szykuje się emocjonujące PIWKO :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
21-10-16 22:18  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Hator   

Galeria tego modelu jest na kartonówkach. Z tego, co tam jest napisane wynika, że nie było z modelem większych problemów. Brak spasowania, który wyszedł u Ciebie to nie jest mały problem. Klej dalej, bo fajna maszyna będzie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
21-10-16 22:45  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mam nadzieję, że na PIWKO przytargasz owy corpus delicti.
Rozwalimy i poskładamy jak trza ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-10-16 11:40  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
cyrylus 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7
 

Nie przynoszę nie ukończonych modeli na PIWKO , ani na żadne inne wystawy. Jedynym wyjątkiem są relacje na forach.
Albo ja nie piszę zrozumiale albo nie jestem rozumiany...

Artur napisał: Pomysł z podposzyciem jest ok ale na takiego potwora to nie wiem czy 1 mm byłoby wystarczające. 0,5 jest za mało, co widać po krowich żebrach, których chciałeś uniknąć.

Moja odpowiedź: Podposzycie 0,5 mm jest wystarczające i tam gdzie ono jest nie ma krowich żeber . W ogonie podposzycia brak ( od przedniej krawędzi otworu do samego końca). Na bocznych ścianach delikatnie widać odcisk wręg, na dachu nie. Może trzeba było wkleić jakiś brystol... Ale weź to ukształtuj potem...
Natomiast krawędź otworu, po długości, jak i elementy wzmacniające tą krawędź od wewnątrz są idiotycznie narysowane a ja je idiotycznie wyciąłem jak leci. Nie mają obłego profilu tylko kanciasty. Boki rampy też są kanciaste.

"Idiotycznie narysowane" - to znaczy że krawędź styku wzmocnienie - poszycie nie jest po łuku tylko są proste linie schodzące się w kąty.
Więc, którą to opinię Arturze podtrzymujesz bo nie rozumiem? Skoro wyjaśniłem dlaczego są krowie żebra i gdzie one są?

Opinię z innego forum znam. Pisząc "słaby" bardziej chodziło mi o to że jest znacznie uproszczony i to dość stare wydanie, a jeśli się nie mylę, wznowienie jeszcze starszego wydania. Szkoda czasu na klejenie od nowa, lepiej wywalić labo dokończyć to co jest.
Części w modelu posiadają grubą krechę obrysu. Ja tą krechę odcinam. Po tym zabiegu okazało się że otwory we wręgach na poszycie przedziału ładunkowego są za duże. Przymocowałem poszycie do górnej krawędzi, a później się okazało, że trzeba było do dolnej (mój błąd). Natomiast poszycie zewnętrzne nie zeszło się krawędziami pomimo odcięcia grubej krechy. Napisałem, że nie wiem czyja to wina. Przyznałem się do kilku błędów (proszę zerknąć wstecz).
Napisałem też, że krzywy ogon to nie moja wina tylko tak części są narysowane. Wstrzymuję to zdanie, a w zamian napiszę: Jedną część poszycia ogona musiałem docinać żeby się krawędzie schodziły. Profil rampy jest nie właściwy jak i krawędź otworu, jest źle narysowana.

--

 
22-10-16 13:49  Odp: [R] HH-53C "Stallion" 1:33 GPM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Chyba nie masz co robić :))
Za dużo gadania, przynieś tego banana, to powiem Ci co spieprzyłeś.
I nie krzywdź więcej opracowania i jego autora (a przy okazji, żeby była jasność: nawet nie wiem, kto zacz).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024