FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 62 z 73Strony:  <=  <-  60  61  62  63  64  ->  => 
19-10-16 21:13  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Gratulacje, piękny parowóz. A pamiętam jakby wczoraj ukończenie Ty2 a tu tyle czasu minęło.

 
20-10-16 13:09  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Już pierwsze zdjęcie galerii z wnętrza parowozu zwala z nóg.
Nie będę ukrywał, że widząc taką fotkę w necie i nie znając jej źródła NIGDY bym nie zorientował się, że to pomniejszony 25 razy model!
A trochę ich się już naoglądałem.

Gratulacje, zarówno umiejętności jak i wytrwałości!
No cóż, wybrany przez Ciebie nick w pełni odzwierciedla prezentowane prace.

--
pzdr
Kemot

 
21-10-16 17:50  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obserwuję relację od samego początku i jestem pełen podziwu.
Coś pieknego!

 
22-10-16 14:48  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Kwintesencja kunsztu modelarskiego...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-10-16 12:09  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za miłe uwagi, widzę, że u niektórych moja relacja obudziła ciepłe wspomnienia, z okresu, gdy parowozy na dworcach i szlakach nie należały do rzadkości. Dzisiaj, to takie "ciuchcie" już tylko do zobaczenia w Wolsztynie lub Chabówce i też tylko z okazji jakiejś parady.

Art, modele kolejowe, także i Pu29, dają się zrobić w standardzie, ale wg mnie to już nie to. Model parowozu zrobiony z kartonu, wygląda jak model, uproszczenia w projekcie i brak śladów eksploatacji pozbawia go realizmu. No ale nie każdy przecież musi zrobić model "mega wypas", ukończony model jakikolwiek, jeśli jest wykonany czysto, starannie i dokładnie, to zawsze jest ozdobą kolekcji.

Kilminster, pewnie gdzieś pojadę na wystawę z tym modelem, ale gdzie, na razie na 100 % nie wiem. Mam w planach wyjazd do Wrocławia, Inowrocławia, Szczecina, może też Przeciszowa.

Kemot, każdy myśli, że nick Precyzyjny został wymyślony na potrzeby forum. A tymczasem ma znacznie dłuższą historię. W latach 1985-87 byłem w wojsku (WOPK), na szkółce przyszedł do mojego plutonu żołnierz starszy falą i spytał - "który z was jest precyzyjny ?" Myślałem, że potrzeba kogoś do jakiejś szczególnej pracy wymagającej precyzji, dokładności, staranności itp., więc się zgłosiłem, bo miałem już takie doświadczenie, nabyte w ciągu 10 lat modelarstwa. Okazało się, że trzeba naszyć odznakę specjalisty 3 klasy radiotelegrafisty (takie filcowe kółko, świadczące, że zdało się egzamin w jakiejś dziedzinie http://www.frontowiec.com/galerie/n/naszywka-specjalista-3-k_3891.jpg ) i wyprasować mundur. Koledzy się ze mnie nabijali, ale i tak się opłaciło, bo zostałem na kompanii, a reszta poszła odśnieżać olbrzymi plac apelowy. Od tego czasu wszyscy wołali do mnie "Precyzyjny" i tak już zostało.
Z czasem i ja zdobyłem taką klasę, i byłem radiotelegrafistą na radiostacji samochodowej R140M. https://www.google.pl/search?client=firefox-b&biw=1540&bih=833&tbm=isch&sa=1&q=radiostacja+R140M.&oq=radiostacja+R140M.&gs_l=img.3...9781.16968.0.17429.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.img..0.0.0.GelnQj8GO_4
Wszystkie telegramy i wiadomości ćwiczebne, jakie się nadawało, zaczynały się od nagłówka - mój brzmiał "TU PRECYZYJNY"

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
24-10-16 12:29  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Art napisał: Ciekawe, czy da się takie zrobić w standardzie.

Coś czuję, że Artur ma ochotę spróbować. Tym razem zrobi ciufcię. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-11-17 10:21  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - KONIEC?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam dłuższej przerwie w prowadzeniu relacji, minął rok, ale widzę po wpisach, że specjalnie nikt nie tęsknił :)

To, że nie było wpisów na forum nie znaczy, że przy modelu nic się nie działo. Wprost przeciwnie, najpierw zaprojektowałem cały tender od podstaw, następnie skleiłem wszystkie elementy składowe tendra. Teraz będę je po kolei malował, dostawiał do gotowych elementów i prezentował efekty mojej pracy na forum.

Na początek elementy podwozia tendra, czyli wózki jezdne z kołami. Połączenie wózków z ramą tendra jest dość uproszczone, nie mam żadnych planów tego elementu, a na zdjęciach prawdziwego tendra niewiele widać. Podobnie będzie w modelu, to co teraz widać od góry, po sklejeniu będzie prawie niewidoczne. Wózki nie są jeszcze kompletne, brakuje hamulców, całość ostatecznie będzie jeszcze dobrudzona różnymi pyłami. Na zdjęciach w słońcu wózki wydają się być bardzo czerwone i błyszczące, w rzeczywistości widać lepiej czarne i tłuste zabrudzenia, a wózki są bardziej matowe, jak na ostatnim zdjęciu.





















--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
23-11-17 10:56  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja może nie tęskniłem ale cierpliwie czekałem i widzę, że opłacało się. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-11-17 22:18  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja tęskniłem, a teraz będę miał kolejny etap leczenia kompleksów i podziwiania genialnej pracy. Swoją drogą, jak pokazałem kiedyś swojemu tacie zdjęcia ze zbliżeniami modelu parowozu, to sądził, że ogląda prawdziwą lokomotywę.

 
14-12-17 14:53  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Wózki jeszcze nie ukończone, hamulce są na etapie brudzenia, ale do szczęścia brakuje mi słonecznej pogody, bo w pochmurny dzień można z pigmentami przesadzić. Tymczasem przedstawiam jak wykonałem skrzynię wodno-węglową tendra. Jest ona po początkowym ubrudzeniu, ostateczne nastąpi po przyklejeniu wszystkich elementów wyposażenia. W środku widać otwory technologiczne, ten od przodu służył do nakładania na kątownik przy suszeniu, a te 2 otworki na górze umożliwiały bezproblemowe chwytanie palcami tendra w trakcie pracy, bez obawy, że zostawię na farbie lub pigmencie odciski palców. Po nasypaniu węgla do skrzyni, otwory te będą niewidoczne.

Otworki pod nity tym razem były wycinane laserem, próby ręcznego wycinania igłą od strzykawki skończyły się niepowodzeniem, z powodu słabej wytrzymałości kartonu. Na niektórych krawędziach odległość między nitami wynosi tylko 0,6 mm i karton się po prostu rozrywał, po zrobieniu kolejnego otworka.


















Tender będzie bardziej ubrudzony niż parowóz, ale i tak w miarę delikatnie. Skrzynia z boku w większej części jest ciut jaśniejsza, bo tam przy nawadnianiu wylewała się woda i spływając, robiła ślady zacieków i zakamienienie.

Na fotkach prawdziwych pojazdów widać, że nieraz było tak brudno, że nie było widać farby, zwłaszcza przy podwoziu. Poniżej fotka z kolekcji Geoffa Plumba przedstawiająca identyczny tender, wózki tak naprawdę są czerwone, widać to na pokrywach maźnic.



Zgadnie ktoś, ile nitów będzie wykonanych w modelu tendra ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 62 z 73Strony:  <=  <-  60  61  62  63  64  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024