FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
12-09-16 23:33  Odp: [R] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Ciśnij, ciśnij, to na Paprykarz zdążysz na wystawę tematyczną. Dardo będzie jej ozdobą.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
16-10-16 18:57  Odp: [R] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Witam,

Dardo wcielony do służby, więc czas na galerię końcową.

Ale najpierw kilka słów o samym modelu: budowa zajęła mi rok i 2 tygodnie – dla mnie to rekord, inni pewnie o wiele krócej by go zbudowali z o wiele lepszym efektem końcowym.
Model budowało się przyjemnie, nie stwarzał problemów i jest świetnie spasowany – tu należy się uznanie dla autora opracowania. Kilka elementów jest nawet w zapasie, a koloru rezerwowego jest tyle, że można by jeszcze 1/5 części z nich zrobić.

Kilka elementów dodałem od siebie, bazując jednak na zdjęciach oryginału jakie udało mi się znaleźć. Brakuje w nim jeszcze 2 pontonów po bokach nadbudówki przy kominie – dorobię je jeszcze, pontony chyba trochę błędnie pomalowałem, powinny mieć czerwone niewielkie pasy z dołu, góry i po bokach, a nie jak ja to zrobiłem malując kolejna ćwiartki. Olinowanie jest także niepełne, ale w opracowaniu jest olinowanie rozrysowane na rzucie bocznym okrętu i ciężko mi było rozgryźć wymiar głębokości/szerokości – tzn czy linka w rzucie bocznym jest pojedyncza czy podwójna i czy idzie od środka masztu czy od skraja, mając takie dylematy zrobiłem tylko to olinowanie którego byłem pewien.

Przydało by się więcej modeli z floty włoskiej, bo w kartonie jest tylko symbolicznie odzwierciedlona.

Zapraszam do galerii końcowej, niestety mój aparat już przy pierwszym zdjęciu padł, chyba już na dobre, a i aura teraz nie najlepsza na zdjęcia, ale mam nadzieją że coś na nich widać.






Oraz zdjęcie grupowe, czyli moja mała kolekcja niszczycieli: włoski Dardo, amerykański USS Sims i japoński Hatsushimo.



Oraz na koniec fotka ze zdobyczy Dardo czyli z tego co dostał na konkursie modelarskim w Szczecinie PAPRYKARZ 2016 w kategorii tematycznej „Afryka i basen Morza Śródziemnego”.
Konkurencji w tej kategorii nie było akurat dużej, sporo mi jeszcze brakuje do poziomu innych modelarzy, ale wyróżnienia cieszą i motywują aby podnosić swój poziom, no i kolejny puzzel z mapy świata otrzymałem ;-)



Na koniec chcę podziękować wszystkim, którzy motywowali mnie, służyli dobrą radą oraz słowami krytyki, a także tych którzy po cichu odwiedzali moją relację z budowy Dardo.
Do zobaczenia przy następnym modelu ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-10-16 23:35  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Gratuluje modelu i wyróżnienia Najger!
Dardo prezentuje się świetnie. Obejrzałem go sobie na Paprykarzu i żałuję że nie było okazji pogadać.

Mój na razie poszedł w odstawkę, bo kleję coś na kolejną wystawę tematyczną. Może tym razem zdążę :) Ciekawe co ty wybrałeś na front wschodni...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-10-16 14:10  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Pogratulować :-) Bardzo ładny model.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-10-16 17:58  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Hastur, TLB - dziękuję.

Hastur niestety na Paprykarzu mogłem być tylko po 2 godziny w sobotę i niedzielę i też żałuje, że nie miałem okazji porozmawiać z kolegami od skalpela i nożyczek.

Na następną tematyczną wystawę wybrałem radziecki niszczyciel Baku, a Ty co masz na macie? Pochwal się i dawaj relację;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
17-10-16 22:53  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukończenia modelu z takim efektem końcowym i nagród.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-10-16 23:41  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Również gratuluję nagród i ładnego modelu.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-10-16 02:33  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratulacje,maluch cieszy oko
pzdr

 
18-10-16 08:30  Odp: [R/G] Włoski niszczyciel DARDO 1:200; ORLIK 2/2011
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Brawo Brawo Brawo. Modelik prezentuje się naprawdę fajnie. Czekam na następny.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024